Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Ja mąki kukur. używam niewiele. Z tego co wyczytałam zabroniona jest tylko w I fazie. Poza tym nie zaszkodzą te dwie, trzy łyżki w chlebku, który mój Piotrek je prawie cały tydzień.

Dziewczyny, jakbyście trafiły na jakiś ciekawy i sprawdzony przepis na pieczywo, to bardzo proszę podrzućcie tutaj. Może same coś sprawdziłyście i się udało? Mnie niestety dopiero za trzecim razem wyszedł jakby placek chlebowy, chciałam, by się dobrze wypiekł, więc rozlałam ciasto na całą blaszkę. W korytkach mi nie wyrastały, w środku był zakalec, a skórka mocno przypieczona.
Mój Piotr nie wyobraża sobie śniadania bez chleba, więc coś muszę dla niego przygotować. I jakby smakowało, to byłoby w ogóle super :)

Życzę Wam przyjemnego dietowania :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1679
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

A mogę poprosić o przepis na ten chlebek,wraz z instrukcją pieczenia ja żyję już 16 dzień bez chleba :( i czy to w ogóle o jest jadalny :roll: Maizenę mam brat mi przywiózł z Danii u nas nie widziałam. U mnie 3,8 kilograma stoi ,ale uważam ,że jak na 16 dni to baaaaaardzo dużo ,nie załamuję sie trzymam dalej dietę :D
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Podrzucam pare przepisow na chlebki dukanowskie:
CHLEB TOSTOWY DUKANA Z OTRĘBAMI OWSIANYMI
Proporcje na 1 osobę:
1 łyżka do zupy otrąb zbożowych
2 łyżki do zupy otrąb owsianych
1 łyżka do zupy serka homogenizowanego 0%
1 płaska łyżeczka do kawy proszku do pieczenia
1 całe jajko
kilka kropli dowolnego aromatu

Otręby miksować przez 1 minutę, aby otrzymać rodzaj mąki. Zmielone otręby przesypać do pojemnika i dorzucić wszystkie pozostałe składniki. Zagnieść ciasto (nie ma potrzeby, aby ciasto stało do wyrośnięcia). Przełożyć ciasto do dowolnej formy. Piec w mikrofalówce przez 4 minuty. Po wyjęciu zostawić do ostygnięcia. Chleb można pokroić w kromki, które następnie wkładamy do tostera, aby chlebek był bardziej chrupki. Nie ma potrzeby solenia

Ja pieklam w piekarniku bo mikrofali mi sie nie chcial upiec,rozlalam ciasto na papier i pieklam w ksztalcie placka.



Tu jeszcze jeden,tyle ze tego jeszcze nie probowalam,ale zamierzam:

CHLEBEK OTRĘBOWY NA 3 DNI ZMODYFIKOWANY

chleb na 3 dni:

3 jajka
0,5 paczki drożdży 10 dag.
mleko 0,0 lub 0, 5 % troszkę więcej jak kieliszek
1 jogurt malusi 1%
9 łyżek otrębów owsianych lub zamiennie 6 owsianych + 3 pszennych NIE MIELONYCH !!!
przyprawy ( ja daje sól, pieprz, zioła prowansalskie i czosnek )

- mleko podgrzewam w mikrofalówce aby nie było za gorące ( dla leniwych odrobina zimnego mleka reszta gorącej wody- ważne aby to było letnie nie gorące )
- w mleku rozpuszczam drożdże dodaje przyprawy i lyżke otrębów odstawiam w ciepłe miejsce pod przykryciem( zima na kaloryfer) naokoło 10 min - przez ten czas robię cokolwiek innego
- do rozczynu dodaję żółtka ( leniwi wbijają całe jajka i dłużej miksują) miksuje
- później dodaje jogurt i miksuje
- dosypuje resztę otrębów tj 8 łyżek- miksuje
- na końcu dodaje pianę ( leniwi maja już koniec mieszania)
- wlewam do blaszki i odstawiam w ciepłe miejsce na minimum 15 min.
ciasto drożdżowe musi wyrastać to jest główna zasada - ten typ tak ma. przez ten czas zmywaj zrób sałatkę czy pranie)

teraz pieczemy ja piekę w termoobiegu 200stopni C około 30-40 min zalezy od ciasta jakie wyszło.

