Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6362
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Bożenko spacerując po Twojej posiadłości wróciły wspomnienia z dzieciństwa ;:167
Masz przepiękne brzozy i te wierzby nad stawem, mirabelka na wspaniały dżem i nie tylko ;:138
Gdybym nie mieszkała w mieście to taka brama by u mnie została ale park mi zrobili za ogrodzeniem i zmuszeni byliśmy zmienić ogrodzenie ale takie sztachety dalej mi się podobają a nie metal i beton wokół domu.
W takiej piwniczce jak u Ciebie to latem najchłodniej, a zimą jest gdzie plony przetrzymać.
Masz pięknie zagospodarowane obejście i największy plus dla Ciebie za to, że nie masz tui ;:138
Pozdrawiam i czekam na kolejną wycieczkę latem ;:167
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Bożenko :wit dziękuję za przepiękną relację z cudownego miejsca jakie stworzyłaś! Klimat niesamowity czyni to miejsca tak bardzo urokliwym, ż e chciałoby się tam posiedzieć, poleżeć ... no pobyć kilka długich dni... Przepiękne miejsce ! Ileż pracy tam włożyłaś by osiągnąć ten cel wiesz tylko Ty ale udało Ci stworzyć niepowtarzalny urok. Rośnie tam wiele roślin, które ja próbpowałam zadomowić u siebie ale nie udało się bo mimo wielu prób po prostu marniały u mnie jak np. tarczownica. Piekna kolekcja gożdzika brodatego przyciąga moją uwagę,również maczki i rabata z trawami i liliowcami ale przecież masz całą mase innych bylin i traw i drzew... te brzozy...jakie majestatyczne. Naprawdę podziwiam Twoją determinację by ten przepiękny busz był tak pięknym buszem. A jak na imię ma Twój towarzysz uroczy piesek? ;:167 :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12270
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Co ślimaki z moimi bratkami zrobiły pewnie widziałaś w moim wątku. Toć to jakiś mięczakoarmageddon jest w tym roku, ślimapokalipsa normalnie.

Fajne zagajniki i gąszcze u Ciebie.

Ja sobie w robocie na wygaszaczu ekranu ustawiłem fotki z własnego ogrodu. I tak mi czasem defilują fotki sprzed dziesięciu lat, gdy ogród dopiero zakładałem i tak sobie myślę „to ta kwietna łąka – kolorowa, ale zupełnie niska – była moja? A gdzie nieprzebyte gąszcze, wielkie krzewy i małe drzewa?”… :;230

Pozdrawiam!
LOKI
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 973
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Mario dziękuję za odwiedziny i długi spacer po mojej działce. Miło mi,że podoba Ci się u mnie ;:180 ;:168 Piwniczka rzeczywiście jest bardzo pomocna latem do chłodzenia napoi i zimą do trzymania przetworów. Jednak są u mnie Tuje bo nabyłam 3 już z działką ale są przy świerku który już jest ogromny i praktycznie zasłania je od drogi. Trzy małe też posadziłam między Brzozami żeby nie było prześwitów bo u mnie bardzo wieje między polami. Już tak straciłam Klon japoński . ;:223

KaRo też dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. ;:180 Cieszę się , że podobają się Ci takie wiejskie klimaty z dużą ilością zieleni i wiejskich kwiatów. :tan Jeśli chodzi o zwierzęta to mam 3koty-dwie dziewczynki Pusię i łatkę i chłopczyka rudego więc wołam Rudzik. Natomiast pieski mam dwa- dziewczynkę śmietankę i chłopca Bombla. Oba te pieski zostały adoptowane bo nikt nie chciał nimi się zajmować tu na wsi, były bezdomne. ;:145

Loki nie udało mi się kupić tego środka na ślimaki który poleciłeś ,dostałam jakieś kulki niebieskie. Koło donic rozsypałam i chyba pomogły bo nie wchodzą do nich. Natomiast na rabaty włażą jak się podleje czy pada deszcz i rano lubią spacerować po rosie. Więc nadal obowiązkowo zbieram rano i wieczorem. Szczególnie pilnuję miejsc gdzie posadziłam sadzonki moich siewek jednorocznych. parę sztuk już straciłam ;:145 ale na szczęście jeszcze mam zapasy ;:215
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 973
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Pogoda rzeczywiście dziś ciężka, ;:222 nie tyle , że słońce jakoś mocno praży bo nawet mały wiaterek jest ale coś wisi w tym powietrzu .że dziwny wpływ ma na mój organizm. Jestem bardzo śpiąca i jakaś osłabiona. Jedynie z samego ranka o 7godz zdążyłam wszystko podlać i siedzę w domu/więcej leżę /bo z sił opadłam :(
Zdjęcia więc będą wczorajsze;
nadal Makowo na działce
Obrazek

