Ogródek u Edzi

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Eda_S
500p
500p
Posty: 591
Od: 20 lis 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Agnieszka, u mnie wrzośce nie kapryszą (na razie), w przeciwieństwie do wrzosów. Okrywam je zimą w sytuacji, kiedy nie mają okrywy ze śniegu, przycinam po kwitnieniu i rzucam garść nawozu. Podczas kwitnienia są oblegane przez pszczoły :D .

Gosia, Ciechanów to moje dawne miasto wojewódzkie. Od Mamy mam niecałe 40 km do Pęchcina. Decyzję co do przyjazdu 2 maja podejmę na ostatnią chwilę, ponieważ w weekend majowy mam już wstępnie umówione spotkanie na targach w Olsztynie. Bardzo byłoby mi miło Was poznać.
Dziękuję za info :wink: .

Małgosia, zaglądam do nich co chwilę. Zaskoczył mnie kolor czerwony - jest bardziej malinowy, cudny ;:167 .

Agusiu, mój sąsiad po drugiej stronie drogi (hurtownia) sprzedaje w sezonie kwiaty jednoroczne. W tym roku mieli zadziwiająco duży wybór kolorów drobnych bratków.
Przylaszczki to podopieczne mojego M. Rosną pod dereniem białym, mają raczej spartańskie warunki, ale na razie dają radę. Przylaszczkom towarzyszy zawilec, który powinien lada moment zakwitnąć :D .

Ewa, zakwasy, bóle krzyżowe - u mnie to też już przeszłość :D . W warzywniku pozostały mi do wysiania buraczki, a później tylko rozsady selera, pora, cukini i ziół.


W poniedziałek przycięłam żywopłot sąsiadów, opróżniłam kompostownik ze złota ogrodnika. Zasiliłam nawozami lub kompostem cały ogród, oprócz trawnika i drzew owocowych (to planuję dziś). Chciałabym pomyć donice i w końcu posprzątać pomieszczenie z narzędziami. Dzieci mają wolne od szkoły, co oznacza że z moimi planami może być różnie :wink:

Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4274
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Edytko, a z której strony Ciechanowa mieszkałaś? :wink: U mnie też córcia ma wolne, ale nici z pomocy i prac wszelakich, bo obie strasznie zakatarzone jesteśmy. ;:110
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Eda_S
500p
500p
Posty: 591
Od: 20 lis 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Ania, witam Cię serdecznie :wit
Mieszkałam między Mławą a Strzegowem (bliżej tego drugiego).
Za rok moja córa będzie się gimnastykować na testach VI-klas :D
Życzę Wam dużo zdróweczka ;:196
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4274
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Ogródek u Edzi

Post »

A bywałam przejazdem w tych okolicach :D moja córcia ma w tym roku już egzamin gimnazjalny, ale u nas podstawowa i gimnazjum połączone to ma dzisiaj dzień wolny. ;:173
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Oj widzę że pracowicie u Ciebie... :) Ja się nie mogę doczekać pierwszego kompostu. Już nawet prawie uległam namowom męża i kupiłam przyspieszacz. Jednak ostatecznie postawiłam na swoim i powiedziałam ;:185 . Jak to tylko będzie możliwe ściacham z pola wrotycz i wsypię.
Awatar użytkownika
usa1276
1000p
1000p
Posty: 2243
Od: 22 sty 2012, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świetokrzyskie

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Edytko widzę że mamy córcie w takim samym wieku :)
moja najmłodsza w tym roku idzie jeszcze do komunii jako 8 latka ;:131
dziś mieliśmy pierwsza próbę, stoi pierwsza w szeregu ;:145 matka załamka, ksiądz zadowolony
sasanki ślicznie ci kwitną
muszę w czwartek rozejrzeć sie u mnie na targu za nimi :wink:

Pozdrawiam wieczornie i miłego wieczorku życzę
Pozdrawiam Ula
Aktualny
Poprzedni
mm-complex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2800
Od: 19 sie 2010, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: moje miejsce na swiecie...

