Taki - sobie ogród cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłko, też mam jednoroczne a tak wzbraniałam się przed nimi. Jednak są to fajne wypełniacze i ich urodzie też ciężko się oprzeć. Są w każdym ogrodzie, takim z sercem.
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłko cudnie uchwycone ujęcia róż oddają całe piękno tych kwiatów :wit
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9817
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Celinko! Dziękuję! Róże są nad wyraz fotogeniczne! ;:196

Marzka! Ja lubię takie jednoroczne, które siejesz i wschodzą. Nie wszystkie takie fajne są :-)

Grażka! Ostróżki mam mieszane: fiolet jasny i ciemny, białe i różowe. Niestety już wszystkie przekwitły.

Majka! Dziękuję! ;:196 Róże zawsze lubiłam, choć nie tak jak dalie. Ogród mam po babci, a ona miała kilka krzaków, które zmarnowałam. Zaczęłam róże sadzić i pielęgnować tak, żeby się zrehabilitować :oops: (no i jest kilka innych powodów)

Fotki na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłka Mistrzynią Fotografii jest! Taką żółtą budleję miałam w rękach i sama sobie zabroniłam. Teraz patrzę i zazdroszczę :;230
Awatar użytkownika
kozino
1000p
1000p
Posty: 1283
Od: 9 sty 2011, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Ojej ta budleja śni mi się po nocach. Cudny ma kolor. Czy masz ją długo, jak zimuje i czy ją zabezpieczasz jakoś specjalnie :?: :?: :?:

Miałam o kolorze gencjany i niestety nie przeżyła zimy, mam obawy czy na moim polu przeżyje którakolwiek :roll:

Przepiękne zdjęcia robisz, uwielbiam patrzeć na takie fotki ;:138
Pozdrawiam, Emka
Ogród
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3411
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłka, wpadłam z rewizytą i utknęłam na dobre przeglądając kolejne strony i zdjęcia Twojego kolorowego ogrodu, masz mnóstwo ciekawych roślin i tyleż samo odmian. Zauroczyły mnie kępy floksów, jak one Ci pięknie rosną i kwitną, przyznaj się co im dajesz, że są takie śliczne. Masz przepiękny widok z tarasu, wpadł mi też w oko różowy łubin, bratki, dalie, hosty (Avokado bombowa, nazwę już zapisałam :;230). Widziałam, że kupiłaś bylicę Schmidta, ja też trzy lata temu ją przytargałam, bo ta srebrna kępka była urocza, a teraz walczę z tym paskudztwem na okrągło wysiewa się wszędzie masakra. Super ten cukier różany, czy znasz inne róże, które też można zastosować czy tylko Louise Odier? a propos róż to widzę, że Ciebie również (tak jak i mnie) dopadła różyczkomania (właśnie "tworzę" listę zakupową :;230 ), widziałam, że siałaś powój w koszykach, ten pomysł też przypadł mi do gustu, może w przyszłym roku skopiuję, napisz czy było warto i pokaż proszę jak możesz jak to teraz wygląda.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9817
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Ojej, jaki miałam zwariowany dzień, nawet ciężki. Gdyby nie tradycyjny spacer z sekatorem i mizeria z własnych ogórków - ześwirowałabym.

Korbol mi się dziś urwał. Rósł zawiśnięty nad skrzynią kompostową i nie wytrzymał własnego ciężaru. Czy on już będzie dojrzały i będzie się nadawał do jedzenia?

Obrazek


Ilonko! Fajnie, że wpadłaś! :wit Wiele aromatycznych róż nadaje się do przetworów. Pożyczyłam kiedyś książkę "Pachnące róże" i tam było ich całe mnóstwo. Nie pamiętam wszystkich, ale Heidi Klum była :-)
Powój - to porażka, bo ten ogrodowy się nie wije :-( Wilec - całkiem nieźle, ale takiego w koszu trzeba często podlewać.

Bylicę dopiero co posadziłam i nie kwitła mi jeszcze, ale dzięki za ostrzeżenie :-)
A floksom nic nie daję, trzymam je w kupie i czasem powiem im coś miłego. ;:173

Emka! Nie zimowałam jeszcze tej budlei - to nowy nabytek. Nie mam pomysłu jak ją zabezpieczyć na zimę. Muszę poczytać ;:132

Irminko! Ta budleja jest ciekawa, ale nie jest jakaś zachwycająca. Kupiłam ją z czystej próżności :;230

Fotki na dziś:

'Bodacious'?

Obrazek

'Apache'

Obrazek

Jeszcze nie wiem, co z tego wyrośnie:-)

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Dynia wygląda na dojrzałą,ale trzebaby ją "obmacać" :;230
A dalie obłędne ;:oj Fioletowa jeszcze nie do końca rozkwitła, a już jest piękna...
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13425
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Dojrzała czy nie, ja bym ją i tak pożarła. :;230
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3411
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Na Heidi Klum mam ochotę, ale powiadają, że chorowita, w ogóle mam dylemat tyle mi się ich podoba, że nie mogę się zdecydować, ale będę musiała zredukować moją listę, bo miejsca na aż tyle to nie mam. Co do tej bylicy, to ona bardzo skromnie kwitnie, właściwie jej kwiaty nie wiele różnią się kolorem od liści więc można przeoczyć. Śliczne dalie.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9817
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Ania! Ja obmacać? Jakie mają być objawy? :;230

Mariola! Ja też ją zeżrę! Tylko mamę musze zaprzęc do roboty, bo ja nie umiem zupy robić, a uwielbiam ;:173

Ilona! Każda róża coś tam ma! Jedna mączniaka, jedna plamistość, jedna wymarza, inna nie pachnie, a inna ma brzydkie kwiaty po deszczu. Ja Heidi sobie odpuszczę, bo nie mam miejsca, a planuję dodatkowych dali z 15 sztuk więc muszę oszczędzać.

Dziś zrobiło mi się strasznie miło, bo sąsiadka, które jeszcze w ogrodzie u mnie nie była, wzdychała z wrażenia, jak zobaczyła moje dalie i kanny. Dopiero uwierzyłam, że to jakoś wygląda. ;:173 Ale wszystko było po obskubaniu przekwitłych kwiatów.

Fotki na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Ta fioletowa dalia będzie śniła mi się po nocach :)
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2338
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

A u mnie jutro zupka dyniowa :heja Tyle że moi panowie nie będą zachwyceni, nie przepadają.
Miłka - zupka dyniowa jest baaardzo prosta do zrobienia :wink:
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”