Mój pierwszy storczyk, phalaenopsis

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Mam trzy Dendrobium phalaenopsis- pierwszy z lutego, drugi z kwietnia i trzeci z listopada, wszystkie już przekwitnięte. Tylko jeden z nich zrobił niespodziankę, ten z kwietnia i wypuścił pęd kwiatowy, co prawda niezbyt duży i na dodatek stracił wierzchołek w wyniku wietrzenia. Na tego ostatniego nie liczyłam, ale bardziej na tego pierwszego. Oba wcześniejsze stały od chwili zakupu na zachodnim oknie, podlewane w miarę potrzeb, ale min. w odstępie tygodnia, zasilane pałeczkami nawozowymi w ilości 1/2 na doniczkę, na 2-3 miesiace. Pod koniec listopada poszły na okno południowo-zachodnie i wtedy ten jeden niespodziewanie wypuścił ten pęd kwiatowy. Trochę w sierpniu były na dworze , ale może 2 tygodnie wszystkiego.
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Dorotko, dopatrzyłam się u Ciebie na ławie bambusa- napisz mi króciutko co z nim robisz, że Ci tak ładnie rośnie. [Sorry, że tutaj, wiem, że to nie storczyk ;) ]
Mój od dnia zakupu- już ponad 2 lata- stoi w niewielkiej ilości wody , ma tylko kilka listków i to brzydkich, bladych, pożółkniętych.. Ty swojego trzymasz w jakimś podłożu? Nawozisz?
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Dorotko - kolorowo u Ciebie, a kwiatek co jeden to ładniejszy. Chociaż, czy słowo "ładny" oddaje ich urodę? :lol:
Ja mam też kilka takich falenopsisów bez stożka wzrostu. Pochodzą z wymiany z Empuzą - którą cieplutko pozdrawiam :lol: . Puszczają keiki na potęgę. U Ciebie też na pewno ruszą.
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Śnieżko może zmiana stanowiska lub ten czas na dworze sprowokowały roślinkę do kwitnienia :wink: ale niespodzianka jak najbardziej pozytywna :D

Agita prawdę powiedziawszy to nic z nim szczególnego nie robię :lol: To dokładniej dracena Sanderiana :wink: mam ją od kilku ładnych latek, po zakupie wsadziłam ją do najzwyklejszej uniwersalnej ziemi kwiatowej i rośnie tak sobie sama :wink: podlewam ją średnio raz na tydzień, nie nawoziłam jej jeszcze. Ale odkąd rośnie w towarzystwie storczyków, wyraźnie odżyła - może zmiana miejsca tak na nią podziałała, bo wcześniej stała w zacienionym kącie :D ostatnio puściła nawet nowy odrost u dołu :wink:

Dorotko mam nadzieję :D choć czarno to widzę :roll: no ale może się uda :wink:

Pozdrawiam cieplutko :D
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Dzięki wielkie za odpowiedź, muszę i ja spróbować, mąż mnie o to męczy ze 2 lata a ja nie miałam pomysłu jak to zrobić.. Tak mi pożółkł i zbrzydł ten mój, że aż go znielubiłam, może teraz w ziemi odbije? :)

A co nowego u Twoich kwiatków?
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Aga spróbuj go wsadzić do ziemi, może odżyje, czego Ci z całego serca życzę :D

U storczyków wszystko dobrze :lol: te "domowe" wydłużają pędy cały czas, aż mi sie miło na nie patrzy jak przyjeżdżam na weekend do domku, bo widzę różnice :wink:
"Białasek" rozkwitł wreszcie (zdjęcie jeszcze z niedzieli) :P

Obrazek

"Kieleckie" też rozwijają pędy :P aż nie mogę sie doczekać aż zaczną kwitnąć 8) bo tylko jeden w tym momencie cieszy oczy kwiatami :wink: Miałam troszkę obaw, bo pojechałam do domku na prawie 3 tygodnie na święta a storczyki zostały w mieszkanku studenckim 8) a tu troszkę zimno jest, gdy nikogo nie ma :roll: ale wytrzymały ten okres bez podlewania, jedynie do podlewania miltasii zagoniłam chłopaka :twisted: no i ciemnotka okrągłolistna troszki mi przyschła :oops:

Mój najnowszy nabytek rozwinął 3 nowe kwiaty, tylko kilka pączków zżółkło :roll:

Obrazek
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Dzięki Dorotko, już sobie o nim poczytałam- w życiu bym nie wpadła że to nie bambus!!! :D - i nawet... pociełam go na 3 kawałki, podobno tak się go dzieli i on sobie spokojnie rośnie dalej z tych kawałków. No to zobaczymy :) Jak tylko puści korzonki, wsadzam całość do 1 doniczki do ziemi (rzeczywiście zwykła uniwersalna jest polecana). Juz się nie mogę doczekać co z tego będzie! :)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Agnieszko daj znać jak tam dracenka :D

Kochani wpadam na chwilkę na forum, pokazać co nowego u mojej storczykowej rodzinki :lol:
Resztę pokażę następnym razem, bo czas mnie niemiłosiernie goni ;/

dendrobia nobile wykształciły już całkowicie pączki, czekam na finał z niecierpliwością :D

białe
Obrazek

i różowe
Obrazek Obrazek

rozkwitł mi falenopsis - biały z różową ważką- piegusek (chociaż czasem miewam skojarzenia jakoby mucha na niego na różowo "nabździła" :lol: )
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

:;230 :;230 :;230

Mucha nabździła ;:122

:;230

Ale będziesz mieć kwiecia jak te dendrobia rozkwitną :)
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Buuuahahaha, ależ się uśmiałam z tego skojarzenia :lol: :lol: :lol:
śliczny jest ten piegusek, a pączki na Dendrobiach :shock: balony :lol: czekam na finał :wink:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Arielku , Asiu właśnie się nie mogę doczekać aż mi te dendrobia rozkwitną, bo ostatnio kwitły jak byłam w Szkocji i przy najważniejszym momencie mnie nie było :roll: A pąki już pękają prawie, więc pewnie nastąpi to jak mnie nie będzie, bo jutro już zmykam na studia :?
A pieguska też bardzo lubię - poprawia mi humor, co na niego spojrzę to mi się ta mucha kojarzy ;:112

W ogóle bardzo dużo falenopsisów zrzuciło paczki, i to zarówno tu w domu jak i w mieszkanku studenckim :roll: normalnie załamać się można :? Poza tym kicia mi wywaliła z parapetu miltassię ( przeżyła ), później o mało nie zjadła młodego przyrostu na niej :wink: z parapetu poleciało jeszcze parę falków, na szczęście nic się strasznego nie stało, nie licząc nadłamanego pędu na "tygrysku" (przykleiłam go plastrem i trzyma się jak na razie) :roll:
A! i sprawiłam sobie nowy nabytek - ale pokażę następnym razem, bo mam go w Kielcach.

Asiu specjalnie dla Ciebie :
"Ciapek" - dziwadło - z pączkiem skierowanym ku dołowi, który rozkwitł jednak w stronę światła, "tyłkiem" do reszty :P
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Się nagimnastykowałaś ze zdjęciami tego co się tyłkiem wypiął :lol:
Od półtora roku mam nawiedzić brata w Kielcach co również za wykształceniem wyjechał, ale jakoś dojechać nie mogę. Jak już trafię to może pójdziemy na storczyki? :lol:
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dorotko dzięki za dedykację :oops: :lol:
faktycznie "dziwadło" :lol: z niego, ciekawa jestem jak moje cudaki będą wyglądały :roll: :lol:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”