Żaby, jaszczurki,zaskrońce i inne żyjątka na działce cz.2

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

U nas dzisiaj wygrzewaja sie na sloneczku takie oto dwie jaszczureczki:

Obrazek
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Locutus, modliszka w całej okazałości.U mnie widziałam już dwa razy na malinach, jednak zawsze część schowana pod liściem. Za pierwszym razem oczom nie wierzyłam, do tego roku modliszkę widziałam tylko na zdjęciach.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12286
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Wczoraj próbowałem obfocić samca i samicę splecione w miłosnym uścisku... Ale ciemnawo już było, więc nie wiem co mi z tego wyszło...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7399
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Wreszcie udało mi się zrobić zdjęcie popielicy, niestety z przejęcia trzęsły mi się ręce i nie utrzymałam dobrze wysuniętego obiektywu.

Obrazek
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12286
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Obiecana fotka modliszek:

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
dukra13
200p
200p
Posty: 256
Od: 23 sie 2007, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Wygrzewa się na liściach kapusty ozdobnej

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2340
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

W sieci.


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysia
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 824
Od: 3 lip 2012, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Zdjęcia zrobione w sierpniu.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Przecudna fotka ;:215 , co to za żabki ?
Pozdrawiam Ewa
WojtekS
200p
200p
Posty: 251
Od: 6 lut 2013, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Rzekotki drzewne : )
gerasmo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 wrz 2015, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Zazdroszczę jaszczurek, nigdy nie udało mi się żadnej przyłapać na buszowaniu w ogrodzie... A co do modliszek, podobno w tym roku rozprzestrzeniły się po Polsce i będą coraz częstszym widokiem. Na szczęście nie gryzą. ;)
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

pull radził mi, żeby podawać wodę zwinkom (w te upalne lato).
Wiecie, nie chciały inaczej pić, jak poprzez zlizywanie skropionych igieł iglaka na którym się gnieździły.
Na filmiku ta zabita przez srokę/sójkę samica:

https://www.youtube.com/watch?v=fPAU766M48U
Awatar użytkownika
gupibelfer
100p
100p
Posty: 115
Od: 29 gru 2014, o 21:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jura. Śląskie. Koniec świata
Kontakt:

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Beata_betka, idzie zima, więc żaby szukają miejsca na przeczekanie tej pory roku. Faktycznie, jest późno, ale ostatnio sam obserwowałem dość silną aktywność żab trawnych, co wynika z faktu, że jest trochę zbyt ciepło, jak na listopad. Jeśli twoje oczko ma głębokość większą niż 0,7 m, to żaby mają szansę na przeżycie. Bo żaby trawne (to te najpopularniejsze na lądzie, brązowe, z czarną plamką na pyszczku i wyraźną ciemniejszą literką V na łopatkach, które rechocząc wydymają podgardle) zimują najczęściej w wodzie, przy brzegu, pod korzeniami, choć wolą wody powoli płynące, takie jak nizinne rzeki, szerokie rowy melioracyjne, najchętniej takie z meandrami, gdzie woda podmyła korzenie. Żaby zielone (czyli te, które przez dłuższy czas możemy obserwować w wodzie jezior, stawów i oczek i które rechocząc wydymają policzki na boki) zimują najczęściej zagrzebane w mule na dnie zbiorników. Ale to tylko jeden ze sposobów zimowania. Drugi, równie częsty to zimowanie na lądzie, w odpowiednich warunkach. Żaby (ale również ropuchy, ropuszki, rzekotki i traszki) zimują w stertach gałęzi, w skupiskach kamieni, pod liśćmi, w niewykorzystywanych norach gryzoni, pod korzeniami drzew, w wykrotach, a czasami zagrzebują się w suchym piasku przy ścianach budynków. To ostatnie dotyczy ropuch i grzebiuszki. Bardzo dużo płazów wchodzi do piwnic przez okienka, które położone są nisko nad ziemią i mają jakieś nieszczelności, albo są otwarte choćby na jakiś czas w ciągu nocy, albo w wilgotne dni.

Mam teraz do WAS WSZYSTKICH prośbę: sprawdźcie, czy w piwnicy nie ma płazów. Jeśli są - to ostatnia chwila, żeby przełożyć je do wiaderka i wynieść do ogrodu, najlepiej w pobliże kompostownika, albo ogrodu skalnego. Jeśli macie gdzieś niezagrabione liście, albo - jeszcze lepiej - zagrabione na kupkę, ale nie sprzątnięte, NIE SPRZĄTAJCIE! To doskonałe miejsce do zimowania płazów. Dobre miejsce dla zimowania płazów to również każda "graciarnia", skład wiaderek, potłuczonych donic, sterta gałęzi, albo drewno, które "może się jeszcze kiedyś przyda". Żaby skrzętnie wykorzystują takie miejsca na zimowy sen. A każda zielona żabka, to kilkaset komarów dziennie mniej. Każda ropucha chroni Wasz ogród przed ślimakami. Każda żaba trawna to Wasz pomocnik w walce z nie zawsze pożądanymi w ogrodzie lub sadzie owadami. Dbajcie o swoje żabki!

Kolejna prośba: jeśli macie oczko w ogrodzie, które jest śliczne, zadbane, wyłożone folią i w którym nie ma co najmniej 20-to centymetrowej warstwy osadu na dnie - wypompujcie z niego wodę przed zimą. Zwykle niestety jest tak, że woda w płytkich oczkach zamarza do dna. Jeśli jakieś żaby chciały się w niej ukryć przed zimą, to albo zamarzną razem z wodą, albo braknie im tlenu, bo objętość wody, która pozostaje po zamarznięciu (a czasami, w przypadku mroźnych okresów, głębokość zamarzania to jakieś 40 cm) nie pozwala na rozpuszczenie dostatecznej ilości tlenu na oddychanie, nawet przy zwolnionym metabolizmie w trakcie zimy. Tak, żaba oddycha pod wodą, oczywiście nie przy pomocy płuc, ale przez mocno ukrwioną skórę. Jeśli oczko jest dojrzałe, głębokie na co najmniej 70 cm i na dnie jest osad, to pamiętajcie, żeby pomóc trochę żabom i wstawcie wiecheć z trawy, zanim woda zamarznie. Wtedy, nawet przy niewielkim ociepleniu, lód przy źdźbłach będzie szybciej topniał i do wody dostanie się tlen, pozwalający na przeżycie.

W imieniu żab, ropuch i traszek - DZIĘKUJĘ!

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”