Papryka do gruntu. Część 6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

No wiesz, mój piec ma tylko 2,3 m wysokości, co dla mnie komfortowe by nie było a jeszcze skakanie po drabinie przy moim stanie zdrowia. :) Jestem na emeryturze czas mam nie ograniczony i to jeszcze w zimie, gdzie nuda człowieka dobija, więc z nudów wymyślam sobie różne usprawnienia czy też ułatwienia. Przy moim patencie mam całkowitą kontrolę nad rozsadą, nawet sobie sprawiłem armatkę wodną do podlewania. :D

Obrazek

Faworyt tak przy okazji, zdając się na Twoje doświadczenie w temacie papryk, to kiedy wysiewać nasionka papryk do uprawy gruntowej?
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

No ja już moje zasiałam, zachciało mi się wcześnie papryk, ale siedzą na razie w zimnym. Teraz się zastanawiam czy ja te wszystkie sadzonki potem ogarnę :oops:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

No ja myślę, że jeszcze za wcześnie, no chyba że pod osłony lub do szklarni. No, tu chyba poczekamy na Kolegę Faworyta niech się wypowie. :wink:
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Potrzeba matka wynalazku Józefie. ;:333 A wszystko co ułatwi nam pielęgnację i pracę tylko może wyjść na zdrowie.Ja na tyle wolnego czasu co Ty muszę jeszcze trochę poczekać. ;:306 U mnie termin siewu papryki do gruntu różni się co roku co najwyżej o kilka dni.W tamtym był to 21 luty.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

U mnie połowa ma iść do foli a połowa do gruntu :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

A ile ty tego nasiałaś?Ogarnąć-ogarniesz Carmelko,ale nie trzymaj ich dłużej w zimnicy. ;:185
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Faworyt pisze:potrzeba matka wynalazku
Dokładnie Witku. Pytam o terminy bo na jednej odmianie podają luty na innej odmianie marzec, i bądź tu mądry. Ja swoje chcę wysiać w jednym terminie. Mam też problem z miejscem na działce. Po roztopach kajet i miara w łapę i na nowo rozplanowanie nasadzeń, na 4 rządki papryk jaką Ty byś mi radził zastosować minimalną szerokość między rzędami?
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Faworyt nie tak dużo, mam zaledwie 4 takie paletki :D ale jak przyjdzie co do czego to zostanie z tego zapewne 1/3 :D mam je już u siebie w domu na parapecie, i zaczyna wszystko właśnie wychodzić :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Obrazek
W tamtym roku Józiu sadziłem takim systemem.Dwa rzędy obok siebie co 30 cm. i szersza ścieżka 60 cm.W rzędzie rośliny sadzę gęsto a to dlatego żeby papryki jak już mają owoce i są obciążone wspierały się o siebie w razie większych wiatrów.W szerszą ścieżkę wjeżdżam albo ręcznym pielikiem z nożem podcinającym,albo glebogryzarką spalinową po zdjęciu jednej pary noży.Tak środkiem walczę z chwastami.Plewienie między roślinami trwa już wtedy krótko.Tak to sobie ułatwiam.Ja w ubiegłym roku miałem ok.10 odmian o różnej porze dojrzewania,ale zawsze sieję nasiona w jednym terminie i u mnie to się sprawdza.
Tak wyglądają rzędy podczas kwitnienia i wiązania owoców.

Obrazek
Carmelko ale się z tym sianiem pospieszyłaś.Kiedy siałaś że już Ci wschodzą.Zobaczymy jak Ci się uda przetrzymać je do docelowego wysadzenia.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

No, Witku tylko pozazdrościć takiej uprawy, ja mam skromne 6 metrów długości, to myślę, że zmieszczę po ok 20 krzaczków w rzędzie. Między rzędami może dam wszędzie po 30-35 cm, bo jeśli chodzi o odchwaszczanie to mam takie oto koromesło.

Obrazek Po odwróceniu noży służy to,to jako pielnik wgryzający się w ziemię tylko na głębokość ok 5 cm, szerokość pracy to 25 cm, czyli przy rozstawie rzędów 35 cm mogę się tym pobawić w międzyrzędziach :) .
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Ja w tym roku posieję takie - Ożarowski i Marta Polka

Obrazek

Mam nadzieję że w tym roku lepiej będą owocować ;:333
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Faworyt, siałam ledwie kilka dni temu 8-) chyba mam jednak za ciepło w domu.
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Koromysło ;:333 Józiu a kręgosłupy nie z gumy przy plewieniu.No to teraz poradzisz z rozstawem papryk żeby miało ręce i nogi bo nic gorszego niż ograniczenie ziemi.
Carmelko rozumiem że podkiełkowywałaś wcześniej nasiona bo inaczej byłby to cud prawdziwy. ;:oj
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”