Priam - Mój odległy zakątek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Grażynko - ze sklepami internetowymi mamy różne doświadczenia. Dlatego też zanim zacząłem opisywać poszczególne sklepy napisałem, że jest to moja subiektywna opinia. Zdaję sobie sprawę z tego, że są ludzie mniej lub bardziej zadowoleni z cebule.pl W moim przypadku prawie wszystko było OK więc nie mam podstaw źle pisać o tym sklepie. Jeżeli jesienne zakupy okażą się niezgodne z moimi oczekiwania mi to ocena pójdzie w dół. Na ten moment zdecydowanie bardziej obawiam się jesiennych zakupów ze Świata Cebul, ale 10% zniżka była tak kusząca, że nie mogłem się powstrzymać.

tu.ja - ocena sklepów każdemu się przyda ;) dlatego cieszę, że i Ty znalazłaś chwilkę na przeczytanie mojej subiektywnej opinii. Sam lubię wiedzieć, gdzie warto kupować. Dzięki takim informacjom dowiedziałem się o Lilypol-u. Mam już katalog, ale zakupów wiosennych w tym nie będę już robił w sklepach internetowych. Wolę pojechać na targi kwiatów w Chorzowie. Do maja zostało dużo czasu a więc i możliwości finansowe wzrosną.
Jeżeli chodzi o krokusy to ta intensywnie fioletowa odmiana to Ruby Giant zamówiona w http://www.cebule.pl w gigapakach.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Co do Lilypolu to mam mieszane uczucia. W zeszłym roku skusiłam się na lilie u nich (pod wpływem Forum - oczywiście ) i trochę mnie rozczarowali :( Cebule były wyjątkowo małe i były pomyłki w odmianach. Dałam im jednak jeszcze jedną szansę i znów złożyłam zamówienie wspólnie z kilkoma forumkami. Zobaczymy jak tym razem się popiszą.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Z Lilypol-em jest tak samo jak z każdym innym sklepem internetowym. Nigdy nie wiemy co dostaniemy. Nie winę w pełni sprzedającego bo oni też nie mają pewności czy materiał roślinny, który dostają jest zgodny z odmianami które zakupili. Ważne jest jednak aby każdy z nas miał świadomość takiego faktu. Nie należy skreślać sklepu za jeden błąd. Zarówno Ty jak i ja daliśmy dwóm różnym sklepom taki sam kredyt zaufania ;)
Awatar użytkownika
przemekg
1000p
1000p
Posty: 1673
Od: 9 sty 2010, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne Mazowsze

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Przemku wynika z tego że są firmy rzetelne i nie koniecznie :roll: , ale i w tych sprawdzonych może trafić się pomyłka. Ja zawsze szczerze polecam Lilypol kupowałem już tam teraz piąty raz i zawsze wszystko było super, się zgadzało w 100% jeszcze gratisik był :wink: lilie OT które kupowałem też cebule były ładne i zawsze kwitły w pierwszym roku, ale okazuje sie że są osoby które robiąc zakupy w tej firmie miały mniej szczęścia :(
Pozdrawiam
Cz. I
Cz. II
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Przemku - dlatego też uważam że warto dawać formą druga szansę. Na pewno nie jest przyjemnie kiedy wydajemy ciężko zarobione pieniądze na rośliny, które później okazują się nie tymi co trzeba. W Lillypol-u jeszcze nie kupowałem ale już sam fakt otrzymania fajnego katalogu daje pozytywny obraz firmy. Niestety żadna z firm nie posiada jagodowca :( :( :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Priam pisze:Margo2 - mnie też troszkę przeszkadza próżnia. Ciągle coś zmieniam i przesadzam. Jeśli stworzę taki rogalik jesienią to zapewne później obsadzę do moimi ulubionymi, jednorocznymi szałwiami: Ramoną albo Czardasz. Ale skąd ja wezmę tyle hiacyntów ;:223

