Comciowe zmiany ogrodowe c.d.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Comciowe zmiany ogrodowe c.d.

Post »

Ślimole pozarły mi ogórki, ale papryka stoi, tylko stoi, bo zeby rosła, niestety nie widzę.

Mariolu ;:cm
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Comciowe zmiany ogrodowe c.d.

Post »

Jaguś - jak czasem czytam że ludzie chwasty widelcem wydłubują ze skalniaków to mnie ciarki po plecach przechodzą. Ja ostatnio to wyrywam głównie te największe, zasłaniające widok. :lol:

_oleander_ - ale ty targałaś takie śliczne otoczaki, a u mnie są stare cegły i same plaskate kamienie. Czasem trafi się jakiś z ornamentem, te pójdą na górę skalniaka, będę miała skalniak z ornamentami. :;230

Aniu - jak poprzesadzam resztę host ( oj, kiedy to będzie, kiedy to będzie.. ) to będzie miejsce na składowanie kamieni. Na pewno będę się ładnie uśmiechała po jakieś roślinki skalniakowe.

Miłka - właśnie tego się obawiam ale nie uśmiecha mi się noszenie tych kilogramów do samochodu i wywalanie do śmietnika, łatwiej zwalić na jedną kupę. Tylko muszę trochę poczytać o skalniakach, bo podejrzewam że to nie jest takie proste....
Z daliami nie zdążyłam, nawet ładnie przezimowały, a potem nie miałam klucza do piwnicy ( córa zabrała i wyjechała ) a jak miałam klucz to dalie były suche. Cóż, więcej nie próbuję, nie jestem zbyt systematyczna, dalie, datury, mieczyki i inne są nie dla mnie.
Najwyżej będę wysiewać z nasion, to przynajmniej mi wychodzi. :)

Aniu- Raczku - u mnie ślimaków były jakieś hurtowe ilości, trochę posypałam "karmy", jest ich mniej. Muszę znów im podsypać żeby za bardzo się nie namnożyły.

Aniu - anabuko1
- wiem że dyptamy potrafią się obrazić po przesadzeniu i nie kwitnąć.
A kiedy sadziłaś swój dyptam ?

Dorotko - to jest szczepiony klon pospolity Drummondii ( Acer platanoides Drummondii ), lubię go właśnie za kolor liści, młode listki ma na dodatek zabarwione na różowo...

Aniu - wielkakulka - podziękuj mężowi za wykopanie kilku host, będę miała mniej roboty. ;:306
Na dodatek zdopinguje mnie to do ich szybszego przesadzania.


Jak ja mam dość tych wszystkich plag egipskich jakie nawiedzają nas w tym roku.
Najpierw długa zima, potem ulewne deszcze, inwazja ślimaków i mrówek, teraz zaś komary i zapowiadane jakieś upały ponad 30 stopni.
Zapomniałabym dodać do kompletu namiotniki. Mam je od lat, ale było ich niewiele, więc skończyło się tylko na planowaniu oprysków. Ale teraz to coś niesamowitego, istna inwazja, liście lecą z jabłoni jakby to była jesień. Muszę to obrzydlistwo jakoś pozbierać czymś na kiju * jabłonie są wysokie ) i wywieźć z działki.
A jak o plagach to dodam jeszcze nimułki, bruzdownice i skoczki na różach, Porzeczki poskręcało przez mszyce, a teraz pojawiają się mszyce na różach.
Kilka weekendów mi wypadło z planów działkowych bo cały czas lało, potem zjazd, teraz jadę na wesele, a za dwa tygodnie na urlop. Chyba zacznę planować urlop na zimę. :wink:
Jedynie jestem zadowolona że udało mi się postawić tunel. :)


I jeszcze jedno.
Fajny patent na ukorzenianie, w filmiku dotyczy pomidorów, ale wypróbuję na krzewach ozdobnych.
klik
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Comciowe zmiany ogrodowe c.d.

Post »

Tak myślałam :;230 I tak dostałaś odrzuty eksperymentalnie! Tak widocznie miało być ;:224
Mi też lecą liście z jabłoni, w zeszłym roku był nadurodzaj jabłek - leciały jabłuszka. W tym jest niesamowicie ulistniona i zrzuca liście. Pewnie oszczędza siły.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Jagusia
1000p
1000p
Posty: 3193
Od: 24 lis 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Comciowe zmiany ogrodowe c.d.

Post »

Comciu :D
różne są zboczenia.... można i widelcem....pewnie można i pęsetą ;:224 ale ja wolę twój sposób.. wyrywam co większe :;230 chociaż ja nie mam takiego prawdziwego skalniaka....i już wszystko prawie zarosło...a jak zwykle szkoda mi coś wyrwać :(
Nie traktuj życia serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
Wątek Jagusi w 2015 r tradycyjnie niezupełnie ogrodowy - zapraszam Wszystkie moje linki
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Comciowe zmiany ogrodowe c.d.

