Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Warto nie warto, to się niestety okaże jak kupisz. Znajdą się ludzie zadowoleni z Liderów i innych krzaków :) Może być tak, że będzie Ci chodził jak żyleta. Nie będę Ci się wymądrzał ani też oszukiwał Cię, że w kwocie 1300 zł to zasługujesz na Bentleya :) Idąc w ślad za Poetą - placków ze śniegu nie będzie :D Ja bym szukał dalej... ale to ja. Gość, który lubi szukać. Być może i tak skończyłbym z czymś jakości tego Lidera ale to inna sprawa. Ja nie chcesz za wiele energii poświęcać na temat kosiarki to weź tę maszynę. Ja bym wziął jakby mi się nie chciało szukać. Za 2 sezony będziesz miał napęd do regeneracji jak nie będziesz ostrożny, kółka mogą Ci się powyrabiać albo połamać ale to wszystko będzie w dużej mierze zależało od Ciebie. Dbaj o tę maszynę to jakoś to będzie.

Lider to zdecydowanie tania produkcja. Nie to, że rozjedzie Ci się w rękach ale jest słabo wykonany. Może Ci robić problemy choć nie musi. Co byś powiedział na wizytę w punkcie (ehh... niech mnie pokręci..) Husqvarny? :) McCulloch albo stary Partner. Możesz też poszukać coś wśród maszyn Al-ko. Co prawda ich fanem nie jestem ale to nie znaczy, że są złe :) ...a wydaje mi się, że będzie to lepsze wyjście z sytuacji niż Lider, MacAllister czy inne.

...tak mi teraz przyszło do głowy... a Hortmasz? Moja znajomość z tą marką jest jak najbardziej pozytywna. Na przykład model LV50T-A3
mario89
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 kwie 2016, o 11:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam, poszukuję kosiarki spalinowej z napędem, areał ok 1000 m2 wybrałem dwa modele

1. https://www.sklephonda.pl...6skex-izy3.html

2. http://www.al-ko.com/shop...e-525-sp-a.html

i jak do tego ma się model OLEO-MAC GV 53 TK ALLROAD 4w1 o którym była już dyskusja powyżej a jest o ok 400 zł tańszy od modeli które ja wybrałem.

Poproszę o wasze opinie ewentualnie o wskazanie innych modeli do kwoty 1500-1900 zł, które warto brać pod uwagę w tym przedziale cenowym.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Honda jest generalnie lepsza niż AL-KO więc wiele bym się nie zastanawiał. Tylko pytanie czy chcesz na pewno taką szerokość koszenia - 46cm. Coś w tej cenie co ja bym brał pod uwagę to:
Stiga Combi 53 SQ
Oleo-Mac GV 53 TBX ALLROAD 4 lub Oleo-Mac GV 53 TK ALLROAD 4
Honda HRG 466 SKEX
Hortmasz LV56Z1

to mi tak na szybko przyszło do głowy. Chciałem zaproponować jeszcze coś z Vikinga ale widzę, że w tej cenie to maja tylko 43-46cm szerokości koszenia. Jeśli Ci to jednak nie robi to te ich kompozytowe obudowy są fantastyczne, jak całe wykonanie kosiarek.
mario89
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 kwie 2016, o 11:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Z VIKINGa znalazłem ostatnio coś takiego

http://www.elektronarzedzia.de/kosiarka ... -1152.html

ale ktoś mówił o plastikowym wykonaniu, brak mulczowania i chyba nawet wyrzutu bocznego więc nie brałem tego pod uwagę. Inni twierdzą że bardzo dobry silnik....
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

AmaPoland pisze: Oleo-Mac GV 53 TBX ALLROAD 4 lub Oleo-Mac GV 53 TK ALLROAD 4

A ja mam pytanie- czym, poza silnikiem, różnią się te modele?

Czy warto dopłacić 200zł do silnika B&S o mocy 5KM zamiast EMAKa 6,5KM?

Są jeszcze jakieś różnice?

