Zapraszam do ogródka Daisy, cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Post »

Wiedziałm, że się nie zawiodę - widoki piękne, tulipany boskie... czekam na dalsze fotki
Ogródek EdytyB

zapraszam
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4840
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Bogusia2 pisze:Chodzi mi o pierwsze zdjęcie na 93ciej stronie. A może to hiacynty z góry? Ta cebulica hiszpańska jest z rodziny hiacyntów, nawet jej teraz zmieniono nazwę na hiacyncik z jakims przymiotnikiem, ale nie pamiętam jakim.
Przepraszam Ewo, że sie wtącę. Na wskazanym przez Bogusię zdjęciu jest hiacynt (nie wyrzucaj, bo ładny kolor-moje wszystkie takie chude w tym roku). Bogusi chodzi pewnie o cebulowe, które kupiłam pod nazwą hiacyncik hiszpański, one są późniejsze od hiacynta i mają rzadziej osadzone kwiaty. U mnie dopiero niedawno wyszły z ziemi, mam biały i różowy.
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witaj Ewuś, tulipany bajeczka :shock: piszesz, że już wcześniejsze przekwitają :shock: u mnie wrednielce jeszcze nawet nie zakwitły :roll: ale mam nadzieję, że już lada dzień :wink: :D
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Ewo już chyba jestem po kursie nawet takim zaocznym u Twojego M :lol: . Popatrzyłam sobie wczoraj gdzie mogę ewentualnie posadzić Tripepalę i nie upierałam się jak zawsze , tylko ........ to wielka nowość w moim zachowaniu , zamieniłam na Betty, bo jest dużo mniejsza :lol: . Normalnie jestem z siebie taka dumna, to chyba Twój wpływ i fluidy Waszego ogrodu tak na mnie podziałały. Może jest jeszcze dla mnie jakąś nadzieja na ozdrowienie :roll: . U Ciebie pięknie i bardzo wiosennie, róże powaliły mnie na kolana. Moje takie może będę w jakiejś tam części za 2 miesiące, jak będą miały sprzyjające warunki. Oglądam jeszcze raz Twój terapeutyczny ogród :lol: .
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ewa cudna ta Twoja magnolia. Ja juz nie chcę gwiażdzistej, tylko taką jak Ty masz, o kwiatach w kształcie tulipana, tylko mogłyby byc jeszcze bardziej białe.
Ewo Ty masz peonię drzewiastą. Czy je można sadzić teraz, w kwietniu?. Czy sadzi sie je płytko, tak jak peonie "normalne"?. Widziałam w sprzedaży krzaczki z dwoma, trzema dużymi pąkami po PLN 50,00. Czytałam na forum, że do naszego klimatu najlepsze są japońskie. I te, które widziałam, to były właśnie japonki. Problem, jak zawsze u mnie, stanowi piasek. Nie wiem stad wezmę glinę, bo pewnie drzewiaste też lubią podłoże gliniaste.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Witajcie :)

Pogoda cudna, a zapowiadali deszcz :? Trochę by się przydało, moze w nocy coś spadnie?

Ave, Ewuniu :) Wszystko przed Tobą, u mnie wszystkie wczesne kwiaty już przekwitły, a Ty dopiero będziesz miała festiwal kwiatów i kolorów :D

U mnie wszystko wcześniej i w pewnym momencie robi się smutno, bo nie ma na co czekać, muszę sprawić sobie krzewy i kwiaty rozkwitające późnym latem :D

Edytko, dzięki za miłe słowa i odwiedziny :)

Elesi :) Nie wyrzucę tych hiacyntów, podsypałam azofoską, może cebule urosną większe, przesadzę je, na pewno. Ja cebulicę mam, ale taką drobniejszą i chyba ne o taką chodziło Bogusi.

