Mój pierwszy storczyk, phalaenopsis

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Kochani troszkę zaniedbałam wątek, a to sesja, później miałam wyjazd do Zakopca, testy na prawko ... później nie miałam aparatu... i tak jakoś zleciało :roll: a teraz juz jestem po wszystkim :lol: po sesji (zaliczona), po feriach ( udane), po testach ( też zaliczone , teraz tylko jazda 9-go marca;/) ale już odrabiam zaległości :D Tylko fotki wstawię na weekendzie, bo nie zdążyłam zrobić :roll:

Dendrobia rozkwitły w pełni :D :D :D parę falenopsisów lada chwila rozkwitnie :D w tym "karzełek" :wink: Mam 2 nowości: walentynkowego falenopsisa i cambrię, którą również dostałam w prezencie :D

Kochani jak zwykle dziękuję za miłe słowa :)

Asie ( Jeanne i Art ) :D ja też się bardzo cieszę, że udało się odratować roślinkę, bo była już w fatalnym stanie :wink: tym bardziej cieszy kwitnienie :wink: ma już jednego dość dojrzałego pąka:) choć ciekawie zaczyna to wyglądać :lol:

Aniu pachną pięknie oba dendrobia :twisted: Powiem Ci, że właśnie nie robiłam z nimi nic szczególnego :wink: myslę, że dużo dało wystawienie ich na lato na balkon 8) poza tym podlewam je raz na 2 tygodnie wodą destylowaną zmieszaną z kranówką w proporcjach pół na pół i nawozem ( 1/4 dawki podanej przez producenta ) 8)
A tak w tajemnicy - to miałam to różowe dendrobium już wyrzucić, bo mi strasznie marniało :roll: może wyczuło to i zakwitło :wink: to też jest jakiś sposób :lol:
A tak na poważnie - przesadziłam je do nowego podłoża i odżyło :wink: Obecnie puściło 5 czy 6 młodych odrostów 8)
Może Twoje potrzebuje po prostu troszkę czasu, żeby dojść do siebie ;)

Beciuniu zakochuj się, zakochuj... :twisted:

Reniu ja też mam nadzieję, że będą długo kwitły, bo potrafią humor poprawić błyskawicznie :D

Agnieszko pechowiec juz lada dzień zakwitnie ;)

Agita mam nadzieję, że przedłuży :D trzymam kciuki za Twoją dracenkę ;:215

Dusia dzięki :D

Arielku
jedno kupiłam w OBI (tzn dostałam :lol: >>> z tym , że sama wybrałam) a drugie na Allegro>>> kolor był niespodzianką ( to różowe ) :P

Asiu (Art) wiem, że troszkę mi z tym zeszło :oops: ale obiecuję, że na weekendzie wstawię fotencje :P
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 447
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Post »

No... śliczne te storczyki!
Też mam taki różowiótki, właśnie sobie kupiłam. :roll:
Taraz zastanawiam się co zrobić, żeby w przyszłym roku też taki był.... :)
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Aniu witaj :D miło, że wpadłaś w odwiedzinki :D i, że przybyła nam kolejna storczykowo - zakręcona :lol:
na pewno lektura forum dużo da >>> każdy zaczyna z małą wiedzą, a doświadczenie z czasem rośnie :D

Polecam tą stronkę do poczytania:
http://www.orchidarium.pl/rodzaje/index.html

Sama zaczynałam od niej i często tam wracam :D Nie martw się, powolutku wszystkiego się dowiesz :P a gdybyś miała jakieś wątpliwości, pytania, problemy - po prostu pisz :D
Zachęcam też do założenia własnego wątku :D będziesz mogła pokazać nam swoje cudo(a) i przy okazji zapytać, poprosić o radę - gdyby pojawił się jakiś problem :wink: A z doświadczenia wiem, że pewnie niedługo przybędą kolejne storczyki, tak to już bywa... :twisted: Powodzenia :D
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Dorociu ja za Twoim przykładem przesadziłam do nowego podłoża i postawiłam w kuchni, na kilka godzin dziennie rozszczelniłam okno przy plusowej temperaturze i zauważyłam oznaki do kwitnienia. Co prawda na nie jeszcze poczekam ale już ruszyło. Na lato wystawię na balkon.

Dziękuję i pozdrawiam Ania
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Piękne kwitnienia - a pewnie i pachną cudnie. :D
Moje jedno dendrobium ma zamiar zakwitnąć 2 raz w tym sezonie - czego i Tobie życzę.
8)
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Aniu cieszę się bardzo razem z Tobą :D

Dorotko moje białe przekwitło jakiś tydzień temu, patrzę ostatnio a to 2 nowe pączki :wink:

Kochani wreszcie mam chwilkę czasu ( bo ostatnio krucho z tym było, ale juz jestem po wszystkim :)) , w związku z tym odrabiam zaległości w wątku storczykowym :D

Na początek troszkę zaległych fotek dendrobium nobile ( które już przekwitły niestety :wink: )

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Rozkwitło mi dendrobium phalaenopsis - kolor niespodzianka z All... (obecnie ma 5 kwiatów i jeszcze 3 paczki do rozwinięcia):D

Obrazek Obrazek

Cdn ;:113

Pozdrawiam wiosennie ;:3
Awatar użytkownika
fibius
200p
200p
Posty: 229
Od: 19 lut 2008, o 00:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post »

Dendrobia po prostu boskie! :D
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

piękne Dendrobia.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dorotko, te Nobile są niesamowite :shock: :!:
a dendrobium typu phal. ma śliczny kolorek :wink: gratuluję doprowadzenia do kwitnienia :wink:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Fibius, Storczykowa, Asiu dzięki ;:196

Asiu to nie do końca w pełni "moje " kwitnienie :wink: tzn pędzik urósł już u mnie, ale pseudobulwa była już gotowa :D wiesz o co chodzi :D

Tym razem nowości :D

Walentynkowy "pasiaczek"

Obrazek Obrazek Obrazek

Paphiopedilum z Dnia Kobiet :wink:

Obrazek Obrazek

I Cambria ( bez okazji ) - prezencik od rodziców :wink: niestety stoczyłam walkę z mszycami i większość kwiatów ucierpiała na tym :roll: i zdjęcia niestety nie najlepszej jakości ;/

Obrazek Obrazek
gelatynka
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 gru 2008, o 15:26

Post »

piekne storczyki :D nie moge sie napatrzec :o
gelka
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Dorociu pasiaczek ;:8 no i reszta towarzystwa też super. Gratulacje Ania
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

Nowości i kwitnienia cudne !
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”