Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
AnnaP
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 lut 2011, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica/Wrocław

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Moja trawa siana 2 kwietnia pokazała igiełki właśnie po 14 dniach ;:138 . Słońce i woda robią swoje.
Grzegorz B

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

U mnie też bardzo dużo czasu upłynęło nim się trawa ukazała. Mokra i chłodna aura wydłuża okres kiełkowania. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Obecnie wiosna znów pokazała się z tej bardziej słonecznej strony, więc pewnie nasiona wykiełkowały :wink:
Awatar użytkownika
gustafso
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 28 maja 2009, o 07:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zelów woj.łódzkie

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Ja także posiałem trawkę około Twojego terminu ( 2.04) i także cierpliwie czekam na pozytywne efektu pracy . Mam nadzieje że wszystko będzie OK i trawka ładnie się zazieleni :wink:
marrcin
200p
200p
Posty: 230
Od: 8 sie 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Ja posiałem w sobotę :) wszyscy czekamy , a może byśmy fotki swoich "wschodów" zamieszczali :)
ania-maria
50p
50p
Posty: 79
Od: 30 maja 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

marrcin pisze:Ja posiałem w sobotę :) wszyscy czekamy , a może byśmy fotki swoich "wschodów" zamieszczali :)
nie, bo to będzie frustrujące :) ahahahahah

żartowałam :)
byłam dzisiaj na działce - kiełkuje aż miło...
marrcin
200p
200p
Posty: 230
Od: 8 sie 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

ania-maria pisze:
marrcin pisze:Ja posiałem w sobotę :) wszyscy czekamy , a może byśmy fotki swoich "wschodów" zamieszczali :)
nie, bo to będzie frustrujące :) ahahahahah

żartowałam :)
byłam dzisiaj na działce - kiełkuje aż miło...
czyli tak po 2 tygodniach .
Ja też byłem teraz podlać , rano jak podlałem to do tej pory była wilgna gleba , chyba dlatego że przysypałem lekko mieszanką torfową i to ona trzyma wilgoć a słońce cały dzień w tym miejscu :)
zeon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 mar 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

no moja powolutku zaczyna powstawać :)
ania-maria
50p
50p
Posty: 79
Od: 30 maja 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

moja w tym słońcu, przy tych temperaturach szaleje! rośnie jak na drożdżach :)
Myślicie że mogę już ją podsypać nawozem? ma już mniej więcej 3-4 cm... czy to dobry moment? Kiedy powinnam dosiać nowe ziarna?
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3397
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

ANIU nie powinno się sypać nawozu na świeżo posianą trawką, po pierwsze dlatego że ona w ziemi ma jeszcze sporo pokarmu, po drugie bardzo łatwo można popalić nawozem , jeszcze delikatne listki trawy.

Proponuję dopiero zasilenie nawozem posianej trawy po kilku koszeniach , w drugim rzucie nawożenie, to jest w czerwcu, nie później niż do końca czerwca. Po tym terminie nie powinno się dawać nawozów na trawnik, ma wtedy czas i możliwość przygotowania się do zimy.
ania-maria
50p
50p
Posty: 79
Od: 30 maja 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

dziękuję bardzo za radę!
co prawda na opakowaniu z nawozem jest napisane, że po 4 centymetrowym wschodzie można zasilić nowy trawnik, ale wolę zaufać komuś z doświadczeniem :)
jeszcze raz dziękuję i ruszam na działkę podlewać :)
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3397
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

ANIU, ten co to napisał jest zainteresowany sprzedażą swojego produktu, a jesteś zainteresowana by mieć trawnik i to piękny. Do czerwca, jeżeli się zdecydujesz na zasilanie trawnika, to tylko nawozem w płynie i to dopiero wtedy gdy kolor trawy zrobi się jasno zielony, jeżeli jest soczyście zielony, to nie ma potrzeby go dokarmiać.
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Też posiałem jakiś tydzień temu trawę i podlewam ją regularnie i gdzie niegdzie dopiero pojawiają się cieniutkie zielone szpileczki :)

Pozdrawiam :)
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
ania-maria
50p
50p
Posty: 79
Od: 30 maja 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

tadeusz48 pisze:ANIU, ten co to napisał jest zainteresowany sprzedażą swojego produktu, a jesteś zainteresowana by mieć trawnik i to piękny. Do czerwca, jeżeli się zdecydujesz na zasilanie trawnika, to tylko nawozem w płynie i to dopiero wtedy gdy kolor trawy zrobi się jasno zielony, jeżeli jest soczyście zielony, to nie ma potrzeby go dokarmiać.
Tadeuszu - dziękuję :)
z pewnością wolę zaufać Tobie ;:196
na razie ładnie rośnie, dzielnie jej bronię przed wielbicielami spacerów po świeżej murawie... powinno być dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”