Agnieszko, jestem pewna, że tulipanki u Ciebie zakwitną i w weekend będziesz cieszyć się ich widokiem :)

Moniczko, brawo za mocne postanowienia i konsekwencję !!! Betty też jest piękna, wyobraź sobie sprzątanie liści jesienią po tej wielkiej magnolii :? Wiem co to znaczy bo sprzątam liście spod dwóch katalp, które mają liście olbrzymy, jest co robić :)

Bogusiu, kwiaty mojej magnolii im bardziej otwarte tym bielsze, tak więc powinna spełniać Twoje wymagania :)
Peonie drzewiaste, jeśli kupione w donicy można sadzić do jesieni. Moja ma się dobrze w gliniastym ciężkim podłożu, może kup ogrodniczej ziemi i wymieszaj z pisakiem, może sąsiedzi mają trochę gliny? Możesz przyjechać na Opolszczyznę nakopać, gliny Ci u nas dostatek :lol: Pamiętaj o jakiejś podporze dla piwonii, no i wsadź ją w stałe miejsce, przesadzania nie lubi.

No to jeszcze trochę późniejszej wiosny :) Kupiłam takiego tulipana, że mnie szokuje co na niego popatrzę, jest czerwony i ma tak pełny kwiat jak piwonia, zdjęcie nie oddaje urody niestety.


Obrazek
Obrazek

Teraz inne tulipanki, pełnie fioletowe, no i inne wiosenne widoczki :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

niesamowity ten tulipan, inne kwiaty też piękne , można tak spacerować między nimi i cieszyć oczy!
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10358
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Ewuś, niemożliwa jesteś!:;230
Czy te kwitnące zdjęcia, to na pewno tegoroczne? :shock:
Byłam wczoraj w " ciepłych krajach" ale tam nie jest aż tak! kolorowo, jak u Ciebie.
Niesłychane, piękne, optymistyczne.
A to, przecież KWIECIEŃ dopiero! :lol:
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ewo cudne , cudne te czerwone tulipany. Wyobrażam sobie jak muszą wyglądać w naturze. Strasznie mi się podoba to zdjęcie kolorowych kwiatów na tle czewonego muru. Cesarzowe kupiłam :D .Dwie, obydwie z paczkami. Sprzedawca kazał mi je posadzić głęboko, 15-20 cm poniżej obecnego miejsca sadzenia. Ty tez tak swoje sadziłaś? Zdjęcia wrzucę wieczorem, w moim watku.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
Awatar użytkownika
gagawi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2446
Od: 20 gru 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Napatrzeć się nie mogę Ewuniu, tak jak kiedyś juz mówiłam, pani wiosna rozgościła sie u ciebie na dobre :)

W ogrodzie KaRo jest instrukcja jak prowadzić glicynię w formie drzewka.

http://www.karo.webd.pl/viewpage.php?page_id=11
Grażyna W
Mój ogródek
regulamin
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

Tak, tak, Ewcia jak na "strzeli fotę z ogródka" to... prosto w serducho i potem już przepadliśmy, chciejstwa obudzone, oczęta oczarowane, i uśmiech od ucha do ucha :D
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Miło mi, że roślinki Wam się podobają, wiosna jest piękna wszędzie :D Gorąco, słonecznie, wieje bardzo ciepły, silny wiatr, chyba w górach halny.

Oglądałam swój wątek od początku i zauważyłam, że mimo późnej wiosny wszystko kwitnie w tym samym czasie, tzn może wystartowało trochę później, ale już pokazały się te same rośliny co w zeszłym roku o tej porze. a nawet niektóre tulipany wcześniej zakwitły :shock: U mnie hiacynty oddały już ducha a w zeszłym roku do końca kwietnia kwitły!

Bogusiu moją piwonie kupiłam w donicy i wsadzałam ją tak jak była wsadzona w donicę, Szczepienie ma na wysokości 30 cm.

Haneczko no kwiecień, to kwitnie :D

Ewuś :lol: , ja do którego ogrodu nie wejdę to coś chcę :roll:

Grażynko, dziękuję, już zaglądałam.
Moniczko, wszystkie wiosenne kwiaty są piękne :)

No to jeszcze sesja mojej ukochanej magnolii bo niestety zaczyna przekwitać :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Dzisiaj znowu czeka mnie koszenie trawy, to już trzeci raz w tym sezonie, nawieziona rośnie jak szalona. Mam nadzieję wybrać się też na jakieś małe zakupy.. :oops:
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

a czego Ci jeszcze brakuje w ogródku? dla mnie to jest idealny...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”