Storczyki Alicji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Storczyki Alicji

Post »

Alicjo pięknie wyglądają i obficie kwitną te zwieszone storczyki , bardzo ciekawy pomysł .
Awatar użytkownika
maribat
1000p
1000p
Posty: 4942
Od: 4 mar 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczyki Alicji

Post »

Alicjo nie masz namiarów w stopce na swój wątek, ale i tak Cię znalazłam; no i bardzo się uraczyłam pięknymi kwitnieniami w nieprzeciętnym wydaniu. Pomysł z koszem rewelacyjny.
Zastanawia mnie jedna fotka z poprzedniej strony , gdzie roślinki wyglądają jakby stały na zewnątrz.. :?:
pozdr. Marta ;:100
wszystko moje jest tu:
zapraszam
Awatar użytkownika
auspex
200p
200p
Posty: 444
Od: 8 lut 2011, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Storczyki Alicji

Post »

maribat- dzięki. Nie do końca jeszcze rozgryzłam forum.....i nie wiem jak zrobić odnośnik w stopce :?: :|
Zdęcie o które pytasz.....z tarasu mam zrobiony ogród zimowy. W weekend - w tygodniu długo jestem w pracy i za ciemno jest jak przychodzę- zrobię całościowe ujęcie.
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki Alicji

Post »

Witam serdecznie i podziwiam feerię barw u ciebie :)
reniab7
50p
50p
Posty: 96
Od: 12 paź 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Alicji

Post »

Alu!
Też miałam problem z falkami, które nie chcą kwitnąć. Wiadomo, że po kwitnieniu muszą "odpocząć" - kilka miesięcy. Moje falki potraktowałam ASAHI SL ( na forum znajdziesz wątek). To chemia, ale są teraz obsypane pąkami i zimę przeżyły bez problemu.
Renia
Awatar użytkownika
darek p
500p
500p
Posty: 527
Od: 11 lip 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie ok. Wieruszowa

Re: Storczyki Alicji

Post »

Piękne storczyki.Świetnie się prezentują w tym wiszącym koszu,będę musiał nad czymś takim pomyśleć,to pozwoli rozładować tłok na parapetach.
moje storczyki http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=38721" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
auspex
200p
200p
Posty: 444
Od: 8 lut 2011, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Storczyki Alicji

Post »

maribat dzięki za pomoc przy teorii forumowej ;:180

reniab7 te dwa falki nie kwitną już dłużej niż rok... :( , są przesadzone, korzenie były ok, może coś się ruszy teraz. Chociaż jak tak przeglądałam różne wątki u forumowiczów to się zastanawiam czy podłoże które zastosowałam (kupione w Obi) nie ma w sobie zbyt dużo miałkiej frakcji...i w związku z tym mam pytanie...usiłuję namówić mojego M na wyjazd do Łodzi na wystawę storczyków- myślisz, że na wystawach można zakupić podłoża i inne akcesoria??????

justus27- dzięki Tobie zauważyłam tą różnorodność ;:65

i w ogóle WSZYSCY Forumowicze ;:180 ;:180 ;:180 - od kiedy zaczęłam zaglądać na forum dowiedziałam się bardzo dużo o storczykach i zastanawiam się jak to się działo że przy mojej znikomej wiedzy o nich tak mi rosną....

i zachęcam wszystkich do zakładania wiszących koszy, storczykowe kwiaty wyglądają w nich pięknie i naturalnie.....przecież nikt nie biega po np. dżungli i nie wtyka im patyków :lol:
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1237
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczyki Alicji

Post »

Alicjo, jeżeli jest drobne to może być takie sobie dla phal., dobre będzie zaś do dendrobium. Ja ostatnio odkryłam LM - mają tam podłoże (grube i drobne z pumeksem) lub różne komponenty podłoża z OS.Tylko na spagnum trzeba polować - nie zawsze jest. Przesadziłam (zrobiłam to zimą) część storczyków do podłoże gruboziarnistego z OS i zaczęły rosnąć i puszczać pędy więc chyba im dobrze.
Awatar użytkownika
Maziuke
50p
50p
Posty: 81
Od: 7 sty 2011, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Alicji

Post »

Czuję wiosnę, czuję wiosnę - ciekawe dlaczego :lol: ;:224
Oglądanie Twych storczyków, to uczta dla mych oczu ;:108
Awatar użytkownika
auspex
200p
200p
Posty: 444
Od: 8 lut 2011, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Storczyki Alicji

Post »

Przesadziłam dziś dendrobium, keiki wylądowały w małym plastikowym pojemniczku. Wstawiłam je do akwarium, w którym mam saracenię i rosiczkę. Liczę że tam jest większa wilgotność niż na parapecie i dendrobium zacznie wreszcie rosnąć. Dodatkowo roślinki tam są doświetlane.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczyki Alicji

Post »

O...nowy domek mają keiczki. Na pewno ruszą ;)
Powdzenia ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
maribat
1000p
1000p
Posty: 4942
Od: 4 mar 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczyki Alicji

Post »

auspex pisze:..przy teorii forumowej..
No jak to zabrzmiało ;:224 ;:196
Alicjo, widzę , że i owadożerom poświęcasz chwile uwagi ;:180
Maluszkom przyrostów życzę :uszy
wszystko moje jest tu:
zapraszam
reniab7
50p
50p
Posty: 96
Od: 12 paź 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Alicji

Post »

Na wystawach można kupić podłoże np. w OS. Ja kupowałam do falków i cattleyastych grubą korę, skorupki cedrowe, mech. W zasadzie teraz sama komponuję podłoże - trochę wiedzy z forum, trochę z książek. Wydaje mi się, ze "gotowe" podłoże storczykowe jest zbyt rozłożone. Wczoraj postanowiłam przesadzić cattleya trianae- kupioną późnym latem- podłoże było zupełnie rozłożone- nadaje się do kwiatów innych doniczkowych- korzenie ( na szczęście niewiele) zgniły. A co ASAHI- spróbuj- idzie wiosna, dodatkowa motywacja dla phal. może się przydać.
Renia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”