Przemku- oj nawet nie wiesz jak bardzo bym chciał to zrealizować. W końcu jeden hiacynt kosztuje minimum 1,5-2 zł ;:224

Myslę, że z czasem uda Ci sie kupić tyle hiacyntów. Przecież tak naprawdę kupujesz przede wszystkim cebulaki. Nie są aż tak drogie. Więc wszystko mozliwe.
A co do pustostanów, to bardzo fajny pomysł z tymi szałwiami.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Margo - potrzebuję 100 hiacyntów. Ostatnio kupowałem odmianę Hiacynta wschodniego "Woodstock". Jego cena na http://www.swiatcebul.pl wynosiła 6.05zł za 5 szt.( 1.21zł za 1 szt.) po 10% zniżce. Więc jeśli takie ceny się utrzymają do przyszłego roku to 136 zł powinno mi się udać wygospodarować ;) Zakupy pojedynczych sztuk u mnie w pobliskiej kwiaciarni są w stosunku do sklepu internetowego niekorzystne- 1 szt = 2,50 zł.
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

U mnie kwitnie kilkadziesiąt hiacyntów tego samego koloru pod płotem... i powiem Ci, że ludzie jak przechodzą to oczu nie moga oderwac :lol: ;:138 . A ja się cieszę :wink: . I zapach i widok jest świetny. Niestety moje to jakieś bezgatunkowe, odziedziczone w spadku. Nie dają tak po oczach jak Twoje. na pewno warto w nie zainwestowac :wink:

Pozdrawiam

Iwona
do szczęscia dużo nie potrzeba
Iwcia&Patyrek zapraszają
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Iwonko - nie jest ważne czy masz "rasowe" rośliny. Ważne żeby były zdrowe i zadbane ;) Wczoraj zdałem sobie sprawę z tego że zakup hiacyntów nie będzie aż tak drogi jak początkowo myślałem. Nastawiałem się na 260 zł a jak dobrze pójdzie to kupie je za 140 zł w http://www.cebule.pl albo http://www.swiatcebul.pl
ps. cieszę się, ze nie zapominasz o moim wątku.
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

W ferie skończyłam podyplomówkę i teraz mam więcej czasu na przyjemnosci (czytaj forum), więc jestem to tu to tam :wink: .
do szczęscia dużo nie potrzeba
Iwcia&Patyrek zapraszają
Awatar użytkownika
paulinka09
500p
500p
Posty: 586
Od: 18 sie 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Hej Priam,wreszcie dotelepałam się do twojego nowego wątku :heja .Ja kupowałam hiacynty w cebulach i ładnie wzeszły,tak jak i te z biedronki 100/100.
Piękne wiosenne zdjęcia u ciebie,szczególnie te z prymulkami.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Skalniak
Obrazek
Piwonia
Obrazek
Gwiazda
Obrazek
Rabata z różanecznikiem Nova Zembla w półcieniu
Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Iwonko - gratuluję tytułu ;) Teraz dopiero sobie odpoczniesz i nadrobisz wszelkie zaległości.

Paulinko- Biedronka jest dobrą firmą jeśli chodzi o sprzedaż cebulowych. Z hiacyntów też jestem bardzo zadowolony. Wszystkie fajnie kwitną. Dałaś mi nowy pomysł na rabatę hiacyntowo-prymulkową, ale muszę się jeszcze zastanowić.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16115
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Ja także bardzo lubię hiacynty. Ostatnio łączę je w większe palmy, na których sadzę dwie barwy. Zauważyłam, że wtedy jeden kolor podkreśla drugi. Od dawna poluję na hiacynty bardzo jasno niebieskie. Niestety nigdzie ich nie widziałam, a kupowane na all okazywały się zwykłymi ciemnoniebieskimi :( choć na zamieszczanych zdjęciach wyglądały pięknie. Czy ty Przemku masz u siebie hiacynty o takiej jasnoniebieskiej barwie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”