Kwiaty Patrycji część 2.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
x-F-7
---
Posty: 10506
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty Patrycji część 2.

Post »

Iza wybieram się, wybieram i wybrać nie mogę, a mam Tychy pod nosem:d 20 km ode mnie:D.

Niesia podaję przepis mój na kaktusowe nasionka: kupuje się pojemniczki koktajlowe w lidlu w takim opakowaniu jak na zdjęciach powyżej, opakowanie ma dziurki od spodu a od góry całe jest, więc słuzy jako mini szklarenka, wsypujesz do połowy ziemię, zwilżasz ją obficie, wsypujesz nasionka i przysypujesz ziemią, nie ubijając ziemi. Podlewasz dość mocno, do momentu wykiełkowania trzymałam mokre podłoże, teraz podlewać będę raz na 2 tygodnie. :wit
Awatar użytkownika
izabela skula
1000p
1000p
Posty: 3130
Od: 3 sie 2010, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Myszkowa

Re: Kwiaty Patrycji część 2.

Post »

teraz poczytałam wcześniejszą stronę i muszę ci powiedziec, że przepłaciłaś sit spiralny - w Daglezji w Zawierciu płaciłam za niego 10 zł :oops:

a co masz tam wśród dzieciaczków takie ciekawe z ciapatymi listkami?
x-F-7
---
Posty: 10506
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty Patrycji część 2.

Post »

Iza jakbym policzyła paliwo do zawiercia i z powrotem to by mi się nie opłacało po 1 kwiat tam jechać. A to ciapiate to aukuba albo auruba nie pamiętam dokładnej nazwy tego cuda.ale jak coś mogę latem to zorganizowac dla ciebie jakby ci się podobało, to normalnie na dworze rośnie;)
Awatar użytkownika
Niesia
200p
200p
Posty: 403
Od: 23 lut 2012, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Kwiaty Patrycji część 2.

Post »

a to nie trzeba piasku? zwykła ziemia kwiatowa?.....a jakie warunki zapewniłaś by Ci wykiełkowały? może być południowe okno?....ale super że Ci wykiełkowały :wink: ....ja jutro też posieję....na razie kilka ziarenek, zobaczę co z tego wyjdzie :D ....ja mam takie prostokątne przejrzyste pojemniczki ale bez przykrycia...czy mogę naciągnąć folią? :roll:
Ogrodniczka Niesia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=53798" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
izabela skula
1000p
1000p
Posty: 3130
Od: 3 sie 2010, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Myszkowa

Re: Kwiaty Patrycji część 2.

Post »

;:138 a aglomee też? :oops:
Awatar użytkownika
Anankee
100p
100p
Posty: 135
Od: 31 sty 2012, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty Patrycji część 2.

Post »

No jak tak patrzę na te Twoje kaktusiki to zaczynam się zastanawiać czy też nie kupić i nie wysiać takich maluchów. Marzy mi się jedna ładna duża doniczka w której miałabym mały kaktusowy raj ;:108
x-F-7
---
Posty: 10506
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty Patrycji część 2.

Post »

Kochani u mnie w pokoju jest zero słonka i kaktusy wykiełkowały w zwykłej ziemi do kwiatów, jak ciut podrosną to je do odpowiedniej przesadze, to była 1 sza próba siania kwiatów
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kwiaty Patrycji część 2.

Post »

Patrycjo, a kiedy kupiłaś tego scindapsusa pictusa? Skoro twój stoi w miejscu, to boje się, co będzie w takim razie z moim. :roll:
Awatar użytkownika
Niesia
200p
200p
Posty: 403
Od: 23 lut 2012, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Kwiaty Patrycji część 2.

Post »

Czytając to co piszesz stwierdzam że albo mam inne kaktusy albo producenci przesadzają na opakowaniu z warunkami uprawy....na moim opakowaniu pisze: wysiew nasion w marcu do skrzyneczek w pulchną piaszczystą ziemię. Nasion nie przysypywać ziemią, skrzynkę przykryć folią. W czasie kiełkowania przez ok 4 tygodnie utrzymywać temperaturę 25-28 stopni. Siewki pikować w miarę wzrostu obniżając temp. do 18-20 stopni.

Posiałam dziś moje kaktusiki mieszając ziemię ogrodową z piaskiem wcześniej zwilżając ziemie....nie przysypywałam ziemią bo pisze żeby nie przysypywać...nałożyłam folie i postawiłam na południowe okno...pewnie nic z tego wyjdzie :D mam jeszcze kilka nasionek...najwyżej posieję jeszcze raz postępując tak jak Ty Patrycjo :D
Ogrodniczka Niesia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=53798" onclick="window.open(this.href);return false;
x-F-7
---
Posty: 10506
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty Patrycji część 2.

Post »

rapunzel mojego scinapsusa pictusa kupiłam w praktikerze.
Niesia ja zawsze, powtarzam zawsze kaktusy wsadzam do zwykłej ziemi i rosną bezproblemowo, czasem dosypuję piasku do niej od mojej papugi ale to nie za często bo zazwyczaj zapomnę,poczekamy zobaczymy jak będą rosły.

A dziś ze mną zamieszkało parę nowości:D

senecio rowleya i gratiskowy aloe aristata
Obrazek

i skrętniczki:).
Obrazek
Obrazek

A tak w końcu zaczęło wyrastać liczi dawno temu zasadzone:
Obrazek
Awatar użytkownika
izabela skula
1000p
1000p
Posty: 3130
Od: 3 sie 2010, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Myszkowa

Re: Kwiaty Patrycji część 2.

Post »

;:138 skrętniczki boskie, zwłaszcza ten różowy godny pozazdroszczenia
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Kwiaty Patrycji część 2.

Post »

Mnie się też podobają Twoje nowości ;:63 :wit
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kwiaty Patrycji część 2.

Post »

Senecio Rowleya jest cudne ;:108 .Jestem ciekawa czy trudny w uprawie bo już od dawna mam chęć na tego starca :)
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”