Ogródek młodego ogrodnika

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Ogródek młodego ogrodnika

Post »

Nie wiem co z tym ogórem zrobić... Miał być cienki i półmetrowy, a jest gruuuby i na razie 30kilka cm... Może właśnie się wykształca komora i za kilka dni może być po ogórku ;:224 Aktualnie kwitnie biała lilia, "Vermeer" i jedna odmiana orientalnych, przede mną już tylko kulminacyjna lilia orientalna. Z jednej strony się cieszyć, bo rozkwitnie najpiękniejsza, a z drugiej żałować, że nie mogą dłużej kwitnąć :( Aktualnie leje jak z cebra... Właśnie grzmotnęło... A zapowiadali upały. Szkoda, tykwy by szybciej rosły.
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Ogródek młodego ogrodnika

Post »

Ja w tym roku posiałem po raz pierwszy dynie ozdobne bo myślałem sobie mam trochę wolnego miejsca to będzie akurat.One tym czasem nie dość, że zajęły to wolne miejsce to jeszcze ładują się na sąsiadów.Mądry Polak po szkodzie.Chciałem zapytać cz te małe słoneczniki to bylinowe czy jednoroczne?
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Ogródek młodego ogrodnika

Post »

semper, jednoroczne :) Połowa wysiana z moich zeszłorocznych nasion, a druga połowa to mieszanka Teddy bear i Fantazji z W.Legutko. Szczerze? Chciałbym, żeby to były byliny ;:173 Co do dyń ozdobnych, powoli z siatki wchodzą na świerki, ale to nic. Może znowu do 15 metrów dojdą...
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Ogródek młodego ogrodnika

Post »

Kolejne fotki:

Ogórek prawie skonsumowany, dla porównania pięciozłotówka:
Obrazek

Daisy gourd, myślałem, że będą większe, a tu wszystkie na jednym krzaku w obwodzie 23-24cm:
Obrazek

No i niskie słoneczniki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Później jeszcze dokleję, bo zdążyły od wczoraj zakwitnąć.


EDIT:

Szarłaty samosiejki za rącznikami:
Obrazek

Nie do końca jestem zadowolony z aksamitki Klaun:
Obrazek

Podobne zdanie mam o nasturcji kanaryjskiej:
Obrazek

Dynia Large fungo, strasznie jej jestem ciekaw:
Obrazek

Pergola z tykwami z 3 metrów:
Obrazek

Tykwa Speckled snake, 78cm i 10cm w ciągu doby:
Obrazek

Marenka/Dinosaur, długość prawie 30cm:
Obrazek

Krzyżówka, bądź Birdhouse:
Obrazek

Bottle bianca:
Obrazek
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Ogródek młodego ogrodnika

Post »

Wspaniałe plony!!! czy mozna liczyc na nasionka? tykwy i tych innych dziwnokształtnych :)
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Ogródek młodego ogrodnika

Post »

ewa w pisze:i tych innych dziwnokształtnych
Chodzi o dynie? :lol:

Tykwy:
Jeżeli nie będzie żadnych niesprzyjających warunków i zdążą się ususzyć, ODKRYJĘ TAJEMNICĘ CZY SIĘ KRZYŻUJĄ, CZY TEŻ NIE, to chętnie się podzielę, bo co ja z tym zrobię, żal takich cennych nasion nie wysiać :) Chyba, że liczysz na niespodzianki - wysiewasz Wężową, a wyrasta wężowa z mozaiką jak Dinosaur ;:173

Co to dyń, to niemal wszystkie to będą krzyżówki, więc też można się (nie)miło zaskoczyć ;:215
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Ogródek młodego ogrodnika

Post »

lubię być zaskakiwana ale...pozytywnie :D myślę ,że miks dyń do nich należy ;:333
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Ogródek młodego ogrodnika

Post »

ewa w, ja też lubię być zaskakiwany, dlatego nie zabrakło u mnie miksu dyń ozdobnych :)

Wysiałem też dwie pestki z moich dyń czekając na fajną dynię, a tu pokazały się najmniej przeze mnie lubiane zielone i podłużne... Ale mimo wszystko i tak się cieszę, że cokolwiek wyrosło.

