rapunzel - zielono mi :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Aniu, muszę mieć miejsce na parapetach, bo trzymam tam absolutnie tylko to, czego nie mam postawić, gdzie indziej, czyli dwa keiki, begonię zimową, gardenię i fittonie. Ja mam tam tylko jedno okno i muszę okno otworzyć, żeby wywietrzyć pokój. Już teraz jest zabawa z przestawianiem tych kilku doniczek w celu otworzenia okna. ;:108
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Ach tak zapomniałam o tym..
Awatar użytkownika
maribat
1000p
1000p
Posty: 4942
Od: 4 mar 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Jagoda, widzę , że nowe kompozycje będą świetnie doświetlone ;:63 ;:63 ale, ale.. jak tak zerkam, to nie pokazałaś całości ;:65 ;:65
Zamówiłam właśnie stojak na 5, ale chyba poprawię na 7!! Przecież takie decyzje podejmuje się raz na jakiś czas ;:224
wszystko moje jest tu:
zapraszam
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Jagódko kompozycje ciekawe i ładne. ;:138
Nie dziwię się Twojej miłości do Fikusa pumili, bo to wdzięczna i urocza roślinka. Ja też go lubię. ;:108
Dotychczas miałam tylko jedno do niego podejście- niestety chyba go zasuszyłam :oops:
Za to u mojej mamy pięknie rosną obie odmiany (zielony i zielono-biały) na kuchennej półeczce. I zawsze, jak na nie popatrzę
obiecuję sobie, że znowu u mnie zamieszka. Pewnie tak się stanie, bo "wisiołki" to jedna z moich pasji. :D
Martusia a jesteś pewna, że ten na 7 Ci wystarczy? ;:224 :;230
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
maribat
1000p
1000p
Posty: 4942
Od: 4 mar 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

:;230 nie!! ;:124 ;:124 pewna nie jestem, ale od czegoś trzeba zacząć ;:112
wszystko moje jest tu:
zapraszam
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

maribat, ja zaczynałam od kwietnika na trzy, potem dokupiłam drugi na trzy, a teraz myślę o tym na 5, więc ja na twoim miejscu od razu pomyślałabym o możliwie największym :;230
Skoro upomniałaś się o całość, to proszę bardzo, na szczęście skrzydłokwiat z filodendronem na samej górze trwają w niezachwianej harmonii i od kiedy je wsadziłam w ziemię nic im nie odbija i zgodnie razem rosną ( na psa urok, tfu tfu) Nie żebym była przesądna oczywiście :;230
Co do doświetlenia, to przy północnym oknie nie można oczekiwać cudów, ale musi im to wystarczyć :wink:

Obrazek

Obrazek

elciu, ja na razie staram się jak mogę, żeby tym fikusom nic nie brakowało. tego obecnie najładniejszego w przedpokoju pewnie w sumie niewłaściwie traktuję, ale chyba mu to służy, bo przy codziennym zraszaniu zraszam tez trochę podłoże, a potem podlewam bardzo umiarkowanie i na razie jest ok.
Awatar użytkownika
maribat
1000p
1000p
Posty: 4942
Od: 4 mar 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

;:11
Nie wytrzymam :shock: właśnie taki sam miałam wczoraj w garści, ale był na 3!! Zdecydowanie za mało :lol:
Co do decyzji.. tak, tak, masz rację, już raz jeden kupiłam za mały oczywiście- później żałowałam, dlatego też teraz nie powtórzę tego błędu.
wszystko moje jest tu:
zapraszam
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Ja już tak teraz się zastanawiam nad tym kwietnikiem na 5, co go miałam w planach na przyszły rok, czy nie za mały? ;:224
Xk-k
---
Posty: 2608
Od: 20 wrz 2011, o 16:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Ale super kwietniczek mi się tez taki marzy :wink:
Awatar użytkownika
nowika
200p
200p
Posty: 380
Od: 3 lip 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Cudne kompozycje nic dodać nic ująć! Na pewno teraz zamiast na tv to na kwietnik patrzysz ! Wiem jak takie małe rzeczy cieszą!
Lidka lmw
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 23 sie 2011, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Jagoda po kupnie kwietniczka na pięć nie zapomnij kupić MACZETY !!!
Pozdrawiam Lidka Mój mały zielony raj część 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47114" onclick="window.open(this.href);return false;
część 2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48489" onclick="window.open(this.href);return false;
część 3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49364" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Piękna kompozycja na tym kwietniczku ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Kompozycje wyglądają bardzo świeżo i zachęcająco ;:108 . Szkoda bluszczyka, ale to podobno jednak nie są zbyt łatwe rośliny. Kiedyś miałam takiego pięknego i gęstego i ... zasuszyłam ;:223 . Moje obecne trzymam w hydro i póki co (odpukać) całkiem zdrowo rosną :) .
Co do benka, to muszę Cię rozczarować, nie znam się aż tak bardzo na fikusach. Ja je tylko mam, a one prawie nic ode mnie nie chcą. Pogubiłam się trochę, który to: czy już pokazywany, czy jakaś nowość. Jeśli nowość, to może się aklimatyzować do nowych warunków, natomiast jeśli już trochę jest u Ciebie, to można by się zastanowić nad kilkoma sprawami. Czy ostatnio nie zmieniałaś mu miejsca? Czy ostatnio nie był przelany lub przesuszony? Ile ma światła dziennego (teraz już nieco ciemniej, niż w lecie, może to odczuwać)? Czy może nie postawiłaś nic między nim, a oknem? Czy oglądałaś mu kiedyś korzenie (czy nie są przypadkiem wciśnięte w jakiś niewielki pojemnik i nie mogą się rozrastać)? Nie podgryza mu nic liści?
To tak na początek :wink: , a poważnie, to jeśli nie gubi liści "na potęgę", to myślę, że nie powinnaś się aż tak przejmować, bo wiele benków lubi na jesieni i w zimie sypać liśćmi :twisted: .
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”