Chlebek wyrasta na wysokość około 3/4 blachy nie opada nie jest mokry ani suchy i sie nie sypie no i jest na 3 a nie 4 dni i w większej blaszce




A ten przepis to dobry tak na szybko,tyle ze tez pieklam w piekarniku:


Pieczywo chrupkie

6 łyżek otrąb
1 jajko
proszek do pieczenia
ewentualnie szczypta soli

Wymieszałam 6 łyżek otrąb z 1 jajkiem i odrobiną proszku do pieczenia (mniej niż 1/4 łyżeczki) wstawiłam cienko rozsmarowane na papierze do pieczenia, na 4 minuty do mikrofali (900).
Jestem zaskoczona efektem. Mamy znów odmianę, a najważniejsze, ze zanim się kawa ugotuje to 2 kromeczki gotowe.


Smacznego!!
Aneta
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Mnie się udał chlebek z tego przepisu:
Chlebek Dukana lekko modyfikowany- na blaszkę podłużną 30cm na 12cm
3 łyżki do zupy otrębów pszennych, 6 łyżek do zupy otrębów owsianych, 1 opak.(135 g) serka homogenizowanego 0%, 1/2 paczki drożdży , 1/2 szkl. mleka, 2 całe jajka
3-4 łyżki mąki kukurydzianej, kilka kropli aromatu śmietankowego
Otręby miksować przez 1 minutę, aby otrzymać rodzaj mąki. Mleko lekko zagrzać, rozpuścić drożdże, odstawić do wyrośnięcia (dla lepszego wyrośnięcia drożdży można dodać odrobinę cukru).Zmielone otręby przesypać do pojemnika i dorzucić wszystkie pozostałe składniki. Wymieszać ciasto. Mąka kukurydziana stanowi zagęstnik. Przelać ciasto do formy (ja wysmarowałam blaszkę odrobiną margaryny i obsypałam mąką kukurydzianą -po upieczeniu wyszło z blaszki bez problemu, ale można blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia). Piec w piekarniku nagrzanym do 230-250 st.C przez 25 minut.
Ale:
- zamiast serka homog. wzięłam zwykły chudy,
- piekłam na zwykłej blaszce, nie w korytku,
- piekłam ok 45 min, po 30 odwracając chlebek do góry spodem, by lepiej wysechł.

Teraz planuje kupno blaszki do muffinek, bo móc piec coś na kształt bułeczek :)

Wszystkim smakowały takie placuszki:
PLACKI Z OTRĘBÓW
Łączymy ze sobą 1 całe jajko, 2 łyżki otrębów owsianych i 1 łyżkę otrębów pszennych (lub 3 łyżki owsianych) oraz 1 łyżkę serka homogenizowanego 0%(lun innego jaki mamy pod ręką). Smażymy jak racuchy, na teflonowej patelni bez tłuszczu z obu stron na złoto.
Prościzna- posmakowała w nich nawet moje chrzestnica, 5 latka i kazała takie mamie w domu robić :)
Super zamiast zwykłego chleba np. z serkiem z ziołami, polędwicą z indyka, czy jako dodatek do jajecznicy. Na słodko pewnie też nie jest złe.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Musze wyprobowac ten chleb z maka kuku, zawsze to jakas odmiana w jadlospisie :wink: Dzięki za przepisy.
Dzisiaj zrobilam sobie mielone z piekarnika i nawet moj synek zjadl spory kawalek-on kocha mieso.

Mieso mielone z piekarnika
Mielone wolowe z opakowania prosto na blache (radzilabym jednak wczesniej przyprawic... zeby "przeszlo")
Posypac wszystkimi dostepnymi przyprawami i do pieca na 150 St.C
Jak juz mieso bedzie zarumienione wbic jajko na gore (uwaga przy ponownym wkladaniu do piekarnika... moze splynac ;) i do pieca na 175 St.C a pod sam koniec 200 St.C
Aneta
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Marlenko, mój przepis na drobiowe mięso mielone znajdziesz tutaj. Naprawdę polecam, było pyszne! I świetnie nadaje się np. do "chleba" lub do dukanowych kopytek.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Dzięki,znam juz ten twoj przepis,czytalam na tym watku.Ja jakos jestem do indyczego miesa uprzedzona, bo robilam ostatnio szaszlyki z indyka i takie suche i twarde wyszly,wole mieso z kurczaka.Ale kupilam sobie ostatnio te worki na rekaw i chyba wyprobuje tez to mielone z indyka.
Aneta
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

W workach, tzw rękawach, mięso wychodzi świetne, nie jest takie suche.