Obrazek

Obrazek tu pomiędzy Makami ukryta Ketmia błotnista
i inne roślinki kwitnące na tej rabacie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
na rabacie przy stawie
Obrazek zdjęcie zrobione z tyłu rabaty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
przed domem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
rozkwitające następne kwiatki Róż
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
na rabacie przy śliwie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwitnące Powojniki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Róża z białym Powojnikiem prezentuje się ładnie
i w całości jeszcze dobrze się trzyma
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
i w innych zakątkach działki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
za domem na dzikiej łące
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Firletki i Goździki wszystko samosiejki przed płotem do domu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek z drugiej strony płotu kącik z figurą "wiejska baba" i pojemnikami z kwiatami i pnączami
Na pergoli drugi Wiciokrzew kwitnie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Skąd ta 'baba" się tu wzięła? :;230 :;230 Śliczna jest.
Sama ją wykonałaś Bożenko?
Powojniki kwitną ślicznie, widocznie pasuje im Twoje siedlisko.
Co to jest za roślina, która wydaje takie dmuchawce?
Interesujące ma pąki ,bo to chyba jej pąki są na zdjęciu

https://i.postimg.cc/154QpxDf/IMG-0041.jpg

Wiciokrzewy z pewnością umilają Ci wieczory... ach już czuje ich zapach ;:224
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11671
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Cudna ta łąka kwietna. ;:oj

Obrazek

Czy ta wiejska baba pomaga chociaż doniczki podlać, czy tylko ich pilnuje. :D
Jarzmianka różowa śliczna. ;:215 U mnie wcale nie chcą kwitnąć. ;:222
Powojniki co roku podziwiam, masz do nich rękę, mają tyle kwiecia . ;:138
Bożenko dużo radości z ogrodowych rabatek. ;:196
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 973
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

KaRo Nie znam nazwy tej roślinki :roll: która ma takie ładne dmuchawce ;:oj U mnie jako "chwasty" pokazują się na działce, jest to taka wysoka roślina która kwitnie niedużymi żółtymi kwiatkami , które bardzo krótko kwitną.
"Wiejską babę" zrobiłam z takiego plastikowego popiersia które stosują w sklepach jako wystawowe manekiny na bluzki. Z drutu dorobiłam głowę i taką całość owinęłam namoczonym prześcieradłem w kleju do płytek ceramicznych. Miała to być bardziej szlachetna figura kobiety na styl rzymski, ale ponieważ nie przypominała rzymskiej piękności ;:223 więc nazwałam ją "wiejską babą :;230
Soniu bardzo bym chciała żeby "wiejska baba" podlewała mi te kwiatki w starych wiadrach i garnku /bo w tym otoczeniu Ona pasuje/ i szczególnie dlatego,że u mnie wyjątkowo rzadko pada deszcz :(
Cieszy mnie,że Powojniki mi tak ładnie rosną może dlatego, że bardzo pilnuję aby ziemia zawsze była wilgotna i często latam z konewką ;:108 No i podlewam taką gnojówką ,że oprócz Pokrzywy dorzucam wszystko co niby pomaga roślinom jak łupiny cebuli, czosnku , jak już wyrośnie skrzyp. I tak to u mnie cały czas stoi w dużym plastikowym pojemniku. W następnym zbieram deszczówkę,Mam jeszcze 3 pojemnik do którego przelewam deszczówkę i przed podlewaniem wlewam z jedną konewkę tej gnojówki i cały czas tym podlewam wszystkie moje rośliny,.

