Kukurydza cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Można tak jak napisał wyżej Zelwi Kukurydzę sieje się do gruntu ok 10 maja.Właśnie sianie do gruntu jest chyba bardziej popularne
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Ja w tym roku wysiałam do doniczek i poczekam na efekty, w tamtym roku też miałam brzydką , kolby były niezbyt ładnie wykształcone ale siałam ją po raz pierwszy.Żeby przyśpieszyć kiełkowienie ale w gruncie ,stosuję czasami metodę namaczania nasion przez 24 godziny w wodzie zazwyczaj roślin strączkowych ( fasolka, bób ) spóbuje też w tym roku tak z kukurydzą.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Szymonambar222 pisze:Można tak jak napisała wyżej Zelwi [...]
Zelwi to osobnik rodzaju męskiego... :?
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Oj zelwi nie krzyw się :D.Z postu wyżej nie dało się wywnioskować :shock: No ale to mnie nie usprawiedliwia :evil: A tak poważnie to jeśli cię uraziłem to przepraszam :wink:,post już poprawiony.Następnym razem będę bardziej uważał sorka. :wink:
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Spoko, nic się nie stało 8)
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Takie kolby miała kukurydza 'Candle' w zeszłym roku:
Obrazek
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Czy kukurydzę z rozsady wsadzać do gruntu po 15 maja ? czy można wcześniej?

pozdrawiam
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Powiem tak: jeżeli 10 maja zobaczysz prognozę na 5 dni i nie będzie tam mowy o nadejściu zimnych ogrodników, i w tym dniu nie będzie przymrozków, to możesz sadzić kukurydzę do gruntu. Wyrośnięta kukurydza jest bardziej wrażliwa na mróz, niż dopiero posiana, bo taką można przykryć. Musisz uważać.
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Moja kukurydza cukrowa jest już w gruncie :)
Pierwszy raz uprawiam kukurydze.


Obrazek


pozdrawiam
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Ładne poletko kukurydzy się szykuje :o ;:8

Gratuluję odwagi! Teraz, jak jest tak ciepło kukurydza będzie ładnie się rozrastać i będziesz mogła cieszyć się wczesnymi zbiorami w czasie, gdy kolba kukurydzy w sklepie będzie po 3-4 zł.

Jaki rozstaw sadzenia zastosowałaś? Ja posiałem w sobotę kukurydzę 'Candle' w rozstawie 20x50 cm.
Jaką Ty masz odmianę?
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

hej ja hyba zwariowałam- kupiłam nasiona kukurydzy cukrowej ! właśnie się moczą- tylko po co- jeszcze mi kukurydzy na podwórku brakowało ;:14

po przeczytaniu wątku zrozumiałam że nie powinnam jej jescze siać do gruntu?? więc mam ją wsadzić do doniczek?? a potem pikować :?:

na opakowaniu piszą siać ; kwiecień maj, to andrea F1, może jednak powinnam zaryzykować
Fiołki w fiolecie ukryte w zieleni ,Szukały wiosennych, wonnych promieni.
Rosły spokojnie kusząc motyle.Rosły i rosą kochały chwile.Mój Tajemniczy Ogród
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

peneloppe pisze:hej ja hyba zwariowałam- kupiłam nasiona kukurydzy cukrowej ! właśnie się moczą- tylko po co- jeszcze mi kukurydzy na podwórku brakowało ;:14
Kukurydza zajmuje mało miejsca - jest wysoka ale bardzo wąska, więc kilkanaście roślin zawsze można gdzieś wcisnąć. Tylko pamiętaj, że kukurydza musi rosnąć w pełnym słońcu i zapyla się przez wiatr, więc najlepiej jak rosliny rosną w zwartych blokach, tak, żeby pyłek mógł się przemieszczać do wszystkich kwiatów żeńskich.
peneloppe pisze: po przeczytaniu wątku zrozumiałam że nie powinnam jej jescze siać do gruntu?? więc mam ją wsadzić do doniczek?? a potem pikować :?:

na opakowaniu piszą siać ; kwiecień maj, to andrea F1, może jednak powinnam zaryzykować
Możesz już posiać, bo zapowiada się ciepła pogoda. Jeżeli boisz się przymrozków, to posiej po ziarenku do osobnych doniczek i po 10. maja wysadź do gruntu (bez żadnego pikowania!!!).
Tomek
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

zelwi pisze:Ładne poletko kukurydzy się szykuje :o ;:8

Gratuluję odwagi! Teraz, jak jest tak ciepło kukurydza będzie ładnie się rozrastać i będziesz mogła cieszyć się wczesnymi zbiorami w czasie, gdy kolba kukurydzy w sklepie będzie po 3-4 zł.

Jaki rozstaw sadzenia zastosowałaś? Ja posiałem w sobotę kukurydzę 'Candle' w rozstawie 20x50 cm.
Jaką Ty masz odmianę?
To dopiero pierwsze poletko :) jutro wysadzam resztę. Kukurydza rosła u mnie w tunelu foliowym w pierścieniach.
W związku z tym , że zapowiadają ciepło postanowiłam zaryzykować ( w razie czego będę kilkoma warstwami agrowłókniny przykrywać)

Rozstawę zrobiłam 25x50

Nasiona kupiłam z Ożarowa - Kukurydza Cukrowa Złota Karłowa SNF.
Nie mam pojęcia jaka ona jest.

Uwielbiam kukurydzę z masełkiem i solą ;)




pozdrawiam serdecznie :)
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”