Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Dorotko, witaj :wit
Dziękuję za odwiedziny i miły wpis ;:196
Pytasz o róże... Sharifa jest piękna różą, o niesamowitym zapachu. U mnie trochę łapie plamistosc. W półcieniu powinna również dobrze rosnąć. Może dłużej będzie trzymała kwiaty?
Granny super! Kup koniecznie.

Gosiu, u mnie mogą powstać domy jedynie za moim domem, w dół ulicy, bo innej możliwości tu nie ma. Droga ślepa, nie ma też możliwości, że taka być przestanie, bo prowadzi tylko do domów, które tu powstały. To jest raptem kilka domów. Do niżej położonych domów prowadzi droga główna poniżej mojej górki.

Misiu - :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Moniko bardzo dziękuję za odpowiedź ;:196
W takim razie Granny dopisuję do listy i zamawiam :) Na tym koniec wiosennego szaleństwa zakupowego, bo M jak zobaczy tę ilość, która przyjdzie to ;:219 dostanie ;:306
Awatar użytkownika
Ewa7
200p
200p
Posty: 264
Od: 27 paź 2013, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko -pomorskie
Kontakt:

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

To będziemy podziwiać,bo granny tez zamówiłam,na razie 1na próbę
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Współczuję tych zwierzaków. Ktoś, kto nigdy nie mieszkał blisko lasu albo takich nieużytków mógłby pomyśleć, że to takie wspaniałe kiedy dzikie zwierzęta podchodzą pod sam dom. Ale prawda jest taka, że to co malownicze i niesamowite wkrótce staje się prawdziwym utrapieniem ;:173 . W moim rodzinnym domu też mamy odwiedziny bażantów, sarenek i lisów. Ciężko było posadzić drzewka, bo wiosną jelonki obcierały sobie poroże.. bażanty ucztowały w truskawkach, a o warzywach nie wspomnę ;:222 Z drugiej strony, teraz mieszkam w mieście, naokoło bloki i już nie raz złapałam się na tym, że tęsknię do wiejskiej ciszy i spokoju ;:224
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

dorotka350 pisze:Moniko bardzo dziękuję za odpowiedź ;:196
W takim razie Granny dopisuję do listy i zamawiam :) Na tym koniec wiosennego szaleństwa zakupowego, bo M jak zobaczy tę ilość, która przyjdzie to ;:219 dostanie ;:306
Myślę, że będziesz zadowolona - ma ładne kwiaty, pokrój krzaczka, kwitnie obficie :D

-- Cz 19 lut 2015 20:03 --
Ewa7 pisze:To będziemy podziwiać,bo granny tez zamówiłam,na razie 1na próbę
Myślę, że jesienią domówisz kolejne, Ewciu :wink:
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

nifredil pisze:Współczuję tych zwierzaków. Ktoś, kto nigdy nie mieszkał blisko lasu albo takich nieużytków mógłby pomyśleć, że to takie wspaniałe kiedy dzikie zwierzęta podchodzą pod sam dom. Ale prawda jest taka, że to co malownicze i niesamowite wkrótce staje się prawdziwym utrapieniem ;:173 . W moim rodzinnym domu też mamy odwiedziny bażantów, sarenek i lisów. Ciężko było posadzić drzewka, bo wiosną jelonki obcierały sobie poroże.. bażanty ucztowały w truskawkach, a o warzywach nie wspomnę ;:222 Z drugiej strony, teraz mieszkam w mieście, naokoło bloki i już nie raz złapałam się na tym, że tęsknię do wiejskiej ciszy i spokoju ;:224
Tak, są to w pewnym sensie kłopoty z tą zwierzyną, ale ja tam wolę te objedzone roślinki i mieć ten komfort oglądania natury z okien niż mieszkać na ciasnym osiedlu, gdzie sąsiad sąsiadowi w okna zagląda :lol: Mieszkałam dawniej w takim miejscu i naprawdę do tego nie tęsknię ;:185 Wolę pielić te siewki chwastów, nawłoci, mieć trawnik pełen koniczyny, mniszka, perzu, ostów i innego dobrodziejstwa tutejszych łąk, niż tamten nienaganny trawnik, ale niestety brak intymności we własnym ogrodzie ze względu na niewielką jego powierzchnię ;:224
Czasami mam chwile zwątpienia, gdy bez końca walczę z tymi chwastami, nie mogę się nacieszyć pierwszymi kwiatami, bo okazuje się, że w jeden ranek zjedzone zostają przez sarenki pierwsze pąki róż, ale co tam - tak naprawdę mówię sobie wtedy, że przecież to ja zajęłam dzikie terytorium tej zwierzyny i to one mają przez ludzi coraz trudniejsze życie ;:108
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1455
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Witaj Moniko!