Trochę fotek następnych rozkwitających róż
Obrazek Bonica

Obrazek

Obrazek

Obrazek w środku Monica

Obrazek

Obrazek nn

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1375
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

krasna101 pisze: 21 cze 2024, o 15:51 KaRo Nie znam nazwy tej roślinki :roll: która ma takie ładne dmuchawce ;:oj U mnie jako "chwasty" pokazują się na działce, jest to taka wysoka roślina która kwitnie niedużymi żółtymi kwiatkami , które bardzo krótko kwitną. (...)
Mlecz polny, Kozibród wielki, albo Kozibród łąkowy - tak mi się wydaje. Musiałabym zobaczyć całą roślinę razem z kwiatami.
Mnie również podoba się Twoja łąka kwietna, taka lekko wilgotna :)

Piękne nasz róże, a co jedna, to ładniejsza :)
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12270
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Jak to ferramolu nie mają? Fosforanu żelaza z przynętą zabrakło? Dziwne…

Zakochałem się w Twoim ogrodzie. Po prostu zakochałem. A do tej fotki to mam ochotę natychmiast wskoczyć:
Krasna pisze:Obrazek
Pozdrawiam!
LOKI
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 973
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Małgosiu dziękuję za podpowiedź , już Karo mi przysłała link z podpowiedzią no i dokładnie poczytałam o tej roślince zwanej Kozibród. Jest jadalna i lecznicza to może w przyszłości wykorzystam jej cechy ;:108
Miło mi,że podobają Ci się moje Róże ;:167 tylko, że nie są to dorodne krzaki z ogromem kwiatów ale małe krzaczki z kilkoma kwiatkami które najczęściej rozwijają się stopniowo nie tworząc od razu bukietu kwiatów :wink:

Loki ja zakupy robię w małym miasteczku Sejny do którego mam najbliżej. Wprawdzie jest tam Centrum ogrodnicze ale widocznie jednak z mniejszym asortymentem/a pojechałam z karteczką/ ;:7
Miło mi, że podoba Ci się moja działka i mój busz rabatowy. ;:167
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 973
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Widzę, że ostatnie zdjęcia umieszczałam z 19 czerwca to trochę już zmian zaszło na działce ;:108 Ale ta upalna pogoda pozbyła mnie energii ostatecznie. U mnie już od godz 9 rano słońce oświetla całą działkę a samo południe termometr wskazuje ponad 40st ;:3 ;:3 Strasznej alergii dostałam oprócz kataru i ciągłego kichania, duszę się od kaszlu. Praktycznie całe dnie spędzam w domu. Rano wychodzę po 6godz i już przed 8godz muszę uciekać do domu a wieczorem około 20godz mogę coś zrobić na działce. Przede wszystkim podlewanie teraz się odbywa. Mam jeszcze wiele sadzonek do wsadzenie już do gruntu ale czekam aż miną te dni upalne bo nawet posadzenie wieczorem i dobre podlanie oraz podlewanie z rana powoduje więdnięcia roślinek ./ tak to u mnie wyglądało ;:145 /.
Powyrywałam już Maki z rabaty mimo,że jeszcze kwitły ale tak się rozrosły, że zagłuszyły inne roślinki które tam posadziłam a w szczególności moje niskie Różyczki. Ale jeszcze w te puste miejsca po Makach będą posadzone różne kwiatki ;:1
A teraz tak wygląda ta nowa rabatka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek w tle na trawniku zostawiłam jeszcze Maki

rabata przy stawie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek jedna Ostróżka mi tylko została ;:145 a miałam ich różne kolory ale z roku na rok stopniowo zjadały mi ślimaki. Próbowałam dosadzać nowe sadzonki , obsypywałam w koło popiołem innymi sposobami ale nic to nie pomagało na na żarłoczność ślimaków ;:223

Obrazek[/
[url=https://postimages.org/]Obrazek


Obrazek

Obrazek tu posadziłam Dziewanny które rosły przy drodze pola. Mam nadzieję, że się przyjmą i rozsieją :tan
te dwa krzaczki Maruny z daleka wyglądają takie same a jednak ich kwiatki się różnią
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

kwitnienia na rabacie przy śliwie
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Smrotawa

Obrazek

Obrazek zachodzące słońce

przy ziemiance

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

przed domem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
w gąszczu bylin pokazują się i rozkwitające Róże
Obrazek
ta sama w różnych fazach rozkwitu
Obrazek

Obrazek

Obrazek
dwie różne różowe
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Róże w innych miejscach


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”