EDIT:

Kolejne fotki:
Rozkwitła kolejna i ostatnia piękność, a jak pachnie :roll:
Obrazek

Obrazek

Mieczyk "Mon amour"
Obrazek

Kolejne słoneczniki zakwitły, pierwszy to Tedy bear:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zagadka Daisy gourd rozwiązana. Wydaje mi się, że ta odmiana to F1... Są to dwa osobne krzaki. Czerwony okrąg to chyba rozczepiona daisy, gruby krótki ogonek - pierwszy krzak. Czarny okrąg to poprawa jej forma, wygląda jak dysk, ma dłuuugi i cienki ogonek. Tylko czemu to takie małe, tylko 24cm w obwodzie wszystkie mają... Myślałem, że będą większe - drugi krzak. Pozostał jeszcze trzeci krzak, ale zawiązka maleńka jak ziarenko maku na tę chwilę.
Obrazek

EDIT:
kolejne fotki:

Od 20 lipca dynia w obornikowym miejscu (na poprzedniej stronie fotka) podrosła całkiem sporo. Fotki poniżej są ze wczoraj, dziś jej przybyło kolejne 20cm i zakwitła druga zawiązka. W ciągu pięciu dni wspięła się na mały orzech, a teraz kieruje się na ogrodzenie przy okazji zawiązując dwie dynie (myślę, że na 98% obie się zapyliły i ich nie odrzuci). To jest drugi krzak odmiany Autumn wings, jutro zakwitnie zawiązka na trzecim krzaku, a za może 5 dni zakwitnie na czwartym, czyli ostatnim.
Część pierwsza:
Obrazek

Część druga:
Obrazek

Tak się prezentują dzisiaj tj. 03.08.1012 niektóre z moich tykw :)

33,5cm w obwodzie, wczoraj 32cm.
Obrazek

34,5cm długości, 28,5cm w obwodzie; wczoraj 33cm długości, 27cm w obwodzie.
Obrazek

32cm długości, 28cm w obwodzie; wczoraj 27,5cm długości, 22,5cm w obwodzie
Obrazek

Miary podałem dla zobrazowania szybkości wzrostu owoców tykw. Szczególnie Cobra rośnie w oczach. To tak jakby na stole leżało pudełko, a jutro wchodząc do kuchni na stole nie było pudełka... Taka to różnica.
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Ogródek młodego ogrodnika

Post »

Piękne te Twoje dynie ;:138
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Ogródek młodego ogrodnika

Post »

Ło matko ;:oj nasionka, nasionka..... ;:65
Debra
200p
200p
Posty: 421
Od: 9 sty 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek młodego ogrodnika

Post »

Wreszcie trafiłam do Twojego królestwa, bo dotąd, tylko w wątku tykwowym oglądałam Twoje wyczyny. No niezły z Ciebie eksperymentator ;:138
Masz tez spore osiagnięcia. Mnie oczywiście te tykwy, ale też i dynie ozdobne głównie interesują.
W tym roku udało mi sie na tarasie wyhodowac trzy dyńki ozdobne ale one są gładkie. Mam ususzone takie z brodawkami i takie też będe starać się wyhodować w przyszłości.
Mączniak jest niestety zawsze w pobliżu. Moje dynie tarasowe juz wszystkie zniszczone, ścięłam jedynie te trzy dynki. Co stosujesz na mączniaka :?:
Aha, rącznik jest wspaniały.
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Ogródek młodego ogrodnika

Post »

Debra, cieszę się, że zajrzałaś do mojego wątku :) Na mączniaka stosuję Curzate 49wp, jest najlepszy, a stosowałem kilka specyfików na mączniaka. Niektóre nawet nie robiły krzywdy tym plamom :? Jak na razie ta choroba pojawiła się na dyniach i ogórkach, pewnie niedługo znowu na tykwy przejdzie, ale w pogotowiu mam Curzate :)
W zeszłym roku wysiałem mieszankę dyń ozdobnych. Po pojawieniu się pierwszych dyniek stwierdziłem, że bardziej mnie interesują brodawkowe, ale tych póki co brakowało. Dopiero na początku sierpnia moim oczom pokazał się pierwszy zawiązek brodawkowej. W tym roku z 30 szkaków tylko na dwóch są dynie bez brodawek...
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Ogródek młodego ogrodnika

Post »

Szanowna Cobra dzisiaj ma 44cm Długości i 41,3cm w obwodzie, druga zaczęła przyśpieszać, czyli pierwsza niedługo przestanie rosnąć.
Speckled snake miała dziś rano 105,5cm; teraz pewnie ma już 106cm.
Obrazek

Dziś nadszedł dzień plonów:
Obrazek

Obrazek

Zrywałem też zielone już z rumieńcem, ponieważ sporo ze Złotego ożarowskiego i San marzano dopadła zaraza ziemniaczana. Dziś jeszcze będę zrywać resztę z rumieńcem, dojrzeją na oknie. Będę pryskać wieczorem Curzate.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”