Mój ogród przy lesie cz.10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Tajeczko z Twojego ogrodu najchętniej nie wychodziłabym .... i w realu i na forum ;:167
Zachwyca o każdej porze roku ....
Liliowce wspaniałe, zawsze podziwiam te ogromne ukwiecone kępy, niesamowite są te złocienie...no i lilie.... Flashpoint, jedna z wspanialszych moim zdanie odmian :D
Serdecznie pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Teresko lilia Flashpoint bardzo mi się podoba, to super, że pachnie ;:138 . Poszukam. Do tej pory trafiałam na pachnące pomarańczowe, a to jedyny kolor kwiatów, co do którego mam mieszane odczucia :? .
Rabaty masz śliczne, takie naturalne dzięki rozrośniętym kępom roślin.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Czas lilii i liliowców i te cudne zapachy i kolory w ogrodzie...bosko... ;:63

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Bardzo ładne jeżówki! Trochę byłem z rezerwą do niej ale widzę, że nawet na mojej wilgotnej glebie chcą rosnąć 8-)
Trojeść przesadzona.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42206
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Tereniu bardzo ładna ta pierwsza lilia! Jeżówki na razie podziwiam u Was, bo u mnie ta najzwyklejsza i prawdę rzekłszy ją najbardziej lubię, ale kto wie ?
Poczytałam co piszesz o cytryńcu, bo ja go mam już kilka lat, najpierw rósł (nie rósł) koło starej śliwy ale nic go nie przybywało to przesadziłam i w nowym miejscu też nic nie rośnie. Nie wiem może jakiś kiepski egzemplarz. Czasem zakwitnie, ale owocka żadnego. Muszę poczytać o cięciu, może to go popudzi :lol:
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Jolu może kolor Alionushki zależy od pH gleby, może w doniczce rośnie w bardziej zasadowej, a na piaskach wybarwia się na czerwono-różowo. Obejrzałam Twoją, rzeczywiście w taką bardziej lawendową podchodzi, ale nie zdążyłam już napisać. :)

Agniesiu dziękuję bardzo za odwiedziny i miłe słowa. ;:196
Byłabym bardzo zaszczycona, gdybyś chciała odwiedzić moje skromne progi, gdy będziemy w sierpniu na urlopie.
Lilią Flashpoint zachwyciłam się w Twoim ogrodzie właśnie, już nie mówiąc o moim M, dlatego ją zamówiłam, dobrze, że nie było podmianki .
Pozdrawiam serdecznie . :)

Aniu witaj. :wit
Lilia Flahspoint rzeczywiście pachnie rewelacyjnie, jeszcze nie miałam tak silnie pachnącej lilii w ogrodzie.
Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. ;:196

Maryniu cieszę się, że mnie odwiedziłaś . ;:108
Zainspirowana Twoimi cudownymi kwiatami, już nie jeden nowy nabytek u mnie rośnie dzięki Tobie.
Masz masę cudnych kwiatów.
Dzięki liliom w ogrodzie cudne zapachy, szkoda tylko, że nie mogę w nim bywać codziennie, pozostają tylko zdjęcia i forumowe ogrody, to jest taka moja odskocznia, bardzo przyjemna. :)

Jacku posadziłam w ubiegłym roku kilka odmianowych jeżówek, jeszcze nie wszystkie zakwitły, kilka zginęło, pomimo ciepłej zimy, ale prawdopodobnie tym razem nie wymarzły, tylko zgniły pod zbyt solidnym okryciem, gdyż zdążyły wypuścić młode listki i padły. ;:224
Trojeść w nowym miejscu z pewnością będzie wspaniale rosła, przecież nawet dla mnie jest bezproblemowa . :)

Marysiu ja także zaczynałam swoją przygodę z jeżówkami od tej różowej zwykłej, ale czy ona jest mniej piękna od odmianowych?
Zresztą i ona któregoś roku zginęła, ale podobno co jakiś czas trzeba ją dzielić- tak napisała Igunia, a ja po pierwsze, brakuje czasu, a nawet o tym nie wiedziałam.
Cytryniec lubi próchniczną glebę, jest to roślina lasów gdzieś tam, a u Ciebie Marysiu ziemia gliniasta, którą notabene lubią róże. Wiec może przyczyna tkwi w podłożu. Lubi także półcień . Spróbuj przesadzić do półcienia i wykopać duży dół wypełniony próchniczną ziemią kompostową, zobaczysz jak ruszy z kopyta. :D Mój, gdy po trzech latach od posadzenia zakwitł, to od razu miał owoce, ale tak jak pisałam z powodu braku fachowego cięcia praktycznie przestał owocować, ale rośnie jak szalony, młode przyrosty muszę przycinać. :)

Kochani nie mam cudownych róż, ani wspaniałych liliowców, jakie widuję w Waszych ogrodach, więc wstawiam kilka moich bylinek. ;:196

Obrazek
klematis texański Princess Diana
Obrazek
Kardynał Wyszyński
Obrazek
Fuksja Magellana
Obrazek
spóźnione jarzmianki
Obrazek

Obrazek
pnąca Heandel
Obrazek
krwawnik wiązówkowaty
Obrazek
nowy zakup- nie mogę znaleźć zapisków
Obrazek
houtonia
Obrazek
wiązówka wyrosła prawie na 2m
Obrazek
sadziec zakwita
Obrazek
krwawnik NN z siewu
Obrazek
dzwonek Thorpedo coraz bardziej pojedynczy się robi, muszę przesadzić w żyzną ziemię

