Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Kubaopole
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 maja 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Papryka ostra

Post »

Witam mam pytanie mam krzaczki jalapeno i 1 tronidada wysialem je w lutym w doniczkach torfowych 3 tyg temu przesadziłem do plastokowych. Ładnie poszly w górę mam nawet 2 na kwiatki białe i dużo pokow tylko problem ze one mają może max 20 cm wzrostu co mam zrobić żeby poszły w górę ?czy same z siebie pójdą?
Jak trZeba zaraz dodam zdjęcia mama zamiar je przesadzić za 2 dni do już docelowych doniczek

-- 5 maja 2020, o 19:12 --

Obrazek

Obrazek

-- 5 maja 2020, o 19:14 --

Trinidad po lewej na dole ale wysiany 3 tyg później
Jowita37
100p
100p
Posty: 193
Od: 27 lut 2016, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k/Zawiercia

Re: Papryka ostra

Post »

Kubaopole sadzonki masz ładne, zdrowe, wyrosną duże jak tylko przesadzisz je do większych doniczek. Na razie oberwij wszystkie kwiaty i pączki, pozwól im kwitnąć dopiero w docelowych donicach, dzięki temu podrosną i będą miały siłę zawiązywać i utrzymać owoce. Dla jalapeno dałabym 10l doniczkę, z tego spory kawał krzaczyska szybko rośnie, w cieplejsze dni nie nadążysz z nawet z podlewaniem przy mniejszej doniczce.
Kubaopole
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 maja 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka ostra

Post »

Te kwiaty i pąki uciąć przed czy po przesadzeniu? I gdzie je obciąć zaraz przy łodydze razem z całym tym ogonkiem na którym jest pąk?
Jowita37
100p
100p
Posty: 193
Od: 27 lut 2016, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k/Zawiercia

Re: Papryka ostra

Post »

Oberwij kwiaty i pączki przed przesadzaniem, palcami. Ten "ogonek", na którym rosły sam odpadnie. Zobaczysz, że wkrótce pączków będzie więcej. Najmniejsze zostaw, bo możesz przypadkiem uszkodzić roślinkę.
Tu masz dla przykładu te same dwie papryki przed obrywaniem i po oberwaniu kwiatków i większych pączków.

Obrazek

Obrazek
Kubaopole
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 maja 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka ostra

Post »

Moglibyście mi jeszcze podpowiedzieć jaką ziemię dać już do docelowych doniczek? Bo teraz miałem do wysiewu. I czy dawaj jakaś odzywkę bo słyszałem że do pomidorów
kasiekk90
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 12 paź 2017, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Zastanawiam się co mogło zaszkodzić moim sadzonkom? Od kilku dni dolne listki zaczęły im blednąć o samoczynnie odpadają. Mam posadzone kilka różnych odmian i tylko zwykła chilli póki co tego nie doświadczyła, a wszystkie inne tak. Papryczki stoją od samego początku w tym samym miejscu, na wschodnim oknie i nie były jeszcze wystawiane na zewnątrz. Czy może im czegoś brakować, w sensie nawozu? Czy mogłam im zaszkodzić dodając im ostatnio trochę biohumusu do podlania?




Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5135
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Papryka niedożywiona, lubi mokro, ale nie przelania.
kasiekk90
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 12 paź 2017, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Na początku właśnie przelewałam papryczki dlatego zaczęłam je oszczędniej podlewać.
Czyli teraz więcej podlewać, czy częściej już stosować nawóz? Czy może najlepiej przesadzić je do większych doniczek już, bo mają już za mało miejsca?
forresty
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 mar 2017, o 08:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Czy ktoś mógłby polecić jakąś niewielką, plenną odmianę chilli, która rosłaby dobrze w mieszkaniu/parapecie? Chodzi mi o jakiś kompaktowy pokrój żeby to nie rosło za duże i nie zajmowało wiele miejsca. Do celów przyprawowych - sosy i inne mazaje. Myślałem o piri-piri, cayenne ale nie wiem ... może coś innego do pokoju się nadaje? Dobrze aby jakoś to też się prezentowało skoro ma być w mieszkaniu. Te najostrzejsze raczej odpadają bo co potem z tym będę robił?
kare
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 9 kwie 2020, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

habanero peruvian white, rośnie do 40cm i jest bardzo plenna jak i ostra. A i podobno dobra do uprawy w doniczce. 8-)

-- 11 maja 2020, o 20:43 --

Czy to jest edema? 2 dni po wstawieniu papryki do folii pojawiły się takie białe kuleczki na liściach, połowę mniejsze od kaszy manny. Są rzadkie i schodzą pod palcem. Jakieś pomysły?

Obrazek
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Oedema jest pod spodem liścia.
Wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
kare
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 9 kwie 2020, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

w takim razie jakieś sugestie co to może być? :roll:
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

A czy to czasami nie jest przędziorek? ;:131 Mogę się mylić...
Proponuje obejrzeć przez lupę czy to się czasem nie przemieszcza. Przędziorki w zależności od stadia rozwoju mogą mieć białą lub rudą barwę. Tworzą na roślinie bardzo cienkie niteczki/ pajęczynki gdy jest ich sporo ;:108
Pozdrawiam Czarna :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”