BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Fasoli miałem jakoś 6szt i wszystkie wcisnąłem we wiadro. Rosła jak karłowa ale trochę zbiedniała z niedoborów. Za dużo jej nie zbiorę ale mogę się podzielić. :uszy
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

To teraz trochę nowych zbiorów. :)

Wkońcu fioletowa marchew ma jakąś ciekawą wielkość. :D
Obrazek
Obrazek

Wybrałem też kolejne wiaderko buraczków. :)
Obrazek
Obrazek

Trombocino zaczyna dojrzewać.
Obrazek

To rośnie samopas. w ogóle się nim nie zajmuje.
Obrazek

Zebrałem też troszkę dyniowych jajek. :wink:
Obrazek

Zakątek selerowy.
Obrazek

Od prawej: słoneczniki giganty, buraki mix odmian, kukurydza brązowa z porami, które odbijają po zaduszeniu przez ziemniaki, pomiędzy porami była wysiana wczesna marchew i buraki, z czego pozostała głównie marchew i po prawej fasola z orzełkiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Piękna marchewka. ;:333
Aż ślinka cieknie, zaraz bym schrupała jedną.
Zakątek z selerem wygląda imponująco, ciekawe jak duże będą bulwy przy tej pogodzie.
Obrywasz zewnętrzne liście ?
Widzę też w tle kukurydzę, całkiem jeszcze zielona a moja zaczyna schnąć i nie wiem dlaczego, czy to normalne o tej porze czy tez coś jej dolega.
Ziarenka w środku całkiem jeszcze miękkie, więc powinna chyba być jeszcze zielona, chyba ze w kastrze ma za dużo wody po tych ulewach jakie były, ale odpływ ma 10 dziur chyba powinno wystarczyć. ;:24
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Marchewki faktycznie ładne. Zebrałem też trochę ogórków i fasolki szparagowej ale tym fotek nie robiłem.

Selerom obrywam liście jak się położą na ziemie. Też jestem ciekaw jakie bulwy urosną. U mnie strasznie mokro sle też spory brak słońca, bo rosną w ciemnym zakątku. Jakoś w tamtym roku wydawało mi się że tam jaśniej ale zobaczymy. :)

U mnie kukurydze niektóre już mają spore kolby, inne mają małe niedawno zawiązane, a jeszcze inne nawet nie zawiązały jeszcze. Dwie kolby coś mi urwało i przywiozłem do domu. Tej twojej najprawdopodobniej jedzonka brakuje. Pewno deszcz wypłukał składniki z ziemi albo kukurydza zjadła. Pytanie czy te dziury są też z boku kastry, a nie tylko od dołu, bo te od dołu często są blokowane przez ziemie pod kastrą/wiadrem.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Błażej, ależ różności masz u siebie. ;:215
Fioletowa marchewka jaka jest po ugotowaniu?
Mini tykwa to taka miniaturowa odmiana?
No niestety pogoda się popsuła i od razu jesień czuć mocno, mam nadzieję jeszcze
na pogodę.
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Błażej marchew piękna, zresztą jak wszystkie Twoje warzywka, ale wpadły mi w oko te dyniowe jajka, prześliczne co to za odmiana ?
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6699
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Trombocino wyglada jak wąż na trawniku. ;:oj
Czy dyniowe jajka masz tylko jako ozdobę czy na przetwory?
Może o tym pisałeś ale mi umknęło.
barteknysa
50p
50p
Posty: 97
Od: 25 kwie 2016, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nysa Opolskie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Ta Trombocino to wije się jak wąż, jakby ktoś w nocy przechodził mógłby mieć niezłego stracha:)
Zapalony hodowca drzew figowych.
Chyba jak większość forumowiczów, zaczynam być Dyniomaniakiem:)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Ela Marchew fioletową mam drugi sezon. W tamtym były tylko dwie malutkie sztuki. W tym coś jednak urosło ale jeszcze nie testowałem smaku, bo wybrałem pierwsze dwie. :)

Mini tykwa, to odmiana miniaturowa. Planowałem by może ozdoby choinkowe z nich zrobić. :) Zobaczymy ile faktycznie urośnie. :D

Pogoda faktycznie jak psu na bude. Szaro, buro i ponuro.

