Pomidory 2 na 1 :)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Już Ci to zilustruje, Pati

Obrazek

Po posadzeniu cały rząd

Obrazek


Te same pomidory w szpalerze po lewej stronie

Obrazek
Awatar użytkownika
wisia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1725
Od: 8 lut 2012, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Sadziłam 160 krzaków pomidorów,a sposobem polecanym przez forumowicz musiałam wbić(sama) tylko 80 palików ,mniej pracy i oszczędność.
To moje pomidory tak właśnie uprawiane:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wiesława.
Tu jestem szczęśliwa Część II- aktualna
Ogród z zapachem róż, część I.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

forumowicz, jeszcze tylko jedno pytanko :?: Czy pomidory wegetatywne też można prowadzić tym systemem? Bo tak naprawdę, na 100% pewna jestem tylko Kozulowych 36 i 37. Resztę będę sadzić po raz pierwszy i nie wiem jakie są, wyjąwszy 2 gatunki o których wiem, że są generatywne ;:224 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
wisia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1725
Od: 8 lut 2012, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

jode22 ,ja wszystkie pomidory tak sadziłam , a miałam 60 różnych odmian.
Wiesława.
Tu jestem szczęśliwa Część II- aktualna
Ogród z zapachem róż, część I.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Jolu

Chyba wisia7 ma rację, choć sporo będzie zależeć od klasy gleby i nawożenia. Ja ub. roku oprócz Sławy Nadrenii miałem posadzone podwójnie swoje Mata Hari i malinowa koktajlówkę .
Mata Hari to wybitnie wegetatywny pomidor ale jego ciągnie bardzo do góry więc i jemu nie przeszkadzało podwójne nasadzenie
To jest właśnie taki duet w trzy tygodnie po wysadzeniu

Obrazek

Celowo pisałem , że ten sposób nadaje sie tylko dla niektórych odmian, bo zdaje sobie sprawę, że są dzialkowicze gospodarujący na glebach I , II czy III klasy a na takiej glebie każdy pomidor będzie miał bogatsze ulistnienie, a zwłaszcza wegetatywny.

Poza tym, z tego co wiem Ania Rusałka sadziła swoje pomidory nie zwracając uwagi jaki ich charakter i też Jej to nie przeszkadzało w uprawie.

Mój pomysł wcale nie jest nowy. Wiadomo mi, że nawet w uprawach na sztucznych podłożach praktykuje się sadzeniu dwóch pomidorów w jednym oczku
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Bardzo dziękuję za wyraźne zdjęcia: zrozumiałam :wink: Ja idę bardziej w ogród ozdobny, więc ze znajomością nomenklatury warzywniczej jestem na bakier...aktualnie usiłuję ogarnąć umysłem rozróżnienie na pomidory generatywne i wegetatywne :wink:
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Wisia7, w jakiej odległości rosły Twoje pomidory? Albo w jakiej odległości stały paliki? :)
forumowicz z tego co pamiętam ma rzędy co 60 cm, a u Ciebie chyba szerzej?
Awatar użytkownika
wisia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1725
Od: 8 lut 2012, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

U mnie też około 60cm między rzędami i 60cm między palikami w rzędzie, a sadziłam na mijankę.
Wiesława.
Tu jestem szczęśliwa Część II- aktualna
Ogród z zapachem róż, część I.
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Wisia, dziękuję za odpowiedź. To przez mijankę wydają się być posadzone luźniej.
forumowicz dziękuję za pw :)
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Może ja troszku pomogę :wit
Z moich obserwacji (tamtegorocznych) wynika że:
Stupice - nadaje się do sadzenia 2w1, jest dość wątły, ma mało liści, i średniej wielkości wooce, ale to już powiedziane.. :lol:
Sweet Yellow - byłam z niego strasznie zadowolona, duże żółto-pomarańczowe owoce, pyszne, średnio ulistnione, dość wysokie, ale jak już dolne grona zawiążą owoce, to ponad 1,5m raczej nie przebiją, zwłaszcza przy prawidłowym ogłowieniu :) Więc myślę że przy dobrym odżywianiu dwa przy jednym spokojnie sobie poradzą ;:108
Black cherry - mocno bujny, ale zaryzykować można, tak samo z Black Krimm
Isis Candy - mocno ulistniony, bujny, uwielbia się rozrastać, i ciężko go upilnować, dość porządnie chyciła się na nim późno zaraza u mnie, więc myślę że przy jednym paliku jedna sztuka wystarczy :) Ale owoce pyszne, cukierkowe, choć dość długo dojrzewają
Red star - lubi się krzewić, ale nie jest zbyt gęsty więc przy dobrej obserwacji można by go upilnować, za to jest pierońsko wysoki, słupek przerósł o 30cm .. :p Myślę, że wyrósł by bez przeszków na ponad dwa, w tunelu na pewno! Dość wczesny :)
Sweet Orange - też lubi się rozrastać, liście gęste, mocne, dość bujna roślina i bardzo wysoka, z plonem jaki można "wycisnąć" z jednego krzaka wystarczyło by sadzenie jednej sztuki przy paliku. Ale może zaryzykować i dopilnować warto? No ja już nie wiem, ale polecała bym 1 do jednego :))
Dobrej nocki wszystkim, i wątek zapisze, bo ciekawy ;:7
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Widzę , że Yvona uprawiała pomidory dwa w jednym (miejscu) pod folią. Mam zamiar zrobić to w szklarni. Muszę tylko przygotować szersze taśmy do wiązania , na szczęście mam jeszcze z czego ciąć, a te , które już nacięłam wykorzystam do grochu , fasoli i innych upraw. Tą metodą wysadzę na pewno moje Bawole S. malinowe, Stupice, St. Pierre, Sławę Nadrenii, Malinówkę koktajlową i 37/2 . Do wysadzania jeszcze daleko więc jeszcze jakieś odmiany dojdą. Comcia zastanawiała się dlaczego pomidory lepiej rosną parami - one lubią się przytulać :wink:.
Pozdrawiam , Bożenka.
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Termic, dziękuję za cenne informacje. Sporo nasion mam od Ciebie, są to: Isis Candy, Sweet Orange, Black Krim, Sweet Yellow/Sakharnyj Zeltyj, a także 4 odmiany papryk, więc dziękuję również za nasionka :)
Rumianko, od Ciebie mam Chocolatte Cherry i również bardzo Ci dziękuję :)

Postanowiłam, że w tym roku w gruncie eksperymentalnie sadzę wszystkie podwójnie. W szklarni pojedynczo, bo i tak zawsze mam dżunglę, więc podwójnych, chyba bym nie opanowała. A wracając do gruntu, to korzystając z informacji od Was, te pomidory o których mam wiedzę, że są wielkie i trudne do opanowania, posadzę w skrajnych rzędach, aby miały więcej miejsca. Zastanawiam się też nad robieniem "miksów stanowiskowych", np. wątłe Stupice z bujnym Isis Candy.
No zobaczymy jak to będzie. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i informacje.
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1588
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Pozwólcie, że podam kilka moich odmian z wymiany, bo nie wiem, które nadadzą się na ten sposób uprawy:
-Konsul
-Bohun
-Poranek
-Opal Essence
-Rumba
-Koralik malinowy
- Koktajlowe (mix)
- Atol
-Ola polka
-Złoty Ożarowski
- ZEBRA ŻÓŁTA PŁASKA (od Kozuli)
-FAWORYT

Dziękuję z góry za pomoc :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”