Kawon ( arbuz ) - część 10

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 218
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Już jest końcówka czerwca i nie ma czasu na obrywanie kwiatków żeby krzaki się rozrosły bo później nie zdążą zaowocować
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1141
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Złoto Wolicy zdąży. To najwcześniejsza odmiana.
Lexus456
50p
50p
Posty: 77
Od: 19 maja 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rozdrażew\Wlkp

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Ja się nie przejmuje regulacją zawiązków niech natura sobie radzi u mnie późne odmiany zaczynają wiązać owoce to bingo

Obrazek
A to asahi miyako i rosario
Obrazek
;:306 to rączka mojej 3 letniej córki

Obrazek


Obrazek


julian ja też miałem taki kiepski krzak Janosika jak u ciebie zaczął kwitnąć i trochę się rozrósł
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Ładnie u Ciebie to wygląda ;:333 Z tym krzakiem jeszcze poczekam, myślę, że może to jakieś niedobory, więc czymś podsypię 8-)

A to moje, zdjęcia trochę słabe, ale już ciemno się robiło :wink:
Obrazek

Obrazek

Złoto Wolicy, jest już kilka owoców :tan
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I inne odmiany:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1141
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Asahi Miyako to bardzo smaczna odmiana - miąższ b. słodki, soczysty i chrupiący ;:333
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Bym zapomniał pokazać szczepionego ;:306
Obrazek

Rośnie przed cukiniami na wzniesieniu. Na razie nie powala szybkością wzrostu, ale zobaczymy co będzie dalej. Na szczęście rośnie, tylko w swoim tempie :;230
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1141
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Bo szczepić to trzeba umieć 8-) :wink: ;:170 ;:306

Dla przykładu jak w zasadzie beznadziejny przypadek szczepienia potrafi zaskoczyć:

To Carolina Cross szczepiona na Cobalcie. Podczas szczepienia zrost zaatakował grzyb i zraz żył tylko dzięki małej powierzchni styku która pozostała nienaruszona. Chciałem wyrzucić, bo myślałem, że beznadziejny przypadek, ale że to była moja jedyna Carolina to dałem sznsę. Po 5 tygodniach na zroście nie ma śladu choroby a roślina wygląda tak (największe liście są wielkości dwóch męskich dłoni):

Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

;:306 ;:306
Szczepienie wygląda dobrze, no cóż zobaczymy co z tego wyrośnie. A może tykwy u mnie po prostu nie chcą rosnąć :roll:
Ta twoja Carolina Cross to potwór ;:215 Będą z tego wielkie owoce ;:108
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1141
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Na razie jeszcze nie kwitnie. To moje pierwsze podejście w życiu do tej odmiany. Jestem bardzo ciekaw jak będzie owocować i rosnąć. Nie ukrywam, że mam mocno rozbudzony apetyt... chucham, dmucham i poleruję :D
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Chuchaj, dmuchaj a nuż wyhodujesz rekord Polski ;:108 Ma jeszcze czas, dopiero lato się zaczęło. Trzymam kciuki, tylko pamiętaj później o nasionach, bo tę odmianę trudno dostać w polskich sklepach ;:224 :wink:
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

wokan pisze:No to skoro wszyscy się chwalą sesjami zdjęciowymi, to ja nie będę gorszy :D

Moje szczepieniaczki... robi się gęsto
Obrazek

Pierwsze zawiązki wczesnych odmian
Rosario
Obrazek

Złoto Wolicy
Obrazek
Zawsze zachwycam się Twoimi uprawami wokan :wink: Pieknie wszystko rośnie, oby tak dalej .
wokan pisze:Bo szczepić to trzeba umieć 8-) :wink: ;:170 ;:306

Dla przykładu jak w zasadzie beznadziejny przypadek szczepienia potrafi zaskoczyć:

To Carolina Cross szczepiona na Cobalcie. Podczas szczepienia zrost zaatakował grzyb i zraz żył tylko dzięki małej powierzchni styku która pozostała nienaruszona. Chciałem wyrzucić, bo myślałem, że beznadziejny przypadek, ale że to była moja jedyna Carolina to dałem sznsę. Po 5 tygodniach na zroście nie ma śladu choroby a roślina wygląda tak (największe liście są wielkości dwóch męskich dłoni):

Obrazek
A z jakich nasion masz Carolinę Cross ? U mnie w tym roku totalny niewypał .
kupniulaUK pisze:A ja dopiero w czwartek/piątek posadziłem swoje pole. Ponad hektar, ale mega późno przez różne opóźnienia.... Zobaczymy co z tego wyjdzie. Już ładnie od razu ruszyły ale jednak to późno. Niby jeszcze szansa jest.... Nawadnianie będą miały, nawozu im nie będę szczędził. Zobaczymy...
Obrazek
Wow ! Czyli mam rozumieć, że chcesz być polskim dostawcą arbuzów ? :) Plan super, chęci są to trzeba działać. Trzymam kciuki żeby rosły zdrowo :uszy
kamil_kluczbork pisze: Cudnie, u mnie w tym roku z arbuza nici niestety. Kompletny niewypał. KIBICUJĘ ;:3 ;:3 ;:3

Dziękuje :wink: Od dzisiaj będę mógł doglądać moją uprawę codziennie .

A to moje :
Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

--julian-- pisze:Ładnie u Ciebie to wygląda ;:333 Z tym krzakiem jeszcze poczekam, myślę, że może to jakieś niedobory, więc czymś podsypię 8-)

A to moje, zdjęcia trochę słabe, ale już ciemno się robiło :wink:
Obrazek

Obrazek

Złoto Wolicy, jest już kilka owoców :tan
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I inne odmiany:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
U mnie pojawiło się kilka arbuzów, ale są na razie wielkości dużego winogrona . Piękne arbuzy Julian :)
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1141
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Seba1999 ;:136

Nasiona Karolci mam od Bobeja. Ten szczepiony ze zdjęcia to z nasion 61,5 Kozińska 17.
Mam jeszcze jednego nieszczepionego z nasion 124HAMPP08 - tylko dwa mi z nich wykiełkowały, w tym jednego, lepszego, zmarnowałem podczas eksperymentów :(
Ten który rośnie wykiełkował po 3 tygodniach i był jakiś ułomny od samego początku. Stał w fazie liścieni chyba z 10 dni i nie miał zamiaru wypuścić właściwych. Dałem mu szansę, choć wystawił mnie na niezłą próbę cierpliwości. Teraz wreszcie rośnie bardzo ładnie i nadgania. Jest o jakieś 30% mniejszy od szczepionego.

Na szczepionym zauważyłem dziś pierwszy żeński kwiat - jak się rozchyli zabawię się w pszczółkę ;:306
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”