Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

forumowicz, chciałam się upewnić, bo to Twój post
Mam identyczne grona jak na Twoich zdjęciach 1i 2 na pomidorach z Lidla ,z których zebrałem nasiona.
Też wydłubałam jesienią z kilku odmian koktajlówek z Lidla - czy owoce zawiązywały się bezproblemowo? (pogodę oczywiście pomijam), te moje pomidorki były hiszpańskie. Chodzi mi o to żeby samo zielsko nie urosło..
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

moniko

Jestem bardzo zadowolony z tych zdobycznych pomidorów koktajlowych choć połamały mi tyczki i to 2 razy
Obrazek
Trzeba puścić na 2 pędy i ogłowić po czwartym gronie na pędzie głównym, a po 3 na drugim pędzie i to niezależnie czy to wypadnie w lipcu czy w sierpniu. Zasady ogławiania chyba znasz

Pozdrawiam

Ps. Moje były bardzo żarłoczne na magnez.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

oooo to bardzo dobra wiadomość

:shock: no takiego widoku to się nie spodziewałam :D
Baaardzo dziękuję forumowicz, jak zwylke jesteś niezastąpiony
Ogławianie mam tylko teoretycznie opanowane i mam nadzieję, że będzie ok -> http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=363
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3850
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Przepięknie oblepione owocami... W Lidlu kupowane , powiadacie? Muszę wycieczkę sobie zrobić , w takim razie ;:224
Na jakiej wysokości ogławiałeś , forumowicz? Wygląda ,że b.wysokie są - trzeba skombinować wysokie paliki?Miałam w tamtym roku w gruncie odmianę Cherolla - pyszne , ale takie wysokie urosły ,że moje paliki nie zdały w pewnym okresie egzaminu.
Pozdrawiam,Małgorzata
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Aż trudno uwierzyć :D no to jeszcze muszę doczytać o rozstawie..i skombinować paliki
forumowicz rozumiem, że stosowałeś dodatkowo siarczan magnezu?
jeśli tak to czy tym sposobem?
z Twojego postu
Stężenie standardowe O,5 %. czyli 5 dkg na 10 l wody. Jeżeli nie jesteś w stanie odważyć tej małej ilości , to podam praktyczny sposób. Odważ 0,5 kg nawozu i rozpuść go w 5l butli z wodą mineralną niegazowaną. Butlę opisz i postaw tak, by ktoś jej nie potraktował jako przepitkę/siarczan magnezu działa przeczyszczająco /. W tej butli będziesz mieć roztwór 10 %. Musisz go więc przy każdym podlewaniu rozcieńczyć 20-krotnie. Odmierzysz więc z tej butli pół litra na wiadro 10 l i dopełnisz go wodą. Tym sposobem zawsze będziesz podlewać 0,5 % roztworem bez konieczności bawienia się za każdym razem w aptekarza a roztworu w butli starczy Ci na 10 wiader.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

monika pisze:rozumiem, że stosowałeś dodatkowo siarczan magnezu?
Niestety, byłem zmuszony. Cały czas mam na działce roztwór. W ub roku zużyłem połowę butli 5l na 56 krzaków.
basow@ pisze:Na jakiej wysokości ogławiałeś
Jak już pisałem ogławiam pomidory kierując się ilością gron a nie wysokością. Te akurat pomidory mają długie międzywęźla i potrzebują wysokich palików. Proszę wziąć pod uwagę ogławiając, że po tym zabiegu jednak pomidor jeszcze rośnie w górę przez pewien czas/ wydłużają mu się miedzywęźla/.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3850
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

I o to mi właśnie chodziło ,czy potrzebuje wysokich palików. :D Ja rozumiem ,że ogławia się po n-tym gronie , a nie na wysokość :;230 Teraz już wszystko wiem.
Pozdrawiam,Małgorzata
Bidi
50p
50p
Posty: 51
Od: 27 maja 2011, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląska/Francja

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Moi mili, kiedy zaczynacie wysiew pomidorków koktajlowych?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

To zależy od przeznaczenia. Czy do gruntu czy pod osłony.

Pozdrawiam
Bidi
50p
50p
Posty: 51
Od: 27 maja 2011, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląska/Francja

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Nie doprecyzowałam, faktycznie. Chodziło mi o uprawę balkonową :)
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

To tak, jak do gruntu, czyli między 15 marca a 1 kwietnia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
koza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1682
Od: 26 lip 2006, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.śląskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Witam!!!!I proszę o podpowiedź. Przez dwa sezony robiłam własne rozsady z "Maskotek" i "Koralików" oraz "żółtej gruszeczki".
Po 15-maja do gruntu. Wszystkie udane lecz najbardziej cenię "Koraliki". W poprzednim sezonie zbudowaliśmy tunel foliowy.Niestety zarówno coctailówki jak i normalne pomidory kupiłam z rozsad. Wszystkie zamieszkały w tunelu. Porażka coctailówek!!!!! Krzaczki zamiast rosnąć marniały. Owoców niewiele doczekałam. Zaznaczam, że nawiezione było dobrze! No i teraz myślę...... Kupić nasionka coctailówek , wysiać w domu ? Czy poczekać miesiąc i pod folią? A może znów wrócić do starych zwyczajów gdy namiotu foliowego nie było?
Ulka buziaki przesyła
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Ulka! Jeżeli masz foliak, spróbuj sama wyhodować sadzonki koktajlówek. Ja uprawiam w szklarni wysokie koktajlowe -żółte gruszeczki i Piko, rosną bardzo wysokie , są plenne , smaczne i nie chorują. Wysłałam na akcję wymiany żółte gruszeczki - zamów je i jakieś odmiany od innych forumowiczów. Co do Piko nie wiedziałam czy nie są F1 i dlatego ich nie wysłałam. Kupiłam je kilka lat temu w Tesco, może będą w tym roku. Pozdrawiam , Bożenka.
Pozdrawiam , Bożenka.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”