Obrazek

Obrazek
Piano
Obrazek
klematis Jackmana w cieniu coraz słabiej kwitnie
Obrazek
świecznica, kwiaty cudnie pachną
Obrazek
trojeść bulwiasta
Obrazek
chorowite malwy
Obrazek

Obrazek
Płomyk wiechowaty Twister
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7108
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Trojeść bulwiasta mnie zachwyciła i Twister. Możesz szepnąć coś o tej trojeści? A sadziec mam, strasznie go chciałam w zeszłym roku. Koleżanka kupiła na targu dla mnie sadzonkę, bo już miała dość mojego marudzenia. I rośnie. Miał 2 gałązki, jedna została złamana, a ta druga pomimo urwania wierzchołku dalej rośnie. To piękna bylina i nie mogę się doczekać,jak już trochę się rozrośnie.
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12832
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Roślinka nowo zakupiona to Houtunia sercowata 'Chameleon' (Houttuynia cordata 'Chameleon'), wędrujaca roślina. :uszy
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42206
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Kochana, a ja nie mam takich i tyle powojników jak Ty, nie mam trojeści, ani tylu krwawników. Widzę taki śliczny krwistoczerwony i ten biały bardzo oryginalny. Floks też mi się podoba ;:63
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4213
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Swiecznicie mam podobną lecz o ciemnej barwie i nazwie NN, i niedługo zakwitnie.
Pozdrawiam Zenek
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Mnie zachwyciły dzisiaj clematisy i świecznica.
Mój "Jackman" zakwitnął na różowo - kolejna biedronkowa ruletka. Myślę, że dobrze by mu zrobił prawdziwy c. Jackmanii dla towarzystwa, albo inny fiolecik. Tylko czekam, aż ktoś potwierdzi moje identyfikacyjne domysły, żeby dobrać inny termin kwitnienia.
Ktoś na FO napisał, że jedna z jego świecznic okropnie pachnie [niestety nie sprecyzował odmiany, a szkółki nie chwalą się w opisach roślin takimi szczegółami ;:224 ]. Miło, że Twoja przeciwnie. Teraz się waham, czy szukać do kupienia... Brakuje mi świecznicy do triady cienistych gabarytów: świecznica, języczka i parzydło. [Jeszcze raz ;:196 , wciąż w doniczkach, ale jedno puszcza młode listki jak szalone.]
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Małgosiu trojeść bulwiasta bardzo lubi moje suche piaski, ma fajne puszyste nasienniki po przekwitnięciu, które nie przycinane wydają wiele nasionek, które wiosną kiełkują i tak powstaje coraz większa kępa. Po za tym dobrze zimuje, tylko wiosną późno zaczyna wegetację. Sadziec jest okazałą byliną, tylko potrzebuje dużo wody, właściwie, jak nie ma deszczu, to trzeba codziennie podlewać, gdyż zaczyna więdnąć, nie wiem jak sobie radzi pod moją nieobecność na działce.
Szybko się rozrasta, na drugi rok będziesz miała o wiele większą kępę. :)

Iguniu kochana o tej Houtunii to wiem, tylko nie chciało mi się napisać nazwy odmianowej. :oops:
Ja mówiłam o krwawniku. Dziękuję bardzo za chęć pomocy. ;:196

Marysiu dziękuję bardzo za miłe słowa, ;:196 chociaż uważam, że powojniki moje są bardzo marniutkie, a Ty masz inne cudne kwiaty. Nie może tak być, żebyś nie miała trojeści. Już ja o tym pomyślę, jeśli tylko zechcesz. ;:108
Krwawnik ten jaśniutki, to ma jasnoróżowy kolor, tylko mój aparat wszystko rozjaśnia .On jest z mojego siewu, jeśli zechcesz, to także Ci go wyślę. Floks jest moim nowym nabytkiem i również mi się podoba, aby tylko nie dostał mączniaka, gdyż u mnie floksy, jak jest susza, to często chorują. :)

Zenku moja świecznica także bez nazwy, kupiona na targu, ale ona jest późna, zakwita pod koniec lata. :)

Aniu dziękuje za odwiedziny. ;:196
Ze sklepem na B tak już jest, że nigdy się nie trafi na właściwą roślinę. Ja kupiłam tam tylko różanecznika, który nie chce kwitnąć, chociaż jest bardzo zdrowy i dorodny. Już tam nigdy nic nie kupię poza cebulowymi oczywiście, które są bez podmianek i zdrowo rosną, to trzeba im przyznać. Mój klematis Jackmanii, gdy popatrzę na fotki z ubiegłych lat kwitł rewelacyjnie, oczywiście na miarę moich piasków, ale jak porosły świerki, znalazł się w całkowitym cieniu i praktycznie ma tylko kilka kwiatków, a przesadzić nie mam gdzie. Mało Ci tych roślinek przywiozłam, mam wyrzuty sumienia, :oops: przeceniłam pojemność bagażnika naszego samochodu. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Tajeczko ja nie wiem Ty ciągle narzekasz a Twój ogród jest naprawdę piękny i sporo w nim roślin których ja nie mam, a liliowce tez nie takie byle jakie bo ja mam tylko 3 i na pewno nie są takie śliczne jak Twoje.
Floks Twister fajny, ja dziś zajechałam do ogrodniczego niedleko mnie z myślą że może będą jakieś floksy, bo już kwitną a tu ani jednego :(
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”