Kasiu Te dyniowe jajka, miały służyć jako ozdoby i nie myślałem wcześniej o ich jedzeniu. Nasionka na pewno zbiorę. :wink:

Grażyna O tym Trombocino na ziemi, nie jeden już mówi, że jak wąż wygląda. ;:306

A te jajka na razie jako ozdoby służą. Nie znam ich kulinarnego przeznaczenia i smaku.

Bartek Faktycznie i to jeszcze w trawie jest. No i na samym wejściu do domu. :D Albo się ktoś wystraszy albo ukradnie. ;:306
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

W kastrze są dziury z boku jakieś 5 cm od dołu o średnicy 1 cm, więc nadmiar wody powinien odpłynąć.
Zasilana była dwukrotnie w sezonie a rośnie prawie w samym kompoście zmieszanym z obornikiem.
No i nie wiem, czego by jej jeszcze mogło brakować, może ciepła ?
No ale na klimat już nic nie poradzę niestety.
Chyba że tą czarną jakoś inaczej się uprawia, co też jest możliwe.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Piękne buraki i piękna marchewa! Ja swojej jeszcze nie zebrałam, ale właśnie popadało i ziemia chyba jest na tyle miękka, ze da się bez problemu marchew wyciągnąć. Próbowałeś już te marchewki? To ta deep purple, czy purple haze? Mam w jednym rządku obie te odmiany, ale jeszcze nie zostały "spróbowane" :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Grażyna To zapewne za mokro ma. Ja mam jedną lukurydze wsadzoną(przepikowaną), do wiadra w którym miałem cebule i rośnie nawet ok. Czy zdąży zaowocować, to nie wiem, bo jest strasznie opóźniona. Ogólnie ta pogoda taka złudna, że daje poczucie końca sezonu i że sporo jest warzyw opóźnionych. ;:131 Czekam na ciepłą, złotą jesień. ;:173

Agnieszka Ja wybieram sobie co tydzień czy dwa po takim wiaderku. U mnie strasznie mokro ale i tak ciężko wyrwać marchewki. Wczoraj miałem popróbować ale co chwila mi ktoś przerywał prace i musiałem wyskoczyć do znajomego po prezent urodzinowy od znajomych i w końcu nic nie spróbowałem, a miałem chęć nawet na frytki z marchewki. :D

Tu część moich fasolek na suche ziarno, no w zasadzie te o większych ziarnach, bo reszta na razie albo rośnie albo się suszy. Od dołu: Piękny jaś(biały), Piękny jaś(jakieś ciemne rozszczepienie), Runner bean i fasola z orzełkiem.
Obrazek

A co do prezentu, to znajomi sprawili mi miernik pH i 100mb linii kroplującej. :D
Obrazek

Sprawdziłem też wczoraj jak wygląda pietruszka i muszę powiedzieć, że jest ok, mimo tego że jak zwykle słabo kiełkowała. :D
Obrazek

No i zostałem zmuszony do szybszego zebrania fasoli z orzełkiem. na razie tylko strąki z jednej, bardziej pokrzywdzonej przez pogody grządki. Z powodu ciągłych opadów, wilgoci, strąki zaczynają gnić zamiast zasychać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

A ja już spróbowałam, poszłam wieczorem wyrwać kilka tych kolorowych marchewek i spróbowałam wszystkich odmian na surowo i czarne dodatkowo smażone talarki. Pomarańczowe są bardziej soczyste i słodsze, zwłaszcza odmiany późne, ale czarne też są smaczne. Deep Purple (ta cała fioletowa) jest delikatniejsza, niż Purple Haze (fioletowa z pomarańczowym rdzeniem). Wyglądają świetnie i przy smażeniu nie zielenieją jak np. fioletowa fasolka szparagowa czy bób. Ale tak do chrupania wybrałabym raczej pomarańczowe słodkie :wink:
Te fasolki z rozszczepionego Jasia bardzo ładne ;:215

Wszystkiego dobrego, sto lat!
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”