Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

miachlbyk pisze:AL-KO poszło mocno do przodu a Stiga jakoś stanęła z techniką więc zostałeś troszkę z nimi i nie wiesz co i jakiej jakości maja inni,nawet te kosiarki co sprzedaje Grass są lepsze od Stigi tylko nikt ich nie zna i nawet jak coś powiesz dobrego na ich temat to nikt tego nie skojarzy z nazwą a Stga ma nazwę znaną i tu się kończy jakość niestety,każdy ma wybór albo kupić coś czego ty np.nie znasz i jakość może być lepsza albo np.Stige słabszej jakości,znane nazwy były dobre 20 lat temu
Rynek jest płynny, tak samo jakość w maszynach się zmienia. Jakość Stigi się zatrzymała? Bardzo dobrze! Chwali się marce że od lat trzyma ten sam wysoki poziom. Zatrzymali się w technice? ...nie wiem co masz na myśli.

Sądzę, że ludzie mają znacznie szerszy wybór niż Stiga a to czego nie znam ;) Moja AMA ma bardzo dobre kosiarki. Ja te maszyny sprzedaję i z nich żyję. Jeśli już wcześniej mi pisałeś o jakimś interesie to właśnie w tej marce mam swój interes - w marce AMA. Chętnie bym mówił tylko o AMIE bo jest dla mnie najważniejsza. Jednak nie o to chodzi w tym forum aby polecać swoje. To nie jest sklep a my nie stoimy za ladą.
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ja właśnie za radami w tym wątku - zdecydowałem się na Oleo-Mac GV 53 TBX ALLROAD 4.

Prawdopodobnie jutro będę robił pierwsze testy - choć miałem okazję już odpalić (bez koszenia) i pooglądać na żywo - wygląda obiecująco.
prosperowiak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 cze 2013, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

jeśli chodzi o kose, sklaniam sie do: Oleo-Mac 440T. [...]

Kombinowac, szukac dalej Panowie? Czy pozostac przy kosiarce NAC LP40-300 i kosie Oleo-Macu?
Że wybrałeś kosę OM to moim zdaniem dobrze zrobiłeś. Nie wiem natomiast dlaczego wybrałeś NACa :) Ja bym wolał Stigowskiego Collectora 43 albo skoro już wybrałeś kosę to weź kosiarkę OM G 44 PK. Ma mocniejszy silnik od dwóch poprzednich, co zawsze się przydaje :) Trochę by tych maszyn pewnie człowiek znalazł jakby poszperać. To oczywiście tylko moje zdanie ale nie mam zaufania do NACów.
No ok, kosa wybrana.

Ale dales mi do myslenia z tym NACiem. Kosiarka do zakup znow na kilka sezonow, zatem na dorzucenie kasy do puli zawsze znajdzie sie wytlumaczenie!
Nie wiem dlaczego nie przeszlo mi na mysl, spojrzec w oferte Oleo Maca. Bralem pod uwage Stige, o ktorej piszesz. Teraz zwracam uwage, ze i Stiga i NAC maja ta samo pojemnosc. A wtedy zwracalem uwage na fakt, ze NAC mial 3KM podczas gdy Stiga miala nieco ponad 2CM. Za Stiga przemawial wiekszy kosz, co nie jest beznaczenia. Ale widze, ze faktycznie OM wydaje sie pogodzic obie maszyny. Szkoda tylko, ze ten kosz plastikowy, nie wiem czemu ale jakos te plastiki przeszkadzaja mi bardzie w manewrowaniu ;)

Faktycznie, kupic wszystko u jednego przedstawiciela? W tym przypadku byly by to Oleo-Mac: 440T i G 44 PK ??
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