Post »

Mariolu współczuję Ci takiego kamienistego gruntu...... każde sadzenie to żmudne wybieranie kamieni i przygotowywanie podłoża ;:202 kurczę...... u mnie w takiej sytuacji chyba byłby w większości trawnik i kilka niewielkich rabatek :oops:
Clematis bajeczny ;:oj ależ obsypany kwiatami..... i to jakimi pięknymi ;:oj
Comcia pisze:......jak czasem czytam że ludzie chwasty widelcem wydłubują ze skalniaków to mnie ciarki po plecach przechodzą.
Przepraszam, czy to o mnie było ??? ;:224 :;230
No ......zdarza mi sie.... przyznam :;230
Comcia pisze: .....Jak ja mam dość tych wszystkich plag egipskich jakie nawiedzają nas w tym roku.
Najpierw długa zima, potem ulewne deszcze, inwazja ślimaków i mrówek, teraz zaś komary i zapowiadane jakieś upały ponad 30 stopni.
Zapomniałabym dodać do kompletu namiotniki.........A jak o plagach to dodam jeszcze nimułki, bruzdownice i skoczki na różach, Porzeczki poskręcało przez mszyce, a teraz pojawiają się mszyce na różach.....
A ja dodam jeszcze do kompletu obrzydliwe paskudztwo jakim jest ogrodnica niszczylistka, u mnie już drugi rok prawdziwe oblężenie...... są tego całe chmary...... kwiaty róż zjadane są w ciągu jednego dnia do gołego patyka :evil:
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Comciowe zmiany ogrodowe c.d.

Post »

Chyba zacznę planować urlop na zimę.
Mariolka to dobry pomysł. Od wielu lat tak robię :)
Ale masz plagi ;:202 Współczuję.
Od widelca lepszy śrubokręt. Bez niego nawet nie próbuję porządków na skalniaku.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Comciowe zmiany ogrodowe c.d.

Post »

Mariolu mój dytpam ma dwa lata,w tamtym roku mi kwitł,w tym cos sie obraził :(
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Comciowe zmiany ogrodowe c.d.

Post »

Ja szukałam dyptanu na FO, nawet znalazłam dziewczynę. Niby ma sadzonki do sprzedania, ale chyba o mnie zapomniała... ;:145
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Comciowe zmiany ogrodowe c.d.

Post »

Jest taki upał, że ciężko wytrzymać, nie tylko ludziom. U mnie w ciągu dwóch dni ugotowały się sadzonki hortensji w doniczkach. Pomidory w tunelu dają radę, ale zacieniłam go trochę.
Natomiast róże i nie tylko kwitną jak szalone.

Całkiem przypadkowe zestawienie.

Obrazek

To jest Westerland, ale musicie mi wierzyć na słowo, bo mój aparat lubi przekłamywać kolory. :wink:

Obrazek

Sympathia na pergoli buja pod niebo i też zaczyna kwitnienie.

Obrazek


Rabatówki nieustająco mnie zachwycają, ale któraś nie przeżyła ubiegłorocznej zimy, chciałam zobaczyć jak zakwitnie podkładka ( bo z niej wybiła i rośnie ) i już wiem że nieciekawie, więc muszę ją zlikwidować.

Obrazek


Occhi di Fata w fazie przekwitania. Jeszcze w poniedziałek mnie zachwycała swoją delikatnością a wczoraj rano już liźnięta przez słońce nabrała zbyt intensywnego koloru....

Obrazek

Graham Thomas zmasakrowany przez szkodniki daje jednak radę i kwitnie.
Jak ja lubię tą różę za jej wolę życia. :)

Obrazek


Chopin zachwyca swoim kwiatem, ale u mnie rośnie jakoś słabo....

Obrazek



I jeszcze kilka zdjęć zostawiam.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
skorpion811-51
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7253
Od: 21 lis 2009, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie Milicz

Re: Comciowe zmiany ogrodowe c.d.

Post »

Ładny bukiet kolorowych kwiatów ,mówisz Mariola że aparat ,ja też mam kupioną dwa lata temu
różę Monica a w tamtym roku mi mówili że to nie Monica bo nie ten kolor teraz
jestem głupia w końcu co mam czy to Monica czy nie Monica :)
Rzekła pszczółka do motyla nikt nie widzi więc zapylaj.
MOJE LINKI , Pusta miska -kliknij
SERDECZNIE ZAPRASZAM STASIA
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Comciowe zmiany ogrodowe c.d.

Post »

U Ciebie też trochę róż można podziwiać ... ;:333
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Comciowe zmiany ogrodowe c.d.

Post »

Mariolka - podsumowanie wszystkich tegorocznych plag - zajęło Ci trochę czasu. A rok dopiero zbliża się do półmetka. ;:223
Mam nadzieję, że może grad nas oszczędzi. Ale zawsze ktoś (coś) korzysta. Dobry dla róż CIEKAWE , hortensji , jaśminów.
Pokazałaś b.ładne kompozycje. ;:333
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Comciowe zmiany ogrodowe c.d.

Post »

o jakie piękne róze ;:63 ;:63
i hortensja juz Ci kwitnie,,,, moja jeszcze w zielonych pąkach :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”