Moja kolekcja

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
meandrzejew
500p
500p
Posty: 891
Od: 28 sie 2011, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: moja kolekcja

Post »

Kolejne 2 doniczki rozgrupowane:
Obrazek

Pośrodku są doniczki, które czekają na rozdzielenie maluchów i taki wielgachny liść - żal mi go było wyrzucać, miał korzonki, więc powędrował po rozdzieleniu maluchów do ziemi. On też chce żyć :)


:wit Borygo. Zapraszam częściej do mnie.

Ewelino - miło byłoby mieć kilka grudników obok siebie i każdy w innym kolorze :) Ale ja zimą zastopuję i poczekam na rozwój moich fiołkowych maleństw, a myśl o grudnikowej grupce niech się powoli u mnie kiełkuje :)

Patrycjo, ja teraz mam tylko kundelki. O odmianach fiołkowych dowiedziałam się tu na forum. Do tej pory myślałam, że fiołki dzielą się tylko na cyklameny i saint paule :) Ale powoli nadrabiam zaległości w wiedzy.
Kwiatowy: cz 1 i cz 2 oraz warzywny świat Moniki.

Sprzedam/wymienię/poszukuję... rośliny
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5106
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: moja kolekcja

Post »

meandrzejew pisze:Socurku, storczyk podzielony, ale mam też w domu okaz bardzo wymagający i ten mi zajmuje 99% czasu:
Obrazek

Ale powoli zmierzam z aparatem do storczyków :)
No prosze troszkę tu jestem, ale takiego Kwiatka to ja jeszcze nie widziałam :;230 Cudny, jedyny w swoim rodzaju i jaki śmiechowy bąbel :D
Jestem pełna podziwu ilości fiołków, które starasz się ukorzenić :shock: Ja raczej z tych storczykowych, ale fiołki też mam całe 4 szt. ;:224
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 905
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: moja kolekcja

Post »

Ło jej, ale będziesz miała tych fiołków... Kwiaciarnię chyba już możesz otworzyć ;:138 Gdzie Ty to wszystko mieścisz? :D
Awatar użytkownika
meandrzejew
500p
500p
Posty: 891
Od: 28 sie 2011, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: moja kolekcja

Post »

:wit Socurku i Lulko
Kwiaciarnię otworzę jak mi się przedszkole przyjmie i dorośnie do odpowiednich rozmiarów - mają czas do wiosny, zobaczę jak im to pójdzie :). Już mam chętnych na 2 komplety fiołasków (każdego kolorku po sztuce). Jeden pojedzie do mamy, a drugi do babci ;), część sobie zostawię, a nad resztą pomyślę.
Mam jeden długaśny parapet (chyba tak ok. 2 metrów). Stoi sobie taki puściutki, to go zafiołkuję. Od razu ja się poczuję jak w domu, a parapetowi będzie raźniej w towarzystwie zieleniny. Poza tym sprawdziłam: 4 kieliszki z małymi fiołkami mieszczą się w pojemniczku po delicjach; jak roślinki bardziej rozrośnięte - to 3 kielonki się mieszczą :). Właśnie na tym parapecie jest fiołkowe przedszkole. Jutro zrobię fotę tego parapetu - uprzedzam fotka będzie drastyczna: cały parapet puściutki, tylko na środku kupa maleńkich roślin :;230
Ale teraz zastopowałam - nic nie kupuję. Niech urośnie to co mam. A potem się zobaczy ;:224
Kwiatowy: cz 1 i cz 2 oraz warzywny świat Moniki.

Sprzedam/wymienię/poszukuję... rośliny
Xg-2
---
Posty: 591
Od: 29 lis 2010, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: moja kolekcja

Post »

:wit Moniko...dzisiaj melduję się a najpóźniej jutro nadrabiam co straciłam :)
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 905
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: moja kolekcja

Post »

;:202 Jak to... puściutki parapet?
Nie wierzę... ;:144 Puściutki?
Masz miejsce na parapecie?
Boże, co ja bym dała za 2 metrowy parapet ;:145
x-ag-a
---
Posty: 13309
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: moja kolekcja

Post »

witaj Moniko, dotarłam w końcu na Twój parapet, a tu poza ślicznymi roslinami, pięknego malucha można dostrzec :)
dobrze zrobiłaś, że rozsadziłaś keik od storczyka-matki... mój po takim zabiegu dość szybko wypuścił łodygę i zakwitł - czego i Twojemu życzę :) cudne fiołeczki!
pozdrawiam ciepło, A.
Awatar użytkownika
meandrzejew
500p
500p
Posty: 891
Od: 28 sie 2011, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: moja kolekcja

Post »

:wit wszystkich,
zrobiłam obchód mojej zieleninki - i co ja widzę? Peperomia wypuszcza tyci korzonki :tan
Obrazek Obrazek

Ten w środku badylek to nawet wypuszcza listeczki (to dobrze o nim świadczy, bo to jest sama golutka gałązka).

Socurku, fotę parapetu pokażę po powrocie z LM - chcę tam kupić podstawki pod takie podłużne doniczki, tzw "korytka" i na nich wyeksponować moje fiołki. Obiecuję fotkę przed tym zakupem i po.
Kwiatowy: cz 1 i cz 2 oraz warzywny świat Moniki.

Sprzedam/wymienię/poszukuję... rośliny
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 905
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: moja kolekcja

Post »

;:138 Czekam niecierpliwie :)
Xg-2
---
Posty: 591
Od: 29 lis 2010, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: moja kolekcja

Post »

Witaj :) nadrobiłam wszystko :wink: Maluszki fiołeczków śliczne reszta też a najsłodszy to ten fiołeczek z rączkami i nóżkami ;:196
Awatar użytkownika
meandrzejew
500p
500p
Posty: 891
Od: 28 sie 2011, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: moja kolekcja

Post »

Patrycjo, usiądź głęboko w fotelu, zaparz sobie wielgachny dzban melisy na uspokojenie.
No to lecimy z fotostory.
Tak było:
Obrazek

Tak chwilowo jest:
Obrazek

A będzie jeszcze ładniej jak mi to wszystko urośnie i jak dostanę ładne podstawki
Kwiatowy: cz 1 i cz 2 oraz warzywny świat Moniki.

Sprzedam/wymienię/poszukuję... rośliny
Lidka lmw
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 23 sie 2011, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: moja kolekcja

Post »

Moniko ależ fajnie zagęszczasz parapet ale ja powiem .... o rajciu ile wolnego miejsca !!!!!!!!!!!! :;230 Ale kolekcja faktycznie pięknie Ci się rozrasta
Pozdrawiam Lidka Mój mały zielony raj część 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47114" onclick="window.open(this.href);return false;
część 2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48489" onclick="window.open(this.href);return false;
część 3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49364" onclick="window.open(this.href);return false;
Xg-2
---
Posty: 591
Od: 29 lis 2010, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: moja kolekcja

Post »

O matko.....Monia.....puste parapety ? tak być nie może :;230
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”