Aksamitka - królowa jednorocznych cz.3

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.3

Post »

Ja zawsze zbieram i na wiosnę sieję do pojemniczków (kuweta) a potem wysadzam na grządki. Można też wysiać bezpośrednio do ziemi, ale te mi się nie udają - zawsze jakiś ślimak mnie przechytrzy. Aktualnie jeśli na klombach widzę jakieś ładne, które mi się podobają to zrywam po 3-5 zasuszonych kwiatków i mam nasionka jak znalazł.
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.3

Post »

Jeśli nasionka opadną na ziemię to wiosną pojawią się siewki. O ile nie spotka je jakaś zła przygoda np przymrozek, to wyrosną i zakwitną.
Ale chyba pewniej jest zebrać nasiona albo kupić i wysiać na wiosnę.
Pozdrawiam. Sławka
Nelka68
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 3 wrz 2016, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.3

Post »

Dziękuje za odpowiedzi, dziś im się przyjrzę i może już będą jakieś z nasionami, to zerwę. A te nasionka wysiewacie z końcem marca ? Robicie to najpierw w kuwecie, a potem pikujecie do małych doniczek ?
Muncia
100p
100p
Posty: 142
Od: 3 lut 2016, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.3

Post »

Pochwalę się i ja moimi aksamitkami :D Pamiętam, że na opakowaniu było napisane, że rośnie do 50 cm.. ale że moja działka jest zwariowana, to urosły niektóre po 150 cm ;:oj Niektóre ostatnio przesadzałam sobie i pięknie takie ogromnie się poprzyjmowały :tan
Zdjęcia są dość słabe, bo robione późną porą przez 5 latkę :wink:

URL=http://www.fotosik.pl/zdjecie/a604ed056a11fffe]Obrazek[/URL]

Obrazek
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.3

Post »

Nelka ja nie pikuję, sieję potem jak są większe ro "rozrywam" korzonki i wysadzam. Ale jak masz czas to lepiej popikować. U mnie się to sprawdza więc nie cuduję (brak czasu).
Muncia toż to krzaki prawie na żywopłot ;:215
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.3

Post »

Nelka, ja część sieję do folii w marcu i po przymrozkach sadzę w miejsce docelowe. A część sieję od razu do gruntu, też w takim terminie żeby nie zmarzły.
Sieję też nasionka dość wcześnie pomiędzy tulipany botaniczne. Kiedy liście tulipanów są już żółte to je delikatnie usuwam i aksamitki szybko zarastają puste miejsce.
Aksamitki są bardzo wdzięczne w uprawie i dróg do sukcesu jest wiele.
Pozdrawiam. Sławka
Nelka68
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 3 wrz 2016, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.3

Post »

Muncia takich gigantów to ja jeszcze na żywo nigdy nie widziałam ;:oj gratuluję ;:215 .
Zerwałam parę zasuszonych kwiatków, wysieję w marcu, jak zejdą to się Wam pochwalę. Nigdy bym nie przypuszczała, że te pospolite kwiatki ( wybaczcie, że tak piszę, ale zawsze ja za takie uważałam ) tak mi się spodobają, a do tego jeszcze poczytałam o nich i wiem, że są bardzo pożyteczne, a to też bardzo ważna.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.3

Post »

O matko i córko ;:oj toż to dosłownie aksamitka wyniosła, bo w rozpierzchłą nie uwierzę ;:306
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
aleksandras77
200p
200p
Posty: 244
Od: 9 maja 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.3

Post »

Muncia Czy ty ich przypadkiem nie podlałaś roztworem z drożdży? To niemożliwe, żeby takie wysokie urosły same od siebie ;:202

-- 8 wrz 2016, o 11:57 --

Muncia koniecznie zbierz nasionka i wyślij na AWN jako aksamitkus gigantus ;:306
Muncia
100p
100p
Posty: 142
Od: 3 lut 2016, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.3

Post »

Sadzonek wysiało mi się kilkadziesiąt, część rozdałam po okolicznych ogródkach działkowych i wszędzie tam urosły normalnie malutkie ;:124 Mam ogródek działkowy, który był wysypiskiem i kompostownikiem dla reszty działkowców przez 30 parę lat i siłą rzeczy nikt tej działki nie chciał wziąć ( możecie sobie poczytać o tym na moim wątku - zaniedbanym ;:131 ) Ale jak się z małżonkiem dowiedzieliśmy, że możemy mieć kilkuarowy ogródek za darmo, tylko własną pracą fizyczną wykupiony, to nawet się nie zastanawialiśmy i tak o to mamy działkę, która jest jednym wielkim kompostownikiem :tan Wszystko rośnie tu niesamowicie. Dla przykładu kosmos :D
Objaśniam, że ja mam 160 parę centymetrów wzrostu :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.3

Post »

No na takim czarnoziemie pokompostowym to musi rosnąć do nieba :lol: Aksamitka to u Ciebie fajne drzewko :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12276
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.3

Post »

Jedne z nielicznych kwiatów, które ciągle kwitną obficie... Oj jesiennie się zrobiło w moim ogródku...

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Nelka68
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 3 wrz 2016, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.3

Post »

Obrazek
To moje aksamitki przy pomidorach, może tu wyszły marnie, ale są ładne i to moje pierwsze aksamitki. :D Za rok ich tu będzie duuuużo więcej. mam taką nadzieję. ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”