Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Zablokowany
Awatar użytkownika
agata0806
1000p
1000p
Posty: 1343
Od: 11 lut 2009, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Ja osobiście bym nawet tego nie rozcieńczała tylko na wacik troszkę Ludwika i do roboty hehe..
Kup małą piersióweczkę żebyś miał w domu ;:108
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Taką metodą niestety nie można do końca zwalczyć tego szkodnika :(
Po zebraniu pasożytów zastosuj oprysk z Talstaru i problem z głowy.
Powodzenia :wit
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Przesadziłem 8 storczyków mało tego dziadostwa odrobinkę . Przemyłem bardzo dokładnie wodą z ludwikiem.. , bo juz spanikowałem i nieczekałem na wasze odpowiedzi.. Oj ale ze mnie hodowca storczyków :( . Ale tego wełnowca było naprawdę malutko , jak sie pojawi przemyje samym ludwikiem , alebo wódka , poprosze najwyzej tatę zeby kupił :wink: , przy okazji prawie wszystkie podlałem , przesadziłem jednego bo krzywo rósł :wink: .
Talstar mam w garażu , stosowałem do pryskania róz wieć wrazie czego zastosuje :wink: .
Wiem , że one jeszcze zostawiaja nie widoczne dla oczu jajeczka..
Jutro sie im jeszcze bacznie przyjżę :twisted: .
Mysle , że przywlokłem je z marketu... , a dokładniej Leroy Merlin :roll: .

Będzie dobrze.. , w razie czego działam ;:163
Pocieszycie mnie jakos ? :(
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Pomimo, że sama mam problemy ale Cię pocieszę Artur. Nie załamuj się, oprysk naszykuj i do dzieła :) Nie może tak być, żeby takie malutkie wełnowce z Tobą zwyciężyły. Trzymam kciuki i powodzenia w walce z nimi ;:32 ;:215
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Dzięki Halinko :wink: .
szkoda mio jeszcze troszeczkenowego listeczka co ten kremowy w kropki wypuszczał , taki malusieńki a sie nadłamał , ale bezie rósł :wink: . Będę sie jeszcze jutro rozliczął z wełnowacami , a teraz to idę spać ;:19 :wink: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Zycze powodzenia.Tez mi sie wydaje, że przyniosłes te robale z jakiegoś marketu. Ja kiedyś dostałam białego, miał piekne duże kwiaty a po paru dniach wszystkie zwiędły no i po obserwacji zauważylam takie białe ogromne robale, takie ja Twoje tyle że moje to mialy rozmiary 3 razy takie. No ale na szczęście pozbyłam sie ich.Dlatego warto niekiedy poobserwować swoje kwiatuszki-ja to robie codziennie i na razie mam spokój.
Aneta
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Witaj Marlenko :D

Dzisiaj zobaczyłem tego swiństwa jeszcze troche na jednym storczyku i przetarłem ludwikiem , ewentualnie jeśli by cos było przypominające wełnowca to resztki waty , które musze zachwilę zetrzeć gąbeczką :wink: :lol: .

Ja też obserwuje swoje storczyki codziennie , tylko ostatnio byłem w tym tygodniu troche choryy i ze 3 dni nie zaglądałem.. , dzięki ;:196

Dzisiaj rano zobaczyłem , ze mojemu wielgachnemu phal. z LM juz opadły kwiatki , które juz kwitły w sklepie i widze , ze 15 paczków usycha...... , ale tyle drogi pokonał , taszczenia , przewracania , że i tak sie na niego nie bedę gniewał.. , chociaż zabolało mnie to... :( i sie go zapytałem , dlaczego taki niemądry jest i zrzuca paki , zamiast pokazać jaki jest wytrwały i ukazać piękno kwiatów :lol: .
Widze , ze chyba raczej moje kwitnienia beą sie trzymać , bo storczyki siez adomowiły , na wszelki wypadek , kupię wkońcu w przyszłym tygodniu tacki io keramzyt i zaleje wodą , a z grzejnikami beę uważał i bee zraszł swoje storczyki cześciej :) . Musi sie udac i muszą zakwitnąć bo jak by wszystkie paki miały opaść to bym sie chyba do reszty wściekł...

