Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Tamaryszek pisze: Z przyjemnością obejrzę relację z Twojej wizyty we włoskich ogrodach ! Kiedy jedziesz?
Skąd pochodzi cytat o kamiennej gęsi ? Rzeczywiście idealnie pasuje... Co prawda ? moja gęś jest z terakoty ? przyjechała właśnie z Toskanii !
Jedziemy niedługo - 1 lipca. Jakaś relacja z ogrodów pewnie potem będzie, choć przecież " nie samymi ogrodami żyje człowiek" , a w Toskanii tyle jest innych pokus... :wink: Zwykle udaje mi się doskonale tu wypocząć i "doładować akumulatory ".
Dobrze wiedzieć ,że to gęś toskańska ... Może gdzieś wypatrzę jej koleżanki ?
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
mag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4355
Od: 20 mar 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Hmmmm... tym razem wielkie rozczarowanie...
Pierwszy ogród bardzo zbliżony do naszych rodzimych klimatów, ale z ogrodem nie ma dla mnie wiele wspólnego :roll: Drugi, piękny pawilon i bałaganiarska rabatka... skupisko ślicznych kwiatów.
Zdecydowane NIE, dla obu aranżacji... kryteria przyznawania ocen są rzeczywiście bardzo dziwne, zupełnie ich nie rozumiem :roll:
Pozdrawiam cieplutko. Magda
Spis treści.Wizytówka.
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Świetna ta gęś nad strumieniem, a cytat Eweliny idealnie do niej pasuje :D
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Tamaryszku - strumień rewelacyjny - gąska zachwyca :)
Z ogrodów podoba mi się ten inspirowany angielską naturą (czy jakoś tak ) Super relacja ;:138 .
Mi się kokornak marzy ale niestety nie mam tyle cienia dla niego.
Ogródek EdytyB

zapraszam
Awatar użytkownika
Agnieś
1000p
1000p
Posty: 1243
Od: 7 lut 2008, o 19:14
Lokalizacja: na północ od Rzeszowa

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Izo, ale miałaś niesamowitą wycieczkę, tyle różnych ogrodów, pomysłów....i potem to co najpiękniejsze można przenieść do własnego ogrodu.
Twój strumyczek jest jednak bezkonkurencyjny. Szkoda tych przypalonych roślinek. NIestety hosty w słońcu tracą ładne wybarwienie. Mam nadzieję,że drzewka szybko urosną i wszystko wróci do dobrej kondycji. :wit
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7281
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Izka, ten wiktoriański to mi się wcale nie podoba :? Jak pisałam wiele forumowych ogrodów i Twój oczywiście mogłyby z powodzeniem konkurować o medalowe miejsce :uszy
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5859
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Mnie również ostatnie nie przypadły do gustu. Pierwszy jako łąka jak najbardziej ale ogród....
Twoja terakotowa gęś jest przepiękna ;:138 I jak harmonijnie wkomponowała się w otoczenie. Super.
Rzeczywiście, hosty bez cienia dekoracyjne są tylko do lipca, potem przypalenia są w większości odmian nieuniknione :(
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
jaroZONE
50p
50p
Posty: 90
Od: 3 lut 2010, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Piękne zdjęcie strumyka :) czekam na więcej fotek strumyka razem z mostkiem ;:132

Jeżeli chodzi o ogrody to najbardziej ze wszystkich prezentowanych podoba mi się wiktoriański .
Piękny jest, taki elegancki .Altana bardzo wytworna i ta piękna mozaika pawia- robi wrażenie :shock: (też bym taką chciał ) ten ogród robi wrażenie ,wszystkie inne były nudnawe...
Czekam na więcej fotek :)
Mój Romantyczny Ogród: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=52&t=35274" onclick="window.open(this.href);return false;

"Nie pozwól aby twoje marzenia zarosły chwastami".
Awatar użytkownika
riane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 921
Od: 24 lut 2008, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: otulina Kampinosu (mazowieckie)

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Śluza rewelacja! Jeśli można komponować w ogrodzie stare rowery i buty, to dlaczego nie śluzę? I to udającą prawdziwą, bo nawet woda sika ze ścian :;230 .
Jeśli chodzi o pawilon to rzeczywiście mozaika piękna. Ale niebieska klatka już mi się nie podoba. Ciekawe, że napisałaś, że to styl wiktoriański. Jakbym miała zgadywać to bardziej bym obstawiała jakiś bliski wschód albo Indie.
Agata
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3561
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Zupełnie nie w moim guście ogród. A może to tylko zbyt mała ilość ujęć? Nasadzenia sprawiają wrażenie chaosu, a tu obramówka z bukszpanu :shock: starannie dopracowana mozaika i te dziwne rabatki nie maja nic wspólnego. Holenderska śluza :shock: i niebieskie pergole?
... ja tak nie lubię...ale podobno o gustach sie nie dyskutuje. :wink:
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5297
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Witam:)Dawno mnie tu nie było;))Takie piękności pokazujesz że szok ;:138
Róża chyba Amber jak dobrze zapamiętałam zauroczyła mnie:_)
Piękna fotka strumyka..a problemy z Funkiami tez takie miałam..musiałam przesadzać...:)Pozdrawiam serdecznie...
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Izo twoja gęś i strumyk nie dają mi spać w nocy bo jest pomysł żeby u mnie z kaskady puścić taki strumyk w dół działki i zakończyć drugim oczkiem ale już zbudowanym w ziemi i większym ,jest miejsce ,jest pomysł ale rodzina mówi stop bo moje zdrowie już cierpi na tym ogrodzie .mimo że to nie dla mnie praca to ja czynnie w nich uczestniczę, kaskadę budowałam razem z firmą wywołując śmiech i zdziwienie poprawiając nasadzenia wg.swoich pomysłów a pielęgnacje wykonuje sama bo co drugi ogrodnik to mgr.nicpoń i laik i jeszcze zdzierca .a teraz kręgosłup mówi dość i nie ma rady trzeba przystopować .......może 2011


ogród u stop klasztoru
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

riane pisze:Śluza rewelacja! Jeśli można komponować w ogrodzie stare rowery i buty, to dlaczego nie śluzę? I to udającą prawdziwą, bo nawet woda sika ze ścian :;230 .
Jeśli chodzi o pawilon to rzeczywiście mozaika piękna. Ale niebieska klatka już mi się nie podoba. Ciekawe, że napisałaś, że to styl wiktoriański. Jakbym miała zgadywać to bardziej bym obstawiała jakiś bliski wschód albo Indie.
Tez miałam podobne skojarzenia i wrażenia.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”