rapunzel - zielono mi :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4871
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Jagódko......witam w niedzielny poranek i oglądam twoje piękności. ;:224 . Coraz ładniejsze kompozycje tworzysz. Pięknie na tym kwietniczku ;:138 . Co do fikusa benjamina...u mnie to samo. :evil: . To znaczy te o kolorowych listkach dość wybredne, zielone mniej. ;:108 . Fatsja moja już w domku... ;:224
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Witam w niedzielny poranek :)
kasik, nowika, justus dziękuję :) Owszem podczas oglądania tv zerkam na kwietnik, zwłaszcza w czasie reklam :lol:
Zeniu trochę mnie pocieszyłaś, że nie tylko ten mój tak sypie liśćmi ;:108
Wiktorio, tego fikusa kupiłam w sierpniu i zgodnie zaleceniem pani sprzedającej nie przesadzałam go. W korzenie mu też nie zaglądałam, bo wyglądał dobrze. Na początku było z nim wszystko w porządku, ale potem przestało mu widać coś odpowiadać. Nie mam pojęcia co. Stoi na półce naprzeciwko okna wschodniego. W sumie to jest to może dwa i pół metra od okna. Mam wrażenie, że pozostałe rośliny jakoś dają sobie tam radę. Widać to gubienie liści to specjalność tego fikusa :wink:
Szkoda trochę, ale skoro przeżyłam stratę paproci, cyklamena i zielistki to i to przeżyję.
Lidka, problem w tym, że ja zastanawiam się, czy ten kwietnik na 5 mi starczy, bo nie jestem wysoka, ale zawsze mogę sobie coś podstawić, a u mnie miejsce przy oknie mocno ograniczone ;:108
To, co w tym układzie radzisz dwie maczety? :wink:
Zresztą jest to plan na przyszłą wiosnę dopiero, a na razie tak sobie tylko rozmyślam :)
Lidka lmw
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 23 sie 2011, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Jagódko to już maczety nie wystarczą !! Jak nic skończysz z kosiarką w domu !!! :;230 :;230 Ale kwiatki masz prześliczne i bardzo zadbane
Pozdrawiam Lidka Mój mały zielony raj część 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47114" onclick="window.open(this.href);return false;
część 2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48489" onclick="window.open(this.href);return false;
część 3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49364" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Anjja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1739
Od: 4 sie 2010, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Miły kącik sobie urządziłaś... kwietnik gustowny a kompozycje bardzo ładne :uszy
Firaneczka tez super ja niestety mieć ich nie mogę bo moja kotka namiętnie podjada z niej sznurki... co nie najlepiej się kończy później... pomijając wygląd firanki :roll: :(
Pozdrawiam Anjja - Ania
Moje wątki
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

:wit

Kwietnik pierwsza klasa :uszy
Rośliny mają nowe piękne miejsce czy pierwszy to skrzydłokwiat?
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Jatro, na samej górze rzeczywiście jest skrzydłokwiat posadzony razem z pnącym filodendronem i polecam ten zestaw, roślinkom wyraźnie odpowiada swoje towarzystwo.
Anjja, ta firanka to był jeden z zakupów typu, że zobaczyłam na ekspozycji w sklepie i wiedziałam, ze bez względu na cenę i inne okoliczności muszę to mieć. Nie widać tu tego, ale firanka jest w delikatny wzór różowych kwiatów z zielonkawymi liśćmi.
Niestety nie tylko koty lubią coś spocić przy tych sznurkach, bo mój synuś też ma nieraz "fazę", że uwielbia za nie ciągnąć wystawiając moje nerwy i cierpliwość na potężną próbę. Nawet teraz firanka zwisa bezwładnie w jednym miejscu, ale u mnie takie rzeczy musi załatwić ktoś inny, bo ja z moim lękiem wysokości na drabinę nie wejdę za nic w świecie.
Lidka kosiarkę poleciłabym tobie, bo u mnie na ziemi nic nie stoi, za to u ciebie ;:224 :wink:
Moja psianka zaszalała i zakwitła tym razem aż dwoma kwiatkami. ma tam jeszcze w zanadrzu jeden większy i dwa mniejsze pączki, ale coś czuję, ze trzech kwiatków naraz to nie uświadczę w tym roku :lol:
Obrazek
Lidka lmw
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 23 sie 2011, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Jagoda poczekamy zobaczymy ;:224 Jakoś nie łykam że tylko kwietniki obsadzisz !!! :;230
Pozdrawiam Lidka Mój mały zielony raj część 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47114" onclick="window.open(this.href);return false;
część 2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48489" onclick="window.open(this.href);return false;
część 3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49364" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Ja tam osobiście uważam, że kwietniki trzeba kupować takie pod sam sufit, bo po co marnować tyle przestrzeni ;:224 sama kupiłam taki na 7... a po roku zobaczyłam na jakimś rynku, że są i takie na 9 ;:223 kusiło a i owszem, ale M podpowiedział kupić dwa - na 5 i na 3, oczywiście z propozycji skorzystałam czymprędzej bo się nie odmawia takich przyjemności ;:224 coś potem gadał o jeszcze jednym na 3.. ale nie widzę go w tym miejscu gdzie mi sugeruje, bo gdzie podziać to co tam stoi i dobrze rośnie!? ;:223

Bardzo często robisz przemeblowanie na swoich, ale jak zielonym to służy to git :uszy
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
aga111
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1965
Od: 9 sie 2011, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Oj Jagódko,chyba nie skończy się na tym jednym małym kwietniczku.U Ciebie jest duże zapotrzebowanie na kwietniki :wink: żeby wyeksponować wszystkie Twoje piękne kwiaty. :D
Magic83
1000p
1000p
Posty: 1354
Od: 19 wrz 2011, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Jagódko, nie wiem jak to się stało, że dopiero teraz do Ciebie trafiłam :oops: , ale przeczytałam cały wąteczek od początku do końca :D, a było co czytać :wink: Tak więc zameldowana i będę zaglądać często do Ciebie ;:136, obiecuję ;:108
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Lidka, u mnie jest pies i dziecko, więc na podłodze nic nie postawię, nie ma takiej opcji
mniodkowa, dokładnie o to mi chodzi, że jak już kupować, to wyższy, który więcej pomieści, bo przynajmniej u mnie miejsce przy oknie jest mocno ograniczone. Co do przemeblowania, to trochę jednak jeszcze mam mały poligon doświadczalny i co poniektóre roślinki z niewiadomych względów padają ;:224 , więc wypada je czymś zastąpić. Co któremu służy, to będę wiedzieć może za jakiś rok :)
aga, tak też myślę, ze wiosną jak będzie przypływ gotówki, to szarpnę się na coś większego, chyba zacznę w piątek odkładać po 5 zł do skarbonki na ten kwietnik, to będzie zamiast zakupów :wink:
Magic, dzięki za wizytę :)
aga111
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1965
Od: 9 sie 2011, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

No to świetny pomysł z tym odkładaniem ,do wiosny daleko,więc się trochę uzbiera :wink:
Awatar użytkownika
Anjja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1739
Od: 4 sie 2010, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Jagoda a po co odkładać... kup sobie kwietnik a co piątek będziesz sobie oddawać po 5zł za niego :;230
Pozdrawiam Anjja - Ania
Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”