Astry- uprawa

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry- uprawa

Post »

Faworyt, czy te nasionka przysypujesz, czy zostawiasz nieprzysypane?. Siałam pierwszy raz i przysypałam je ok. 0,5 cm, ale sporo nasion nie wzeszło (np. na 18 szt tylko 2), być może w tym tkwi mój błąd, że przysypałam (ale tak pisało na opakowaniu) mam zamiar dosiać i stąd moje pytanie.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Loki to jesteśmy jednej myśli. ;:333
Ninia to tak wygląda tylko do zdjęcia żeby nie było że samą ziemię pokazuję. ;:306 Po wysianiu oczywiście przysypuję ok. 0,5 cm. warstwą podłoża. ;:108 To nie dlatego ci nie wzeszły,daj im jeszcze trochę czasu,chociaż astry szybko wschodzą,ale są chimeryczne.Też mi się zdarzało że kiepsko niektóre odmiany kiełkowały.Według mnie to kwestia niepełnej dojrzałości nasion.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry- uprawa

Post »

Dzięki, to jeszcze trochę poczekam.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4856
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Astry- uprawa

Post »

mamaAmelkasłuszną podjełaś decyzję
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

mamaAmelka Witaj wśród astromaniaków. :wit
Z całą pewnością słuszną podjęłaś decyzję decydując się na wysiew i uprawę tych bardzo wdzięcznych roślin.Satysfakcję z ich uprawy masz gwarantowaną ;:108 a doznania wzrokowe kwitnących roślin powinny Cię zachwycić. :tan Życzę Ci powodzenia w uprawie. ;:333

Moje siane 17 marca wzeszły praktycznie w ilości jaka mnie zadawala. Dziś podlane Previcurem na okoliczność dmuchania na zimne (zgorzeli siewek).
Od wczoraj przebywają już w szklarence.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1493
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Astry- uprawa

Post »

Pikowania to ja Ci nie zazdroszczę, jest tego na kilka dni :shock:
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Przywykłem już przez te lata odkąd to robię,ale czasu zabiera sporo to fakt. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Astry- uprawa

Post »

Faworyt dziękuję :)
Piękną masz rozsadę ;:167 /będzie u Ciebie kolorowo :D
Moje kilka szt ma już po dwa listki właściwe ;:138
Piszesz, że Twoje astry są już w szklarence. Zastanawiam się czy za kilka dni (ma być już prawie 20 stopni) będę mogła przenieść moje do nieogrzewanego tunelu foliowego i zostawiać je na noc?
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Przenieść będziesz mogła jak najbardziej ponieważ w warunkach domowych będą Ci się siewki mocno wyciągać w stronę światła. ;:222 Moja szklarenka jest ogrzewana gdyż mam tam wszelakiego rodzaju rozsady.Na noce bez przymrozków też możesz zostawiać, ;:108 gorzej jak będzie się zanosiło na spadki temperatury poniżej zera,wtedy albo z powrotem zabierzesz je do domu na ten czas,albo okrycie poczwórną nawet warstwą agrowłókniny na noc jeśli masz tunel nieogrzewany.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Astry- uprawa

Post »

Dziękuję za szybką odpowiedź. No właśnie siewki zaczynają się wyciągać. No to jutro przeprowadzka :) Przeglądałam prognozy pogody i przez najbliższe 10 dni temp w nocy może spaść do 2 stopni, więc tragedii nie powinno być ;)
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Powiem Ci jeszcze Amelko z własnego doświadczenia z prognozami pogody.Przynajmniej w moim rejonie jak zapowiadane są nocą te dwa stopnie na plusie liczę się z tym że może spaść do zera a nawet lekko na minus,więc bądź ostrożna i zapobiegawcza. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Astry- uprawa

Post »

Lubię jak ktoś zwraca się do mnie 'Amelko" ;:196 :wink:
Mam 12 małych doniczek z astrami, więc z przeniesieniem do domu nie będę miała kłopotu.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Jeśli tak i przenosiny astrów w razie czego do domu to nie kłopot dla Ciebie Amelko :) to ;:215 W razie jakichkolwiek problemów w uprawie-pytaj,na miarę wiedzy pomogę. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”