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Edyciu masz piękna kwitnącą wiosnę ...moje przylaszczki już dawno przekwitły teraz wącham hiacynty ;:167
Śliczne sasanki mam tylko fioletowe czas to zmienić ;:224
Miłego !
marzenia się spełniają! Dana
Eda_S
500p
500p
Posty: 591
Od: 20 lis 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Witam serdecznie w środowy poranek :wit

Plan wczorajszy wykonany: wszystko zasilone, pomieszczenie z narzędziami posprzątane, tylko donice czeka poprawka, bo ciężko usunąć te paskudne wykwity. Może macie jakiś dobry sposób na nie?

Nie zapowiada się u nas na deszcz, więc dzisiaj planujemy zamontować pompę do zbiornika z deszczówką. Podleję rabaty i trawnik, żeby nawóz się troszkę rozpuścił.

Ania, świat jest mały, prawda? Powodzenia dla córci na egzaminie :wink:

Madzia, kompost - to fantastyczna ziemia i nawóz dla roślin ;:333 . Tylko trzeba uważać, żeby nie wrzucać chwastów i trawy z nasionami, bo potem czekają ogrodnika niemiłe niespodzianki.
Jakie działanie ma wrotycz na kompost?

Ula, moje sasanki mają po 1-2-3 kwiaty w kępce. Czekam z niecierpliwością na rozwinięcie się czerwonej ;:65 (według mnie malinowej).
Skoro córy w tym samym wieku to za rok razem obgryzamy paznokcie :lol: . Na komunii córki musiałam występować publicznie w kościele. Zestresowałam się ogromnie, a dzieciaki - zero stresu :wink:

Dana, dziękuję za przemiłe słowa ;:196 . Twojej wiosny mój ogród nie dogoni, ale nie będę już narzekać :wink: . I u mnie wszystko swoim tempem się budzi :D .
Sasanki kupowałam w trzech kolorach, a mam cztery za sprawą gratisika z jednego ze sklepów. Oby sobie jakoś u mnie poradziły.


Sasanka ciemnofioletowa
Obrazek

Ułudka
Obrazek

Jarzębina
Obrazek

Berberys
Obrazek

Wczorajsze późne popołudnie...
Obrazek

...i dzisiejszy poranek, który zmroził mi krew w żyłach :evil:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego dnia :D
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Światło późnego popołudnia uwielbiam, wtedy najczęściej cykam ;:177
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ogródek u Edzi

Post »

U ciebie taki poranek, jak i u mnie - rano było -6 - strach w oczach. Wyjeżdżając z garażu byłam pewna, że zmarzły mi i żonkile i bratki - pierwsze co zrobiłam po powrocie z pracy, to zmiana obuwia i obchód. Jak się cieszę, że wszystko żyje...
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Wczorajsze popołudnie u Ciebie śliczne. Słonko już tak bardzo cieszy nasze ;:167 . Te przymrozki też nie są brzydkie ale już tak mnie denerwują.... martwię się o roślinki jak nie wiem. Wrotycz podobno przyspiesza kompost. Gdzieś tu na forum dowiedziałam się że jest zawarty w przyspieszaczach. Stąd pomysł żeby go nawrzucać do kompostownika bezpośrednio pociachanego sekatorem. Spróbuję. U mnie tego pod dostatkiem na łąkach.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Wczoraj miałam -5 i to już mnie trochę wystraszyło. Bezpodstawnie :D
Sasanki są śliczne, swoje wysiałam dwa lata temu i pojawiło się kilka nowych roślin. W tym roku będzie powtórka, dosieję nowe :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
-Piotr-
200p
200p
Posty: 232
Od: 2 mar 2014, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: koło Poznania

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Jeszcze nie raz takie wahania temperatury przyprawią nas o szybsze bicie serca. ;:218
Pozdrawiam Piotr

Nasz kochany ogródek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”