Petunie kaskadowe F1 z nasion

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1191
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Petunie kaskadowe F1 z nasion

Post »

Też tak myślę ale dla pewności pytam bo jakoś wszyscy już myślą o nawozach. :;230 :;230 :;230
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
asiulek03
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 6 mar 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Petunie kaskadowe F1 z nasion

Post »

Ja dopiero kupiłam kaskadową petunie barwy łososiowej... może trochę za późno ale i tak chce ją wysiać, bo naprawdę jest prześliczna ;:138 Najwyżej później zakwitnie :( . Z tego co piszecie i widać na zdjęciach bardzo szybko wschodzi i rośnie, więc trzeba być dobrej myśli.
Mam kupione podłoże do wysiewu i pikowania, myślicie że można je wymieszać z perlitem? Czy nie jest to konieczne?
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4856
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Petunie kaskadowe F1 z nasion

Post »

Jeżeli masz perlit to dodaj do gleby,
albo posyp na wierzch pojemnika po posianiu nasionek.
asiulek03
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 6 mar 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Petunie kaskadowe F1 z nasion

Post »

A czy mieszać nasiona z piaskiem przed wysiewem?
j__k
50p
50p
Posty: 96
Od: 21 sty 2012, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunie kaskadowe F1 z nasion

Post »

baxiowa pisze:Dokarmiacie już petunie?
Przy moim zagęszczeniu jakie tu widać szybko zapas pokarmu się kończy, dodałem do wody 1/4 dawki nawozu.
W zeszłym tygodniu przesadziłem petunie do doniczek o średnicy 9 cm.
Mój błąd był bo mogłem je przepikować do wielodoniczki, miały by już ładnie ukształtowane bryłki korzeniowe i po przesadzeniu do większych doniczek nie ucierpiałyby tylko dalej spokojnie rosły :(

asiulek03
Ja na etapie siewu nie dodaję perlitu do ziemi, wręcz ją jeszcze przesiewam by była drobna, nasion też nie przykrywam żadnym perlitem to są tak drobne nasiona że nie trzeba przykrywać, jedynie zadbać o wysoką wilgotność przez spryskanie po posianiu i przykrycie folą do żywności bądź szybą.

Ziemię też dobrze mieć dobrej jakości, dodatkowo w tym roku skorzystałem z mikrofalówki aby ją ogrzać i pozbawić patogenów. Przy tak wysokiej wilgotności szybko by powierzchnia zapleśniała.

Nigdy nie mieszałem nasion petunii z piaskiem.
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1191
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Petunie kaskadowe F1 z nasion

Post »

j__k pisze:
baxiowa pisze:Dokarmiacie już petunie?
Przy moim zagęszczeniu jakie tu widać szybko zapas pokarmu się kończy, dodałem do wody 1/4 dawki nawozu.
W zeszłym tygodniu przesadziłem petunie do doniczek o średnicy 9 cm.
Mój błąd był bo mogłem je przepikować do wielodoniczki, miały by już ładnie ukształtowane bryłki korzeniowe i po przesadzeniu do większych doniczek nie ucierpiałyby tylko dalej spokojnie rosły :(

Jak możesz wstaw fotki swoich roślinek jestem bardzo ciekawa jak rosną. :wit
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
j__k
50p
50p
Posty: 96
Od: 21 sty 2012, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunie kaskadowe F1 z nasion

Post »

Przesyłam zdjęcia z dzisiaj

Obrazek

Obrazek

Obrazek
asiulek03
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 6 mar 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Petunie kaskadowe F1 z nasion

Post »

j__k jaki to rozmiar doniczek? Od razu siewki tu pikowałaś czy na dwa razy?
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1191
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Petunie kaskadowe F1 z nasion

Post »

Moje są też takiej wielkości ale póki co są w paletce bo mam zbyt mało miejsca żeby przesadzić je już do docelowych doniczek.
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
j__k
50p
50p
Posty: 96
Od: 21 sty 2012, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunie kaskadowe F1 z nasion

Post »

asiulek03
Rozmiar doniczek to chyba 9 cm (bądź 10 cm)
Przeważnie na 2 razy pikuję - 1-szy na większą tackę - 2 do 3 dni przykrywam folią bo korzonki są uszkodzone a tak łatwiej się korzenią
2-gi na paletki 3x3 cm bo z nich łatwo się przesadza do doniczek i szybko się przyjmują - już nie trzeba przykrywać bo mają bryłę korzeniową

Chodź czasem jak się spóźnię z pikowaniem to zaraz na paletkę (wielodoniczkę) i tam sobie dość długo rosną aż je przesadzę do doniczek 9

Jak jest już w miarę na zewnątrz to powoli je aklimatyzuję (uwaga na słońce bo liście poparzy). Tak wędrują sobie do połowy maja na dzień na zewnątrz na noc do domu.

Trzeba też zwrócić uwagę jak tworzą pędy boczne to się petunie zaplątują i ciężko je rozdzielić zwłaszcza jak są już w większych doniczkach na tackach ;)

baxiowa
To super podrzuć zdjęcia jak możesz :)
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1191
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Petunie kaskadowe F1 z nasion

Post »

Dam fotki jak tylko będę miała jak. :wit
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1191
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Petunie kaskadowe F1 z nasion

Post »

Nie zrobiłam fotek moim większym roślinkom ale mam za to fotki mikrusów mają już pąki a są wielkości około pudełka zapałek. :;230 :;230 :;230 Obrazek Obrazek Obrazek
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
MadiW
200p
200p
Posty: 210
Od: 15 mar 2011, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Petunie kaskadowe F1 z nasion

Post »

Witam Petuniaków!
ja tez bardzo je lubie i dwa lata temu pięknie mi sie udały z własnego siewu.w tym roku zasiałam je dopiero marcu.Sa na etapie listka wlasciwego. Myślicie że dadza jeszcze rade? stoja w tunelu foliowym ale ochlodzilo sie i zastanawiam sie czy nie przeniesc ich z powrotem na parapet. doradzcie cos:)pozdrawam:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”