Właściwie większość dań tak przygotowuję. Wrzucam przyprawione np. nogi kurczaka do jednego worka, do drugiego pokrojone w paseczki piersi np. w musztardzie. Do trzeciego ćwiartkę przyprawioną a'la gyros. Wszystkie 3 worki od razu do piekarnika. Część jest na obiad, resztę mrożę na później. Piotr w tygodniu, gdy mnie nie ma, wybiera na co ma ochotę i sobie podsmaża na patelni. Tym sposobem oszczędzam czas i energię :)

A robiłyście może jakiś sernik w/g Dukana? Mam ochotę w weekend coś takiego upiec, a chciałabym ze sprawdzonego przepisu.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Ja sernik juz 3 razy pieklam,ale pierwszy raz mi nie wyszedl,wyrzucilam prawie caly do kosza.Ale teraz kupilam slodzik w plynie do wypiekow i smakuje naprawde jak prawdziwy nawet moja mam nie wyczula slodzika.
A tu masz przepis:

Serniczek dla lasuchow
1kg twarogu chudego
7zoltek
piana oddzielnie ubita
proszek do pieczenia
2-3 lyzki serka homo
3 lyzki slodzika w plynie
troche niskotluszczowego jogurtu naturalnego
Wszystkie skladniki mieszam mikserem, na koniec dodaje ubita piane i pieke godzine w temp. 180 stopni.

Ja dodaje 2 lyzki budyniu bez cukru do masy,ma taki fajny smak potem.

A to ciasto chce wyprobowac:

Ciasto z serem

4 jaja
4 łyżki otrąb pszennych
8 łyżek otrąb owsianych
4 łyżki chudego serka typu Oetker, President,
1 łyżeczka proszku do pieczenia
kilka kropel zapachu śmietankowego lub wianiliowego
kilka łyżeczek lub pastylek słodzika, zależy jakie kto lubi słodkie

Oddzielić białka i ubić. Pozostałe składniki wymieszać i połączyć z ubitymi białkami. Wyłożyć na dużą tortownice lub podobnej wielkości blachę wyłożoną papierem do pieczenia.

Ser:
25 dkg chudego serka typu Oetker, President lub kostka chudego twarogu,
3 jaja
1 łyżka skrobi , lub mąki kukurydzianej
1 porcja skórki pomarańczowej
słodzik do smaku

Oddzielić białka i ubić. Pozostałe składniki wymieszać i połączyć z ubitym białkiem. Wyłożyć na ciasto.
Piec w nagrzanym do 180 st piekarniku około 25-30 minut.

Wychodzi pyszny wilgotny placek z aromatycznym serem.


No to ja uciekam teraz na gimnastyke, zycze milego wieczorku i udanego pieczenia.
Aneta
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1679
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

No i znowu mam problem,ale najpierw podziękuję Wam dziewczynki za przepisy,chyba mi przyjdzie w internecie zamawiac otreby owsiane!Po prostu sa nie do dostania w Szczecinie juz wszędzie szukałam :evil: jutro poszukam na allegro,eh co za miasto.
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Naprawde wspolczuje ci, ze musisz ciagle latac za wszystkim,dobrze, ze ja nie mam takich problemow.To zamow sobie odrazu wiecej juz na zapas.
Aneta
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Marlenko, wypróbuję te przepisy. Dziękuję ;:196

Marzeno, a nie ma u Was jakiegoś sklepu ze zdrową żywnością? Ja otręby kupiłam w tesco bez problemów.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Nie ma za co-ja bez tego sernika to bym chyba nie wytrzymala dlugo na tej diecie.Kochalam dotychczas slodycze, ale teraz jakos mnie tak nie ciagnie-to byl tez glowny powod, ze sprobowalam tej diety.Bardzo duzo ludzi pisze, ze po tej diecie nie ciagnie ich wogole do slodyczy.
Robilam tez juz galaretke z pepsi, no i nutellke biala z mleka w proszku, tyle, ze taka slodka wyszla, ze az mnie zemdlilo po lyzce.Wogole to jestem z siebie dumna, ze juz 3 tydzien wytrzymalam bez slodkiego, jadlam jedynie cukierki bez cukru, ale to jeden na dzien.Mam nadzieje,ze sie "wylecze" z jedzenia smakolykow :wink:
Dobrej nocki wam zycze!
Aneta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”