prosperowiak pisze:[...]
Faktycznie, kupic wszystko u jednego przedstawiciela? W tym przypadku byly by to Oleo-Mac: 440T i G 44 PK ??
Pewnie! Dostaniesz zniżkę a kupując dwie rzeczy staniesz się w jego oczach poważnym klientem :) W przyszłości ogarnie Ci serwis bez gadania. Tylko zyskasz :)
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Z mojego pobieżnego spostrzeżenia (tylko przez chwilę dziś) to kosz jest plastikowy od góry i częsciowo od dołu a w środku jest tkanina - elastyczna - powinno się to to uginać i ułatwiać manewrowanie.
amikos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 12 kwie 2016, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Odświeżając nieco wątek, wszystko zależy od tego, co dla kogo oznacza słowo "niedroga" - bo dla jednych to będzie 1000 zł, a dla innych 5 000zł :) Ja ostatnio kupiłem sobie Hortmasza z silnikiem Loncina i uważam, że jak za tą cenę (zapłaciłem niewiele ponad 2000 zł), to jest to sprzęt wart swojej ceny zwłaszcza, że średnica koszenia jest duża, a i silnik mocny. Uważam, że 2 000 zł to niedużo, bo są takie i za 4 tys :) Kosiarkę kupuje się raz na jakiś czas, nawet na dłuuuugi czas więc chyba nie warto oszczędzać i szukać najtańszego rozwiązania, bo potem wychodzą różne "kwiatki".
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Hortmasz za ponad 2-tysie ? nie wart jest tej ceny ale idąc dalej tym tropem każdy powinien kupować to z czego będzie zadowolony a nie czego będzie niewolnikiem
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Co to za model hortmasza z silnikiem loncin za ponad 2 tysie jeśli mogę spytać?
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Numer z tą kosiarką to bajka,z silnikiem B&S to była by prawda ale z loncinem Hortmasz nie ma tak drogiej kosiarki więc jest to reklama
pawko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 23 kwie 2016, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam. Poszukuje kosiarki do 1500 zł. Kosiarka oczywiście spalinowa z napędem. Czy ktoś jest w stanie coś powiedzieć o tych modelach ? NAC LS46-575-HS moc silnika 5,75 km, silnik OHV, cena 1050 zł lub NAC B&S BRIGGS LS50-675 EX, 6 km, cena 1500 zł. Ewentualnie jeszcze widziałem FAWORYT WR51BS750N, 7,5km, cena 1499 zł. Żadnej z tych firm nie znam i nie mam doświadczenia. Będzie to moja pierwsza kosiarka. Przemawia do mnie polska nazwa faworyt i mocny silnik. Czy coś lepszego można kupić w tych pieniądzach ? Jestem laikiem w tej kwestii także prosiłbym o poradę. Interesowałaby mnie kosiarka z funkcją mulczowania i pewnie czymś jeszcze, ale nie znam się na tym i nie wiem na co zwrócić uwagę i jakie funkcje byłyby mi potrzebne. Działka 1000m2.

P.S. Widziałem, że polecacie oleo mac (też nie znam tej firmy), czy ona będzie lepsza od tych, które podałem wyżej ?
pawko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 23 kwie 2016, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Co mi się widzi jako laikowi w kosiarce faworyt. Duże koła 20 cm i 30 cm- na zdjęciu nie wyglądają tandetnie, nie wiem jak w rzeczywistości. Obudowa wydaje się być bardziej porządna od oleo-maca z przodu są takie rowki nie wiem czy to spełnia jakąś dodatkową funkcję (cały czas opieram się na zdjęciach i filmach). Mocny silnik Briggs & Stratton 750 DOV Ready Start. Pojemność silnika: 161 cm3 nie wiem czy to atut. Kosiarka określana jest mianem "agresywnej". Minusem jest to, że serwis faworyta jest jakieś 50 km ode mnie natomiast oleo-mac jest w kilku miejscach w mieście.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Sprzętu Nac raczej trzeba się wystrzegać,jest to Chińska tania produkcja,w marketach jest tego sporo i dobrą sławą się te maszyny nie cieszą,jakość mizerna,z częściami i z serwisem problemy,Faworyt tez jest produkcji Chińskiej nieco lepszej jakości,wymieniona przez ciebie kosiarka z silnikiem Dov 750 nigdy nie miała i nie będzie miała 7,5M (dla mnie to jest oszustwo) o tulei żeliwnej w tym silniku też nie słyszałem i takich sprzedawców należy piętnować i omijać szerokim łukiem,akurat ten model silnika 750 nie jest tak dobry jak silnik 675,wydaję mi się że mocowanie rączek w tym faworycie nie jest zbyt dobre a to duży minus,w tej cenie można zrobić lepszy zakup,co do Oleomaca to obudowy mają słabe a silniki jak to silniki jedni wolą B&S drudzy Loncina( ja za nim nie przepadam) a reszta Chińskich silników bez komentarza
pawko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 23 kwie 2016, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Dzięki za konkretną odpowiedź. Co polecasz w tych pieniądzach?
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”