Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

Co roku nasiona kupuję na aledrogo :) Przetestowałam wiele odmian, ta jest moją faworytką.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
thrine
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 25 wrz 2014, o 00:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

Miałam Whangaparoa Crown 2 lata temu. Była nie tylko pyszna ale też plenna.
Dynię Nelson też kupiłam w markecie. Czeka na balkonie na swoją kolej. Pewnie parę nasion wydłubię, może ze 2 posieję, żeby sprawdzić co wyrośnie.

Moja Whangaparoa Crown:
Obrazek
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

kurakao pisze:Beata, a co robisz z Whanparoa Crown? U mnie też urosły ze 4 ale jeszcze się suszą :) .
Kotlety z curry i zupę. Pycha. Wrzucę przepis na kotlety do wątku kulinarnego. Ale jutro, a właściwie to dziś, ale za dnia.
Pozdrawiam
Bea
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

kurakao pisze:Ginka były na poprzedniej akcji dyniowej. Mi się nie udało trafić na kwiat męski i żeński jednocześnie więc nie mam z kontrolowanego zapalenia tej odmiany.
Ja swoją Whangaparoa też mam z akcji. Było jej dużo, bo ja brałam udział na samym końcu, w dogrywce dogrywki i się załapałam.
Niestety, podobnie jak Kurakao miałam problem z kontrolowanym zapyleniem. Chciałam wypróbować jak najwięcej odmian i posiałam tylko po 2 nasiona z każdej. Nie wszystkie wzeszły. A u tych co wzeszły też trudno było trafić równocześnie na męski i żeński kwiat. A jak się udało zapylić, to dynia akurat ten owoc zrzuciła. Więc nie mam żadnych nasion dyń do wysłania na akcję, a z niekontrolowanego zapylenia nie chcę wysyłać widząc co mi wyrosło zamiast Junony, której nasiona w ten sposób były pozyskane :D
Na szczęście zostały mi 3 nasiona, w przyszłym roku je wysieję. I choćbym miała na wakacje nie jechać, to będę siedzieć w domu i pilnować zapylania dyń. To wtedy się podzielę.
Pozdrawiam
Bea
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

W Auchan sprzedają szare dynie 3-5 kg w bardzo korzystnej cenie 0,99 zł za kg. Można zjeść i zebrać nasiona na kolejne sezony :D
Obrazek
Awatar użytkownika
thrine
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 25 wrz 2014, o 00:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

Aria te szare dyńki z Auchan to właśnie odmiana Nelson F1. Nie wiadomo czy powtórzą cechy.
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

Dziś na testowałam odmianę Nelson w zupie. Wyszła smaczna, ale Hokkaido i Whangaparoa Crown lepsze. Ponieważ mam ograniczoną ilość miejsca w ogrodzie, to pewniakami na przyszły sezon zostają te dwie.
Faktem jest, że ten Nelson mógł być niedojrzały bo miąższ nie był jednolicie pomarańczowy, a częściowo żółty. Może dlatego nie było pełni smaku.
Pozdrawiam
Bea
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

Rozkroiłam szarą dynię i wygląda zachęcająco, pestek miała malutko. Szybko się gotuje na parze, smak dyniowy, brak moich ulubionych nut kasztanowych. Jutro sprawdzę ją w śląskich kluskach ;:137 ;:36

Obrazek


Obrazek
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

Aria! Byłam dziś w gospodarstwie u Majlertów i zobaczyłam dynię, którą wysyłałaś na akcję jako żabią. Sprzedają ją pod nazwą Dynamite. Oczywiście kupiłam i właśnie porównałam z tą, która mi wyrosła z nasion z AWN. Identyczna. Moja tylko trochę mnie spłaszczona.
Chciałam popytać właścicielkę gospodarstwa o tę dynię, ale akurat jakiś wywiad z nią kręcili. I kurcze, chyba mnie nagrali jak płaciłam za dynię :D
Sprawdzałam w googlach tą Dynamite, to F1. Ale u mnie wyrosła taka samą jak ta, którą kupiłaś rok temu.
Pozdrawiam
Bea
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

Beatko, ja kupiłam dynię w Biedronce podpisaną Muskat Brazylijski i nie wysyłałam nasion na Akcję. Dynie pochodziły, zdaje się, od producenta z Wawrzeńczyc. Zachowałam nasiona i wysiałam je u siebie, wyrosły mi kundelki niestety :(
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

A widzisz, bo jak przeglądałam historię tej dyni na FO, to pisałaś o niej, a WOjtek napisał, żebyś wysyłając ją na Akcje podpisała jako żabią i będzie OK. I tym się zasegerowałam, że to Ty wysłałaś. Znalazłam opakowanie z resztą nasion . Wysyłał/a je Miko4. Niestey zostało mi tylko jedno nasiono. Nie będzie z czym zapylić w przyszłym roku. Z tej od Majlertów nasion nie będę wybierać, bo oni mają nieduże gospodarstwo i na bank jest skrzyżowana.
Pozdrawiam
Bea
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

Mi też wyrosła identyczna. Oczywiście KZ . Podrzucę trochę nasion na AWN.
Tylko teraz jest problem jak ją nazywać. :D
Pozdrawiam Wojtek
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

Beata, MoWo, dajcie jakieś zdjęcia Muskata :D
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”