Ogromnie mi się podoba Twoje rozumienie naszego miejsca w przyrodzie. To, że gospodarujemy wspólnie: zwierzęta, ptaki, inne stworzenia żywe i my - zajmujemy wspólną przestrzeń i każdy ma w niej kawałek swoich praw.
Masz nie tylko przepiękny ogród, ale tez piękną duszę ;:167 .

Pozdrawiam serdecznie! :twisted: :twisted:
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Lisica pisze:Witaj Moniko!

Ogromnie mi się podoba Twoje rozumienie naszego miejsca w przyrodzie. To, że gospodarujemy wspólnie: zwierzęta, ptaki, inne stworzenia żywe i my - zajmujemy wspólną przestrzeń i każdy ma w niej kawałek swoich praw.
Masz nie tylko przepiękny ogród, ale tez piękną duszę ;:167 .

Pozdrawiam serdecznie! :twisted: :twisted:
:wit Witaj, Lisico ;:4
Jestem bardzo wrażliwą osobą, więc zwierzęta są mi bliskie i nigdy bym ich nie skrzywdziła :wink:
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Witajcie, Kochani ogrodnicy :wit ;:4
Dzisiejszy dzień nastroił mnie bardzo pogodnie - nareszcie można było wyjść choć na chwilę do ogrodu ;:87
Niebo było niemal szafirowe, śnieg topniał dosłownie w oczach i chociaż wiatr nieco chłodził moje zapędy do pracy ogrodzie, to udało mi się pospacerować, ściąć powojniki i zrobić kilka zdjęć ;:177 .
Obrazek

Stwierdziłam, że czeka mnie ogrom pracy i jeśli jutro nie zacznę porządkowania rabat, to będzie kiepsko ;:218 Wszędzie mam pełno kopców krecich, bardzo dużo wykopanych cebulek i co gorsze, nie mam możliwości wkopania ich, bo grunt zmarznięty ;:222
Poza tym na wycięcie czekają ubiegłoroczne byliny, piwonie, a przecież jeszcze trzeba zacząć przycinanie hortensji, krzewów, drzewek, winorośli, lawendy, a na końcu również róż. O pieleniu rabat nie wspomnę - chwastom nie przeszkadzała zima i pięknie zapełniły rabaty. Kiedy to wszystko zdążę zrobić, skoro nadal zmarznięty grunt, a jak tylko rozmarznie, to rośliny ruszą ze zdwojoną siłą ;:24
W cieplejszych, nasłonecznionych miejscach ruszyły niektóre cebulkowe
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Piękne niebo u Ciebie. U mnie też dziś takie było.
Nad tym kiedy się wyrobię ze wszystkim i ja się zastanawiam. Nie mam pojęcia kiedy wszystko ogarnę :( .
Fajnie się ogląda takie wystające nosy roślinek. Byle tylko mróz ich nie zniszczył.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Czas na cięcie - może uda mi się ukorzenić parę patyczków ;:224
Obrazek

Orliki w bardziej słonecznych miejscach zaczynają być widoczne pomiędzy śniegiem
Obrazek

Po raz pierwszy wysiało mi się coś innego niż chwasty i nawłocie :;230 - biała naparstnica zaszalała ;:oj Będę miała dużo młodych sadzonek :tan
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W kamieniach wśród krągłego trejażu różanego
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i samotny bratek na trawniku - musiał się wysiać jesienią
Obrazek

wiosna na tarasie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ciemierniki gruntowe
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

MID2006 pisze:Piękne niebo u Ciebie. U mnie też dziś takie było.
Nad tym kiedy się wyrobię ze wszystkim i ja się zastanawiam. Nie mam pojęcia kiedy wszystko ogarnę :( .
Fajnie się ogląda takie wystające nosy roślinek. Byle tylko mróz ich nie zniszczył.
Zapowiadane są coraz cieplejsze noce, co mnie cieszy, bo może w końcu grunt rozmarznie i można będzie pielić. W przeciwnym razie chwasty zdominują mi całe rabaty ;:161
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Aż się boję myśleć co u mnie się dzieje na rabatach. Superowo z tymi naparstnicami. Ja na nie poluję w tym sezonie. Dzisiaj w LM były. Ale chyba drogie po prawie 12 zł za sztukę.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”