Ogród Oli

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3398
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród Oli

Post »

Witaj OLU, nie taki Twój ogród zaniedbany, masz się jednak czy pochwalić , piękne clematisy, iglaki też są ładne.
snuję plany , gdzie tu by jeszcze wytargać trochę trawnika na rabaty :tan
Ani się waż "targać" trawnik na rabaty, lepiej już płot do sąsiada przestaw, trawnik jest jedną z piękniejszych ozdób ogrodu, fakt wymaga dużo pracy, ale i zdobi ogród.
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Oli

Post »

Tadeuszu dzięki za dobre słowa, ale nabawiłam sie kompeksów spacerując po ogrodach na forum ;:223
Clematisy niestety jeszcze nie moje tylko takie na które czekam i mam nadzieję, że tak pięknie u mnie zakwitną. Natomiast trawnika mi nie szkoda, bo jest go pod dostatkiem. Niestety nie ma chętnych do koszenia. A tak będzie go troszeczkę mniej i może mój M nie będzie tak kaprysił spacerując z kosiarką. Ładnie skoszony trawniczek pięknie wygląda i fajnie się po nim łazikuje na bosaka :heja

Żabeczko niestety jak już wyżej wspomniałam te clematisy dopiero posadzę. Czekam właśnie na przesyłkę, ale jak zakwitną z pewnościa się nimi pochwalę. Na kiwi to już mi cieknie ślinka :P

Olu Wpadłam z odwiedzinami na Twoją stronkę. Masz bardzo dużo pieknych różyczek i innych ciekawych i efektownych roślin. A poz tym jeszcze ogrom miejsca na nowe nasadzenia. Będę u Ciebie częstym gościem.

Alinko dopstrykałam jeszcze zdjęcia, ale albo ze mnie kiepski fotograf, albo aparat do ....kitu. Może jednak coświęcej na nich widać

Obrazek Obrazek Obrazek

A teraz mój grubosz
Obrazek

Cyklamen
Obrazek

Dracena
Obrazek

Do zobaczenia :wit
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ogród Oli

Post »

Witam
Wpadłam się przywitać i życzyć miłej nocki :) ;:19
A tutaj taka niespodzianka !!
Twoja kompozycja lampowo,fontannowo,kwietnikowa jest imponująca-bardzo superaśny pomysł!!!!
Gruboszka zwyczajnie zazdroszcze.Mój ma roczek i jest tyci.....
Oj pięknie u Ciebie :)
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Oli

Post »

No to nie tracąc czasu tej soboty, wzięłam się do pracy w ogrodzie. Teraz ledwo żyję , ale mój M odkrył, że mamy "jakieś " drzewka. To fakt, wcześniej zarosło strasznie. Jabłonki posadziłam zeszłej jesieni. Sa jeszcze niewielkie, ale chaszcze szybciej opanowują wolne przestrzenie niżbym sobie tego zyczyła. Już nie nadążałam albo nie miałam tak wielkiej ochoty do pracy w ogrodzie jak obecnie ;:138
A oto efekty moich dzisiejszych zmagań :

Już trochę widać , że tam są drzewka :
Obrazek

Na dzisiaj koniec pracy, choć jeszcze dereń zarośnięty, może innym razem...

Obrazek

A teraz rebus :D Co widać na tym obrazku ?

Obrazek

To moja kicia Hermiona w barwach jesieni :tan

Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ogród Oli

Post »

No i widzisz....zaczyna się wyłaniać.....
Chyba robiłaś tak jak ja- podobało się było malutkie-kupiłam- wsadziłam do ziemi. Teraz minęło kilka lat ,ja załapałam bakcyla i kurcze znaleść się nie mogę. Jestem na etapie,że chyba niektóre okazy trzeba będzie ściąć......Fajnie,że teraz się za to wzięłaś, Masz czas poprzesadzać i uporządkować pomysły :)
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9575
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Ogród Oli

Post »

Bajeczne clematisy ,róża chińska w pięknym kolorku ,a kwietnik ,lampa i fontanna w jednym ,powalająca. :P ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Oli

Post »

Witam Was sedecznie,

Alinko właśnie tak tobiłam. Kupowałam bo mi się podobało. Wsadzałam do ziemi i już. A teraz muszę to wszystlo jakoś uporządkować. Nie wszystkie rośliny dadzą się przesadzić, bo rozrosły sie tak, że boję się je ruszać aby całkiem ich nie zniszczyć. Teraz muszę wokół nich zrobić przestrzeń aby je wyeksponować. Wielkie wyzwanie, ale cieszę sie, że to forum i miłe dziewczyny mnie zmobilizowały. Dużo jeszcze czeka mnie nauki o roślinach, ale cała zima przed nami. Muszę dać radę .

Jolu Dzięki za miłe słowa. Róża faktycznie ma kolor mocno herbaciany. Kwietnik muszę jeszcze uzupełnić kwiatami. Będzie ładniejszy.

Pozdrawiam słonecznie ;:3
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ogród Oli

Post »

Znam te klimaty-dzisiaj poszłam z Mężem do ogrodu i postanowiliśmy,że jednak część roślin będziemy przesadzać-bez względu na skutki-jak padną-trudno,kupimy nowe. Musimy zwyczajnie opanować ten rozgardiasz!!!!!
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Oli

Post »

Alinko ja też chyba będę przesadzała tylko nie wiem czy teraz czy już wiosną. Co prawda dzisiaj niebo u nas wygladało tak :
Obrazek

Pogoda była wspaniała (14 stopni), ale nie wiadomo jak długo tak zamierza się utrzymać. Ja dopiero wsoboty mam czas na ogród.

Dzisiaj dotarły do mnie moje zakupione powojniki, kiwi, winogrona i dostałam jeszcze wiciokrzew.

Obrazek

Teraz nie wiem gdzie to wszysko posadzić z "głową". Chyba zadołować to trzeba , a wiosną już na miejsca stałe. Może za wcześnie kupiłam, ale ten forumowy szał zakupów i mnie nie ominął :tan
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ogród Oli

Post »

Gratuluję pięknych nabytków . Pora już późna , ale jest stosunkowo ciepło , więc mam nadzieję ,że zdążysz je posadzić i przyjmą się przed nastaniem przymrozków. Clematisy są w doniczkach - nie powinno być więc z tym kłopotu.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ogród Oli

Post »

W dziale drzewa-doradzono mi,żeby przesadzać bardzo wczesną wiosną lub wręcz w lutym ......
Wtedy drzewa mają najmniej soków....:)
Ja przesadzam w lutym :)
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5311
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród Oli

Post »

Na wekend zpowiadają piękną pogodę [bOlu[/b].Będziesz mogła sobie wszystko posadzić :heja I będzie pięknie :heja Extra zakupy brawo ;:63 ;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Oli

Post »

Ewelinko - pogoda służy jeszcze sadzeniu, ale mam już pewną koncepcję i chcę zrealizować ją już naprawdę porządnie . Przede wszystkim muszę zrobić plan rabaty. Dobrać inne rośliny tak aby się wzajemnie uzupełniały. Niestety do tej pory moje nasadzenia były nieprzemyslane. A efekty opłakane :cry:

Alinko w sobotę poprzyglądam się moim drzewom i może jeszcze coś poprzesadzam, choć wole sadzić nowe..tych mi trochę żal :x

Roma i ja mam taką ndzieję, ale nowe nabytki zadołuję i na wiosnę dopiero powędruja na stałe miejsca. Sobota i tak u mnie zapowiada się pod znakiem pracy w ogrodzie. Jesień wyjątkowo nam sprzyja ;:63

Pozdrawiam Was serdecznie :wit
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”