Podłoże do nasion,sadzonek cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Widocznie niektórym spadła sprzedaż i zrobiła się nerwowa atmosfera. :lol:
ida74
---
Posty: 4355
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Nie jestem ,żadne lobby Pasłękowe ,ale ziemi z Substrala nie tykam już ze 3 lata,po tym jak mi siewki padały jak muchy. :twisted: Zmieniłam ziemię o skończyły sie kłopoty .
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2599
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Staram się czytać wszystkie wątki,także i ten na bieżąco.Jestem na forum 2 lata i jakoś nie wpadłam do tej pory na to co przemek g.
Ci co tu wpisują się piszą o różnych podłożach nie tylko tych z Pasłęka.Stosują podłoże z innych firm i też są zadowoleni.Każdy z nas ma wybór kupić ziemię jaka mu odpowiada lub z konieczności jaka jest w sprzedaży w okolicy.
W dużych miastach można sobie wybrać,gorzej w małych miejscowościach.
Chcę jeszcze dodać,że kupno podłoża to też spory wydatek.I niektórzy z nas nie chcą wyrzucać pieniędzy "w przysłowiowe błoto".
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Całkowicie bezstronnie powiem że w tym roku wysiewałem w podłożu i nazwie ,,Podłoże do siewek" z marketu BricoMarche. Nie znam producenta. Nie jest to dla mnie ważne.

Ale po raz pierwszy nie mam ani śladu zgorzeli siewek. Nasiona zarówno z akcji jak u kupne, oraz z własnych zbiorów. Wysiewałem 1 lutego.
Kalma
100p
100p
Posty: 168
Od: 21 kwie 2011, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Illinois, USA

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Z całą pewnością mogę potwierdzić, że forumowicz nie ma nic wspólnego z lobby producentów podłoża do wysiewów - zjechał moją mieszankę amerykańską - a podobno co amerykańskie to najlepsze hehehe :;230 :;230 :;230 :;230 :;230
A tak poważnie mówiąc - obejrzałam podłoża kilku firm dostępnych na rynku US i okazuje się, że wszystkie zawierają "super" skład tylko żadne nie wyszczególnia co w ich skład wchodzi. Zero info na opakowaniu....
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Protestuję!

Post »

przemek-g pisze:Protestuję przed generalizowaniem!
Kupiłem w tym roku ziemię z Substrala do siewu i pikowania a tydzień temu do przesadzania kilku kwiatów w domu kupiłem ziemię w Biedronce. Ziemie były miękkie, lekkie i ładnie pachniały, nie były zbrylone, twarde i podejrzane. Siewki w Substralu mają się dobrze, kwiaty w Biedronce też.

Albo tutaj działa silne lobby Pasłękowe i anty Substralowo-Kronenowo-innomarkowe albo nie wiem jak to wszystko nazwać.

Proponuję moderatorom zrobić porządek bo niedługo dorwą się do forum inni producenci różnych rzeczy ogrodniczych (albo już się dorwali) i będą wpływać na rynek a ludzie zaglądający tutaj łykną każdą opinię w ciemno.
Przemek. Ja czytam posty nawet sprzed lat. Ponadto mam już jakieś doświadczenie. Cofnij się do ubiegłego roku i dowiesz się, na jakiej ziemi ludzie ponieśli porażki. Inna sprawa, że stałych bywalców w trąbke nikt nie zrobi.
Pozdrawiam
Dariusz
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

W zeszłym roku w ziemi z Pasłęka miałam ziemiórki i por oraz kwiaty musiałam wyrzucić ,na szczęście pomidory przetrwały. W tym roku mam też z Pasłęka ,ale do siania i pikowania i stwierdzam,że wszystko ładnie powschodziło i rośnie. Natomiast wcześniejsze lata zawsze siałam do ziemi z Biedronki i wszystko ładnie rosło ,dlatego nie mogę narzekać :D
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Chciałbym poprosić o polecenie miejsca w internecie, gdzie można kupić prawdziwy torf wysoki odkwaszony. Niestety to co jest w Castoramie to jest raczej torf niski (nazwa handlowa to torf ogrodniczy odkwaszony) - na opakowniu nie ma nigdzie słowa wysoki. Worki 80 l. są bardzo ciężkie. Jest to więc najprawdopodobniej torf niski.

http://www.castorama.pl/torf-odkwaszony ... 2-7-5.html

Przejrzałem właśnie internet i chyba większość oferowanych torfów odkwaszonych to torfy niskie. A te do produkcji rozsad są chyba dużo gorsze?
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
Yvona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1558
Od: 31 sie 2011, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin/ Zachodniopomorskie

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Ja w zeszłym roku też miałam bardzo duży problem ze znalezieniem czystego torfu odkwaszonego, ten z Casto się nie nadawał (pH). Musiałam kupić balot 250l :roll: z Hartmann'a, ale znalazłam go w Centrum Ogrodniczym Torseed-zajrzyj na ich stronę, może gdzieś w pobliżu Ciebie też są.
Trzeba być szalonym, żeby za własne pieniądze katować się w górach...
Trzeba być głupim by tego nie robić.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

ABan pisze:Przejrzałem właśnie internet
Ja nawet nie przeglądałem. Wpisałem hasło i na pierwszy strzał pokazał mi sie torf, którego używam

Obrazek

U mnie w SM " Majster" jest nawet o 90 gr droższy . I aż 80 litrów
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

ABan
Ja, jak robiłem rozeznanie w stycznniu, to z takim torfem u mnie był kłopot.
Nie było w pobliżu. W tym sezonie więc torf sobie odpuściłem.
Na Twoim miejscu, spróbowałbym dryndnąć, lub napisać tu :
http://www.hollas.pl/kontakt-2.html#mazowieckie
i dopytać, o ten produkt :
http://www.hollas.pl/produkty-2/product/view/6/2.html

Być może, ktoś w Twojej okolicy, ma to na stanie.
Tak samo, jak w przypadku podłoży, zwróciłbym uwagę na datę pakowania.
Jeśli, tamten rok, to też bym odpuścił, choć nawozu w tym nie ma.

Oswiadczam jednocześnie, że z podlinkowaną firmą, nie mam nic wspólnego :;230

Edit :
:;230
no tak, teraz, to już nikt nie uwierzy, że nie pracujemy tutaj dla Pasłęka ;:172
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

winterek pisze:no tak, teraz, to już nikt nie uwierzy, że nie pracujemy tutaj dla Pasłęka
W obawie przed posądzeniem o kryptoreklamę zmieniłem treść postu ;:306
karr-km
200p
200p
Posty: 377
Od: 3 paź 2011, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: TBG

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

W Majstrze jest dostępny torf wysoki odkwaszony, oraz w jednym ze sklepów ogrodniczych w mojej okolicy mam dostęp do wszystkiego z Pasłęka ;:1
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”