Jeden z moich parapetów na razie , później trafią do mojego nowego pokoju i bedzie okno takie samo i jeszcze półka przez 2/3 okna :heja . Pozostałe stoja na kwietniku i u mnie na parapecie :

Obrazek

Obrazek

Chyba ze 14 tu stoi .
Troche nie wyraźne bo na szybko robione i w firance sie pątałem :lol: .

W przyszłym tygodniu kupie osłonki na nie nowe , jednakowe , wąskie , te tacki jakieś jak spotkam i keramzyt i potrszebne mi jest na 9 maluchów i keiki cos w rodzaju akwarium i nowa krótka firanka do pokoju , kruciutka :P .

Pozdrawiam :D
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Patrzcie co sie teraz nosi z moimi storczykami :;230

Kubek ze storczykiem :
Obrazek

Ubranie dla pieska ze storczykiem :
Obrazek

Deskorolka ze storczykiem :
Obrazek

Bluzka damska ze storczykiem :
Obrazek

Koszulka dziecieca ze storczykiem :
Obrazek

Koszulka męska ze storczykiem :
Obrazek

jest jeszcze czapka , ale jakos mi niewychodzi :lol:
:;230 :;230 :;230
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Wioleta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 20 lis 2007, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie, ok.Lubaczowa

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Pomysłowe te ubrania... :;230
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Oj to dużo wydatków cie czeka, ale święta się zbliżają ,wiec może jakieś prezenciki bedą?!!Parapet super wyglada, taki długi wiec dużo storczyków ci sie mieści.Ja mam na dwóch oknach-w sypialni-13 sztuk i w gościnnym-11 i 3 stoja na regale, bo sie już nie mieszczą na oknie.No i jeszcze 2 w kuchni, ale tam mam ciemniej i pędy mi wolniej rosną.na razie wstrzymuje sie z kupnem nowych, bo miejsca brak, w obecnej chwili czekam na własne kwitnienia i to najbardziej cieszy.Pozdrawiam.
Aneta
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Mam nadzieję, że ci się uda pozbyć tych wełnowców. Ja kiedyś miałam parę na jednym z przeceny z LM, ale T. je posmarował jakimś mazidłem (niestety nie znam nazwy) i znikły. Na razie możesz te co widać zbierać ręcznie, a liścia smarować czymś. Wełnowce lubią być na kwiatach i w kątach liści, musisz dokładnie pooglądać storczyki.
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Artur pomysłowe te ubranka :wink: Ale mi najbardziej spodobał się kubek. ;:3 gdzie takie cuda robią :?:
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Witajcie :D

Marlenko , Dusiu , Aniu - dziekuje wam za odwiedziny w wątku - ;:196 :wink:

Dzisiaj byłem w salonie meblowym i wybrałem sobie nowe biórko :D , ma byc dopiero za tydzień... :evil: .
W tym tygodniu chyba ubiorę choinke i chce taka ogromna co juz ją 2 lata nie ubierałem bo jednak z taka weselej tylko czy teraz po zmianach i poprzestawianych meblach ją upcham :| . Musze kupic ze 4 komplety po 100 lampek choinkowych na choinkę bo troche sie popsułoi mało mam... i sam nie wiejm jakie .. , pokój niebieski... Podobaja mi sie białe.. , ale kolorowa choinka bardziej z kolorowymi...
Widziałem fajne ozdoby na choinke , szydełkowe , chyba jutro polecę i kupie takie 2 gwiazdki albo dzwonki :lol: .

W salonie meblowym spodobały mi sie 2 obrazy na sprzedaż , ale juz obrazy mam inne.. , był taki troche rozmazany z gałazka dendrobium nobile , nie zabardzo mi sie podobał...
Te ubranka skleciłem z takich wzorów na Tinypic :wink: .

Siedze godzinami na Allegro , Orchidgarden , cattleya , stronie storczykarni i przy takich piosenkach.. :

http://bboy08.wrzuta.pl/audio/754Aw1cC0 ... arted_girl

I to to juz jest total choroba storczykowa :oops: :roll: .

Będę w najbliższym czasie chyba uczył sie jak tam kupować :lol: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”