Ogródek Gosi cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

A ja powyżej 30 st. umieram, chociaż ciepełko lubię... ale tak do 25-26 st.
x-ag-a
---
Posty: 13318
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Podpisuję się pod upalnymi pragnieniami Julki i Dominiki 8-) Uwielbiam słońce!
W tym roku pogoda w mazowieckim jest OK :)
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Jula,Agunia, ja kocham ciepełko, ale umiarkowane. W takim klimacie się urodziłam.
Teraz to jakaś huśtawka. Raz upały afrykańskie, raz dni zimne jak wiosną, albo jesienią.
A drzewiej lato było cudne. Cały czas temperatura 24-26 stopni, od czasu do czasu ciepły deszczyk.
Ja już za stara na upały :roll:

Aga, ale przeciez wszystkie jeżówki są cudne. Ja uwielbiam te białe. tez mam. Jestem z niej bardzo zadowolona. Ta różowa zaszalała z kwitnieniem, ale za to niższa jest. U mnie obydwie przezimowały bez problemu.
Żaluję, że nie mam tyle miejsca, żeby zrobić prawdziwe wrzosowisko. Uwielbiam wrzosy.

Witaj mamo Frania :wit
Widziałam, ze żurawki Ciebie też zaciekawiły, Sa super. Dają kolor przez cały czas.
No tak, tylko dla roslinek to plus, że czas szybko leci :roll:

Dominiko, ja jestem bardziej umiarkowana. Lubię ciepełko. Nie lubię deszczu, ale przede wszystkim wiatru, a tego u nas coraz więcej. Ja też w upale nie mogę za bardzo pracować. A pracować w ogrodzie lubię. Dlatego nie chcę upałów. Chcę 24-26 stopni.
Pamiętam zeszłoroczny lipiec. Był okropny.

Asiu, podpisuje się obiema rękami. To jest optymalna temperatura. Najlepsza do pracy :D

Obrazek

Obrazek

Moja Vanilla wygląda w tym roku słabo. Ma marne, malutkie kwiaty.
Myślę, że to efekt zbyt późnego przesadzenia rosliny. Nie miała siły zawiązać już kwiatów.
Obrazek

Moje mini wrzosowisko
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Dopiero teraz zauważyłam ;:223 Twój nowy wątek. A :roll: , że nie przychodzą powiadomienia.
Pozdrawiam. Gosia
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Też wolę polskie lato z unormowaną aurą a nie takie huśtawki jak ostatnio. Ale na to ochłodzenie się cieszę bo w końcu będę mogła pokopać bez zbytniego zmęczenia. ;:333
Jakoś jeżówki mnie nie wzięły do tej pory, ot mam takie zwykłe purpurowe i to mi wystarcza. :wink:
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Śliczna ta rabata z wrzosami. Powiedz, jak łączysz wymagania wrzosów z tymi niekwaśnolubnymi roślinami? Dawałaś torf tylko pod wrzosy?
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Zachwycająca ta twoja jeżówka ;:oj
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Gosiu, jak człowiek jest zapracowany to i czasu nie ma na śledzenie wątków :D
Zapomniałam się Ciebie zapytać, czy uruchomiłas w końcu strumyk?
Czy masz dla mnie zamówienie?

Maju, jezówki spodobały mi się przede wszystkim dlatego, że bardzo długo trzymają kwiat i zaczynają kwitnienie kiedy róże zaczynają odpoczynek. Mają zwartą formę, nie rozkładają się, więc stanowią idealne towarzystwo do róż. Uwielbiam jak na rabacie coś wkitnie. Więc w tym czasie to bardzo dobra roślinka. No i chyba trzymają najdłużej kwiaty. Moje już chyba od miesiąca i myślę, że zaczną przekwitac dopiero we wrześniu.
Ja dzisiaj poprosiłabym jeszcze o ciepełko, a przynajmniej o niepadanie, bo mam gości.

Dominiko, ja zawsze łączę takie rośliny. Zakwaszam tylko w tym miejscu, w którym rosną. Zresztą chyba większość roślin toleruje lekko kwaśną glebę. Rózom to nawet wskazane, bo jest mniejsze ryzyko zachorowania na guzowatość.
Ostatnio wsadziłam guzikowca po rh i chyba to mu się nie spodobało, ale dałam trochę wapna i odzywa. A obok rosna azalie i hortensje.

Izuś, prawda, że można się zakochac?
A o Tobie cały czas pamiętam, ale nie mogę zmusić m. do pomocy. Cały czas jest zajęty. Może w przyszłym tygodniu się uda, bo nic nie palnuje jak na razie
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Gosiulek, przyszłam zameldować i pochwalić się, że lawenda od Ciebie właśnie zaczyna w mnie kwitnąć ;:138 :tan :heja
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Strumyk jeszcze nie uruchomiony, a zamówienie, owszem mam ;:oj . Boję się że za duże. Wpadnę wieczorkiem :D.
Pozdrawiam. Gosia
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Łooo matko.... ;:219 Człowiek na urlop wyjedzie a tu już piąta strona nowego wątku ;:223
Gosiu ja tylko przyszłam Ci powiedzieć, że wrebenka pięknie rośnie i kwitnie. ;:196 I bardzo mi się podoba - jest taka smukła, elegancka a przy tym swojska. Super. Jeszcze raz Ci baaaardzo dziękuję. Tylko zdjeć jeszcze nie miałam kiedy zrobić..... ale poprawię się wkrótce -obiecuję.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Gosiu Nutko, bardzo się cieszę, że mogłam się odwdzięczyć ;:196
Posadziłaś ją na rabacie?

Gosiu Magos, już wiem, byłam widziałam :D

Asiu, no jakoś tak czas lecie, że już 5 strona.
Mam nadzieję, że będziesz z niej zadowolona. Dzisiaj byłam u Szmita i widziałam jak ona jest u niego wykorzystana. To włąśnie w tym ogrodzie zakochałam się w niej. Masz na razie tylko kilka sadzonek, a ona największe wrażenie robi w tłumie.
U Szmita wygląda to cudownie. Zresztą cały ogród jest fantastyczny. Chyba najbardziej lubię go o tej porze roku.
Wiosną nie robi takiego wrażenia


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

no to przyczłapałam ;:65 , jakże mogłabym inaczej ?
Gosiu cudny ogród, uwielbiam takie klimaty kiedy wszystkiego jest dużo, gęsto, barwnie i kwieciście. Jest na czym oko zawiesić i zapachami rozkoszować się można, a mnie to jeszcze cieszy, że owady mają co robić w takim jak Twój ogrodzie.
Będę wpadała posłuchać ich bzyczenia :heja
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”