Od jakiegoś czasu rozważałem EMAKa - teraz już nie wiem...
mati8201
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 4 gru 2015, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Rownież sie nad tym zastanawiałem ostatecznie zakupiona na silniku EMAK większość tak mi doradzała nawet w sklepie/serwisie gdzie stały obok siebie te dwie kosiarki. Wiec myślę, ze gościow w sklepie było to obojętne którą sprzeda.
Różnica tylko w silniku
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ja bym nie dopłacał. Stronę wcześniej była na ten temat dyskusja. Emaki to niezłe silniki.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Jeśli chodzi o AL-KO to na pewno kosiarka Highline,jest lepsza od Stigi i Oleo jakościowo,trawę zbiera znakomicie ze względu na podwyższoną obudowę czy inni nie dysponują,nawet same kółka są zrobione z lepszego materiału,jak ktoś nie wie nich sam zobaczy i porówna która kosiarka jest lepiej wykonana,w AL-KO nawet są amortyzatory rączek,kosze są z domieszką gumy więc przy normalnym użytkowaniu jest niezniszczalny,piasta noża jest ślizgowa więc niemalże niezniszczalna,w Stidze aluminiowa z wpustami i przy niewielkim uderzeniu do wymiany,kosiarki AL-KO robione są w Austrii a nie w Chinach,nie rozumiem dlaczego AmaPoland polecasz gorsze jakościowo produkty,może masz w tym jakiś prywatny cel?? bo innego sensu tu nie widzę,Mccullocha też raczej porównał bym do marketówek a ceny części mają z kosmosu
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Mam pytanie odnośnie ALKO highline. Pokazują tam możliwość przechowywania kosiarki w pionie. Czy można silnik B&S 675 dolnozaworowy postawić w pełny pion, a nawet parę stopni dalej? Jak z hondą gcv 160 ? Bo że na boki niestety nie można to wiem :) A może zastanów się nad Active 5000 SB Harry ?
mati8201
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 4 gru 2015, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Najpierw sprawdź jak serwis masz w okolicy co z tego ze mi sie alko podbało jak brak serwisu
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Wszystkie kosiarki AL-KO spalinowe można przechowywać w pozycji pionowej,Active też będzie bardzo dobrym wyborem acz jest bardziej prosto zrobiona,co do serwisu to szkoda że nie masz nic w pobliżu bo z tego wynika żę nie możesz kupić to co ci się podoba i jest dla ciebie lepsze tylko jesteś niewolnikiem tego co masz na miejscu albo kup AL-KO w necie a w razię czego spakujesz w karton i odeślesz do Poznania na ich koszt na gwarancji,gdybyś chciał tak zrobić to przed zakupem upewnij się że dana Firma od której kupujesz jest Dealerem Firmy AL-KO w wykazie na ich stronie
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

miachlbyk pisze:Jeśli chodzi o AL-KO to na pewno kosiarka Highline,jest lepsza od Stigi i Oleo jakościowo [...]
Słyszałem kiedyś o tych modelach kilka dobrych słów ale z nimi nie pracowałem. Sama marka też nigdy mi niczym super nie zasłynęła więc nie zwracam na nią szczególnej uwagi. Maszyny Stiga i inne znam dobrze dlatego polecam. To są bardzo dobre maszyny z naprawdę świetnie zorganizowanym serwisem. To byłoby dziwne gdybym polecał coś czego nie znam, nie sądzisz? :)
jaro710j pisze:Mam pytanie odnośnie ALKO highline. Pokazują tam możliwość przechowywania kosiarki w pionie. Czy można silnik B&S 675 dolnozaworowy postawić w pełny pion, a nawet parę stopni dalej? Jak z hondą gcv 160 ? Bo że na boki niestety nie można to wiem :) A może zastanów się nad Active 5000 SB Harry ?
Przewody paliwowe są poukładane tak że tylko przechylanie na boki jest szkodliwe... a tak naprawdę najbardziej to w stronę filtra powietrza. Na "plecach" możesz maszynę postawić. Tylko upewnij się, że nie masz rozszczelnienia na korku paliwa :wink:
miachlbyk pisze:[...]nie rozumiem dlaczego AmaPoland polecasz gorsze jakościowo produkty,może masz w tym jakiś prywatny cel?? bo innego sensu tu nie widzę,[...]
Dostaję 5 zł od każdej sprzedanej maszyny w Polsce od takich firm jak Emak, GGP i inne. Też powinieneś spróbować, dobra kasa z tego jest :lol:
miachlbyk pisze: [...] z tego wynika żę nie możesz kupić to co ci się podoba i jest dla ciebie lepsze tylko jesteś niewolnikiem tego co masz na miejscu [...]
Nie przesadzasz Ty trochę :D
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

AL-KO poszło mocno do przodu a Stiga jakoś stanęła z techniką więc zostałeś troszkę z nimi i nie wiesz co i jakiej jakości maja inni,nawet te kosiarki co sprzedaje Grass są lepsze od Stigi tylko nikt ich nie zna i nawet jak coś powiesz dobrego na ich temat to nikt tego nie skojarzy z nazwą a Stga ma nazwę znaną i tu się kończy jakość niestety,każdy ma wybór albo kupić coś czego ty np.nie znasz i jakość może być lepsza albo np.Stige słabszej jakości,znane nazwy były dobre 20 lat temu
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”