Moja odskocznia

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
beatas22
100p
100p
Posty: 136
Od: 9 kwie 2012, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moja odskocznia

Post »

Och, dziękuję za tak szybką odpowiedź ;:196
Zamierzam mocno rozprawić się z tym mchem i walczyć cały sezon by na nowo szybko się nie pojawił. U mnie też będą gołe place bo więcej mchu niż trawy, ale ja jestem cierpliwa :D
A stosowałaś tak jak radzą jakieś wapnowanie czy dolomit?
Jak znajdziesz jakieś zdjęcia to z chęcią popatrzę. :wit
Pozdrawiam, Beata
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja odskocznia

Post »

Nie stosowałam ani wapna ani dolomitu. Wiesz co? Szukałam fotek, ale jakoś za bardzo tego chyba nie udokumentowałam. Ale zerknij na te poniżej, najpierw kiepskie, brazowe plamy a na koniec ładny zielony dywan;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
***Ola***
Moja odskocznia
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moja odskocznia

Post »

No jestem pod wrażeniem jak działka się zmieniła od początku ;:oj i tak myślę ile to ciężkiej ale jakże satysfakcjonującej pracy za tobą :D Podziwiam walkę z mchem oraz kretami, u siebie nie zauważyłam zbyt dużo kopcy, ale z mchem przestałam walczyć mieszkając w lesie nie zwyciężę z naturą :lol:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja odskocznia

Post »

Cześć Lenko, witam u siebie ;:138
Dziękuję za milutkie słowa. Rzeczywiście sporo pracy za mną i z rozrzewnieniem wspominam ten czas. Ale warto było ;:108 . Z mchem walczę i idzie mi to coraz lepiej, czego nie mogę powiedzieć o kretach... No ale taka juz natura - natury :lol:

Sukcesywnie uzupełniam zdjęcia od początku stron, bo pewnie doczytałaś że je kiedyś usunęłam. ;:223 więc za jakis czas dojdą kolejne zaległe.
***Ola***
Moja odskocznia
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja odskocznia

Post »

Ładny masz trawnik ,ja co roku ograniczam i zostało mi mniej więcej 20m2 . Byle było gdzie rowery postawić.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moja odskocznia

Post »

Olu sukcesywnie się fotki pojawiają :D z kretami jeśli o nie chodzi to ciężka walka :lol: słyszałam już o różnych metodach: puszki na prętach, ultradźwiękowe odstraszacze, pułapki oraz rośliny: korona cesarska i tojad :D które już przerabiałaś? :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja odskocznia

Post »

Iwciu, dziękuję. To część rekreacyjna, musi tu byc miejsce na grę w pilkę czy badmingtona :wink: A w maju/czerwcu na namioty, bo raz w roku wszyscy nasi przyjaciele zjeżdżaja się na imprezkę urodzinowo-imieninową ;:4 Reszta działki nie ma już tyle pustej przestrzeni. Całkiem możliwe, że kiedyś, jak synek podrośnie to i ta częśc zostanie bardziej zagospodarowana :heja

Lenko - oj tak, próbowałam już wiele metod, rzeczywiście zaczęliśmy od puszek na prętach (ale jak sąsiad zaczął sobie robić z nich cel do strzelania z wiatrówki... to je zlikwidowaliśmy), potem były te ultradźwiękowe odstraszacze, sierść psa, liście czarnego bzu, zalewanie wodą, sadzenie aksamitek i nic. Korony i tojada nie przerabiałam, ale nie licze na nie..;( Ach no zapomniałabym, że jeszcze najlepsze z tego wszystkiego i na jakis czas skuteczne były kulki na mole kupowane w małym wiejskim sklepiku. Na początku rzeczywiście pomagały, ale potem kret zaczął je wywalac na powierzchnię :;230

Ale kret to jedno...my mamy jeszcze jednego gościa, poza nornicą oczywiście. Odwiedza nas borsuk i szuka pędraków :shock: . Na poczatku myślałam że to koty, ale okazało się że te malutkie dziurki w ziemii robi właśnie wspomniany borsuk ;:145 ;:306
***Ola***
Moja odskocznia
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moja odskocznia

Post »

No cóż "dzicz" ma swoje plusy i minusy :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja odskocznia

Post »

Już po targach :heja

Moje finanse troche to odczuły, ale warto było :tan

Na razie ogólne zdjęcie, ale jak wrócę na działeczke wrzucę fotki z zakupów


Obrazek
***Ola***
Moja odskocznia
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moja odskocznia

Post »

Nonono na takich targach to portfel dostaje nieźle baty :;230 człowiek wtedy chciałby wszystko kupić. :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja odskocznia

Post »

Dokładnie, ale za to potem jak oko cieszy :)
Obrazek

Obrazek
***Ola***
Moja odskocznia
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moja odskocznia

Post »

No proszę całkiem niezłe zakupy ;:138 a teraz lista co tam jest, i co to za drzewko z tymi dużymi palczastymi liśćmi?? :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja odskocznia

Post »

:;230
Lenko już Ci piszę. To drzewko to raczej krzew, a mianowicie rękawicznik niepospolity zwany inaczej tacznikiem gumiastym ;:306 ;:306 ;:306
A reszta z zakupów: Ostróżka ogrodowa Percival, hortensja macrophylla, bergenia cardifolia, rozchodnik olbrzymi, skalnice, niezapominajki, tawułki, funkia "mysie uszy", bratki i kilka ziółek. (oregano, rozmaryn, bazylia, melisa, tymianek, mieta cytrynowa)

Ledwo żyję, choc trzeci weekend pod rząd ogrodowego szaleństwa pomału poprawia mi kondycję:)

Obsadziłam nową rabatkę, zgrabiłam resztę pozostałości po zimie, obsypałam korą kilka rabat, posadziłam w doniczkach na tarasie bratki, ale przede wszystkim uprzątnełam cały domek na świeta:)
A do tego po powrocie do domu rozsadziłam pomidorki. Ach dzieje się, dzieje ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
***Ola***
Moja odskocznia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”