Taki - sobie ogród cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Posadziłam wreszcie ostatnia różę! 'China Girl' na wolności! I od razu ją podlało!
I dobrze! Dalie zaczęły mieć mniejsze kwiaty z braku deszczu. Zaczęłam je dzisiaj podlewać i ... zaczęła się burza.
Tak wiało, że myślałam, ze brzozę złamie. A chmury wyglądały nieziemsko!!! ;:oj
Potem wysiadł prąd! Przyjechała kuzynka z kaczką i podejmowałam ją po pańsku ... przy świecach!

Gosia! Taką dostaniesz jak poniżej!

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
grazka24
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 961
Od: 19 maja 2010, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: m.Łódź

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłka różową budleję widzę, ale żółta chyba nie ma jeszcze kwiatka :;230 , bo nie mogę dojrzeć :heja .Czy one pachną i dlaczego tak chciałaś je mieć ;:7
Dalia piękna .Ja w tym roku nie mam żadnej.W ubiegłym kupiłam trzy różowe z kwiatami takie niskie, a później zmieniły kolor na biały :;230
gosia amator
100p
100p
Posty: 117
Od: 6 wrz 2009, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska-Przeźmierowo

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Ta właśnie miała być mi podarowana, bo wspominałaś że jest biało czerwona - jest śliczna -ale te dwie aktualnie które mam są też piękne więc teraz tylko się spiąć i zaś przechować ;:206 . U mnie też wczoraj przylało - więc wieczór teoretycznie wolny !Rozrosła mi się bardzo ładnie bylica którą kupiłyśmy w CO - ciekawa jestem jak u Ciebie?
A propos wieczoru - też przygotowałam świece (bo poprzednio szukałam o zapalniczce :;230 ) ale tym razem nie były potrzebne - u nas nie wyłączyli.
Gosia
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłeczko - pisałaś u Irminki, że czekasz na kwitnienie wiśniowej Lilli Marleen. Interesuje mnie, czy kupiłaś ją z etykietką i wiesz na pewno, że to ona?
Jakiś czas temu wstawiłam do rozpoznania pewną różę i ona właśnie została wstępnie rozpoznana jako Lilli Marleen, ale ona w żadnym wypadku nie jest wiśniowa, a raczej cynobrowa, czy też, jak określiła Irminka, widząc ją osobiście - "strażacka czerwień". Zdjęcia na Helpie i Rosebooku nie dają mi jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli się okaże, że Twoja wiśniowa to jest na pewno Lilli, to będę musiała od nowa zacząć szukać nazwy dla mojej strażackiej :)
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłeczko, bogato u Ciebie w ogrodzie. Te dalie super, co jedna to ładniejsza. U mnie też podlało dziś w nocy, bo nawet podlewanie nie pomagało i dalie miały zwieszone liście. One jednak wolą więcej wilgoci niż moje piaski mogą im zaoferować. mam swoje naście sztuk i będę dalej o nie dbać, a i chrzestną nimi zaraziłam. Dałam jej jedną wiosną na imieniny (Bożenka) i tak się z niej cieszy aż miło
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Marzka! Jach chwalisz dalie, to miód na me serce spływa! :D To piękne, wdzięczne kwiaty. Mam jeszcze kilka odmian na oku równie pięknych. Fajnie, że tak łatwo je rozmnożyć i mozna się z kimś podzielić i powymieniać. :tan

Małgosiu!Ponizej dałam zdjęcię pączka Lili Marleen (tak różne pisownie znalazłam :roll: ). Mogę Cię zapewnić, że jest ciemnoczerwona tak jakby wpadająca w wiśnię i że to na pewno Lili.

Gosia! Jeszcze jedną oprócz tej biało - czerwoną dostaniesz, ale na wiosnę przyjedziesz i weźmiesz ten cały majdan! :;230

Grażka! Bo ta żółta budleja, to te kwiaty takie blade ma :roll: Zreszta popatrz na zdjęciach!

Pączek Lili Marleen:

Obrazek

Whisky:
Obrazek

Bonica:
Obrazek

Ingrid Bergman:
Obrazek

Dzielżan i budleja:

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłeczko, kolejne u mnie się pokazują, ale muszę pospisywać nazwy, żeby podpisać zdjęcia. Cioci dałam tą dalię, bo nie miałam pomysłu na prezent, dołożyłam białe mieczyki i worek ziemi. Stwierdziła, że najlepszy prezent jaki dostała ;:108 . Taka reakcja jest teraz, bo jak dawałam jej ten zestaw to tylko ziemia ją ucieszyła :;230
Awatar użytkownika
grazka24
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 961
Od: 19 maja 2010, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: m.Łódź

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłka Ingrid piękna ,ale whisky też niczego sobie.Ma ładny kolorek, taki inny.Budleya niestety nie w moim guście :;230 .Nie zakochałam sie w niej :cry:
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5057
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Cudne róże i budleja lubie róze mam ich troche to wdzięczne kwiaty. Pieknie tu u cb. ;:7
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Dzięki za pączusia - moje dwie pseudo LM szykują się do drugiego kwitnienia, muszę się im bacznie poprzyglądać. Na zdjęciach z pierwszego kwitnienia chyba te pączki miały inne zabarwienie, później posprawdzam dokładnie. Mam nadzieję, że powstawiasz zdjęcia swojej, jak się będzie rozwijać :)

Piękna jest ta Whisky ... i na mojej też pączek :)
A 4 Ingridki w drugim kwitnieniu zdominowały moją różankę całkowicie; w pierwszym była zaledwie namiastka.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Małgosiu! Grażka! 'Whisky' jest u mnie w ogrodzie ze względu na cudny zapach, bynajmniej niepodobny do whisky :-)

Piotrze! Witaj! Dzięki! :wit

Marzka! Dalie generalnie podobają się wszystkim. Tylko niewielu chce się je uprawiać, a to z wiadomych względów. :roll:

Moje jednoroczne (się sobie dziwię, ze je mam :;230 )

Ostróżka
Obrazek

Powój
Obrazek

Wilec
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

:wit Miłeczko, ach te Twoje fotki ;:215 , często je oglądam i podziwiam.
Co ja czytam, Miłeczko Ty się tak zwyczajnie zakochałaś w różyczkach ;:138 ;:138
ale się cieszę, one będą kwitły, a Ty nas będziesz raczyć ich pięknymi fotkami. :D
Awatar użytkownika
grazka24
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 961
Od: 19 maja 2010, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: m.Łódź

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłka widzę u Ciebie powojnik jednoroczny czyli wilec i ostrózkę, ale bynajmniej nie niebieską. Ładna.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”