rapunzel - zielono mi :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Magic83
1000p
1000p
Posty: 1354
Od: 19 wrz 2011, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Teraz to już nie masz wyjścia, bo każdy ciekawy i musisz fotki wklejać ;:108
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Moje super zakupy z targu zawdzięczam jakiejś pani, która stanęła na ulicy jeszcze przed wejściem, bo jakoś niespecjalnie chciało mi się dziś iść w tym deszczu na ten targ, no ale jak nie przystanąć przechodząc kolo roślinek :lol:
Pani wyraźnie chciała się roślinek pozbyć i gdyby nie fakt, że miałam przy sobie mało pieniędzy uwolniłabym ją od wszystkiego, a tak to kupiłam tylko hoję ( ale jakąś inną wg pani :roll: ) za 4 zł i do tego grudniczka kwitnącego na biało już z pączkami za 3 zł.
Jako że potrzeba matką wynalazków jest, wyciągnęłam donicę przyścienną kupioną rok temu, a obecnie nieużywaną i uprosiłam męża, żeby mi ją zamocował we wnęce okna jakiś w sumie metr nad moim kwietnikiem. Jako, że donica jest bardzo głęboka, a pełni funkcję kwietnika-osłonki, to wypchałam ją na razie gazetami i torbami foliowymi i dopiero na tym postawiłam doniczki. W donicy goszczą obecnie grudnik z pączkami, hoja (ale jakaś inna :roll: ) z targu i hoja od Anjji.
Myślę, że dla grudnika to jest to taki przejściowe miejsce na czas kwitnienia, ale skoro ma te pączki, to musiał trafić szybko w stałe miejsce.
Wygląda to tak:

Obrazek

Gdyby ktoś był w stanie zidentyfikować hoję ( ale inną :roll: ), to będę wdzięczna za pomoc. To ta w środku, bo z lewej jest ta od Anjji.
Awatar użytkownika
Anjja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1739
Od: 4 sie 2010, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Jagódko fajnie ta doniczka we wnęce wygląda... hmm... w temacie hoi to raczkująca jestem :roll:
a tak na chybił trafił to podobna do hoi odorata :D :wink: ale dziewczyny pewnie jak zajrzą to rozwiążą zagadkę hojki...
Dbaj o nią bo takowej jeszcze nie mam i będe ;:180 o szczepkę na wiosnę :D
Pozdrawiam Anjja - Ania
Moje wątki
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Anjja, masz jak w banku, o ile jej do tej pory nie przeleję, ani nie zasuszę, ani nie zrobię niechcący żadnej innej krzywdy :;230
aga111
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1965
Od: 9 sie 2011, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Oj Jagoda,Ty to masz szczęście.Tak z biegu hoję kupić.U nas nawet w centrach ogrodniczych nie uświadczysz :evil: A ta Twoja na dodatek taka piękna.Może to coriacea,bo multiflorka ma chyba bardziej spiczaste końcówki liści.Gratuluję udanego zakupu ;:63
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Ja w temacie odmian hoi to zupełnie, jak Ania :oops: więc niestety z identyfikacją nie bardzo Ci pomogę. :D
Ale pochwalic mogę ;:138 No i szczęściara z Ciebie, bo u mnie na ryneczku to co najwyżej carnoskę mogłabym wypatrzec. ;:108
Kompozycja fajnie się prezentuje. ;:63 Czytałam w innym wątku o związanej z nią przygodzie Twojego falka.
Cóż efekt wart storczykowego poświęcenia. :;230
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
nowika
200p
200p
Posty: 380
Od: 3 lip 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Muszę przyznać ,że niezła z Ciebie ,,kompozytorka '' :lol: pomysłowo to ulokowałaś. Nowości cudne , a grudniki kwitnące na biało to moje ulubione!
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Dzięki dziewczynki ;:196
Kwestia odmiany hoi ma dla mnie głównie takie znaczenie, że nie chciałabym popełnić jakiegoś błędu w pielęgnacji, ale myślę, że będę postępować z tą hoją w sposób umiarkowany, bo chyba każda przesada jest szkodliwa :)
Zastanawia mnie jedno i muszę zapytać te z was, które mają grudniki. Skoro nie można ich ruszać i przestawiać jak kwitną, to jak radzić sobie np z podlewaniem i ewentualnym nadmiarem wody. Przyznam, że trochę mnie to zastanawia. :?
nowiko, mam tylko nadzieję, że grudnik nie zrzuci pączków, bo w końcu szlam z nim z tego targu kawałek do domu, a potem w domu tez musiałam go jakoś do tej donicy przymierzyć.
elciu, ago z tą babeczką i jej roślinkami to naprawdę miałam szczęście, bo do tej pory moje trofea z targu to były bluszcze, cissusy, paprotka, papirus i zielistki. Na targu to każda hoja jest białym krukiem. Naprawdę fuks. ;:108
Mam jeszcze coś w zanadrzu, ale to już chyba jutro :P
Lidka lmw
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 23 sie 2011, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Jagoda I to ma być mniej dostojne !!! Ja Ci ;:64 przetrzepię !!! Ależ śliczne ! Hoja cudna grudnik i to biało kwitnący przecież on jest BOSKI !!
Pozdrawiam Lidka Mój mały zielony raj część 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47114" onclick="window.open(this.href);return false;
część 2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48489" onclick="window.open(this.href);return false;
część 3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49364" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Kochana gratuluję udanych zakupów ;:138
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4871
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Aniu...i znowu cię poniosło w stronę ryneczku i to prosto na kwiatki. :;230 . Wykorzystuj ostatnie dni bo niedługo ryneczek się skończy..tzn mrozy nadejdą i kwiatki się skończą. ;:108
Awatar użytkownika
Anjja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1739
Od: 4 sie 2010, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Tak do przesady to z tymi grudnikami aż nie jest... Można na doniczce narysować sobie jakiś znaczek, nakleić coś co będzie odniesieniem jak ustawić po zabiegach doniczkę.
Moje już zapączkowane wnosiłam do domu najpierw postały kilka dni na jednym parapecie potem przeniosłam na drugi i ani jeden pączek nie spadł ;:224 a obskoczyły 3 strony świata :D
nie namawiam byś z nimi obleciała cały dom ale bez przesady :wink:
Pozdrawiam Anjja - Ania
Moje wątki
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Fajne zakupy ;:138 . Niestety, nie wiem, co to za hojka, ale widać, że ładna i dotychczas była dobrze traktowana ;:108 .
Doniczka przyścienna faktycznie bardzo pojemna :shock: . Bardzo dobrze ją wykorzystałaś :) .
Co do wszelkiej maści otwarć: byłam raz i dziękuję za więcej - kolejka kilometrowa, stałam w niej 1,5 godziny. Ty to musisz mieć zdrowie do tego :shock: :) .
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”