Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Jest na alegro, nasiona kwalifikowane 6 g za 3,39zł
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Akcja wymiany nasion 2015/2016 Pomidory i papryki

Post »

Z kwietniowym wydaniem gazety Dobre Rady są dostępne nasiona pomidorów od firmy Pudliszki.
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Co roku nasiona warzyw i owoców nabywam w sklepach ogrodniczych, w marketach kupuję głównie kwiaty, własne nasiona uzyskuję ze wcześniejszych upraw lub wymieniam się ze znajomymi. Sadzonki uprawiam w domu i część dokupuję na rynku lub giełdzie.
Przeglądałam też oferty wysyłkowe, ale albo to już reguła lub tak trafiłam, że ceny nasion były wygórowane.
Awatar użytkownika
Jane_Rose
100p
100p
Posty: 154
Od: 10 lut 2016, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

To ja tylko poradzę tym, którzy chcą zrobić zakupy w PNOS Ożarów, by wybierać płatność bezpośrednio na konto firmy, a nie przez DotPay. Jakoś z rozpędu wybrałam właśnie tę drugą formę płatności i się tylko irytowałam. W 99% sklepów internetowych z których korzystam wysyłka towaru następuje maksymalnie 1-2 dni robocze po tym, jak dostaną info od pośrednika płatności, że kasa wpłynęła (a info idzie praktycznie od razu). W Ożarowie tymczasem czekają, aż kasa wpłynie na ich konto i nawet przesłanie potwierdzenia wpłaty mailowo nie pomoże :? W rezultacie na swoje zamówienie czekałam półtora tygodnia, a gdybym wysłała kasę na konto firmy, czas oczekiwania pewnie byłby krótszy.

Natomiast co do jakości i cen nasion nie mogę narzekać (tfu, tfu!), bo póki co kiełkuje mi wszystko co wysiałam (tfu, tfu!) :)
Mów mi Jane! :)
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Potwierdzam. Jakość nasion - pierwsza klasa. Wpłaciłem na ich konto w poniedziałek, a w środę były już u mnie.
Dino_saur
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 247
Od: 28 lis 2014, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Jakość nasion, hmmm... pewnie mam pecha.
W tym roku wysiewałem nasiona sprowadzone z Rosji, Chin, kilku krajów UE i USA. No i oczywiście nasze polskie.
Pewnie mam wyjątkowego pecha, bo jedyne które słabo lub wcale nie wschodzą, to nasze, polskie.
A, mała dywagacja.. Nasze, polskie z akcji wymiany, wschodzą doskonale.

W celu wyjaśnienia wątpliwości - wszystkie wysiewane przeze mnie nasiona mają odpowiednią datę ważności.

W następnym sezonie odpuszczę sobie polskie nasiona, szkoda zachodu.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Może i szkoda tego Zachodu,ale weź też pod uwagę,że chociaż nasiona kiełkują dobrze,to rośliny mogą być nie do końca przystosowane do naszego klimatu.
Dino_saur
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 247
Od: 28 lis 2014, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Myślę, że nie do końca masz rację.
Jeśli nasiona z Rosji, Litwy, Estonii i UK tam się sprawdzają - to i u nas będą dobre.
Jeśli chodzi o nasiona z USA - przed zakupem sprawdzałem opinie ogrodników uprawiających te rośliny w strefach klimatycznych takich, jak u mnie na Podbeskidziu. I tylko posiadające pozytywne opinie odważyłem się zamówić.
Jeśli chodzi o nasiona z Chin - no cóż, będzie zabawa... Trochę mnie podnosi na duchu myśl, że ich strefy klimatyczne spokojnie zawierają strefy klimatyczne Polski. Papaji i jojoby nie próbuję wysiewać...
Awatar użytkownika
Jane_Rose
100p
100p
Posty: 154
Od: 10 lut 2016, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Ja wybrałam PNOS Ożarów, bo w zeszłym sezonie zauważyłam, że to właśnie z ich nasion miałam najlepsze wschody. Obraziłam się za to na nasiona od Legutki - na forum firma jest często chwalona, a u mnie wysiewy były porażką.

W przyszłym roku mam nadzieję wziąć udział w AWN, to jednak najlepsze źródło.
Mów mi Jane! :)
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 2

Post »

Próbowałam z nasion i.... lipa. Teraz jest dobry czas na kupowanie cebulek. Jakieś 3 tygodnie temu zamówiłam 30 cebulek za 10 zł (+9 transport), wsadziłam je do dużej donicy na balkonie i teraz mam piękne liście po ok 20 cm - dodam, że w paczce było prawie 50 cebulek ze sporymi kiełkami. Jak potrzebujesz więcej to można kupić korzystniej - pisali tu na forum po ile.
Dorota
Joamor
100p
100p
Posty: 177
Od: 11 lut 2010, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płn-zach okolice Krakowa

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.7

Post »

Czy ktoś z dyniomaniaków mógłby polecić mi sprawdzone źródło nasion jakichś fajnych odmian, mam na myśli coś więcej niż Hokkaido i Butternut. Kiedyś kupowałam od naszej forumowej koleżanki na all..., ale obecnie chyba nie sprzedaje, a te oferty które znalazłam nie budzą zaufania, nigdzie nie napisano czy zapylanie było kontrolowane. A może ktoś będzie zamawiał gdzieś za granicą? Chętnie bym się przyłączyła.
Pozdrawiam Joanna
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Ja też kupowałam do tej pory od Ani :( szkoda, że już nie sprzedaje. Kupiłam na allegro nasiona dyni Delica, wpisz w wyszukiwarkę, oryginalne z firmy Rocalba, w ofercie tego sprzedawcy jest jeszcze kilka odmian. Mogę jeszcze polecić Franchi Sementi, choć w tym roku bardzo słaba oferta. Są jeszcze sklepy dla rolników, czasem mają ofertę sprzedaży kilkunastu nasion.
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4512
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Też miałam kupić nasiona Delica, ale wiele firm podaje, że to F1, więc odpuściłam. Nie wiem, jak jest naprawdę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”