Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11456
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Witam!
;:3 od rana przyświeca, ;:167 i Obrazek rwą się w plener...
Dzisiaj mam nadzieję dotrzeć na godzinkę na działkę, ;:71 już zamówiony. :uszy
Szaleć nie będę ale spacerek i zlecenie zadań mojej ekipie na zaś ;:108
Cyklameny to kapryśnice,te się rozkręcają a cebule innych odmian zgniły.. :oops:
Fioletowe koraliki należą do pięknotki.Polecam! ;:108
Miłego dnia Lucynko!Obrazek

Ewciu dziękuję za dobre słowo ;:180 i uznanie ;:196
Ja z cyklamenami wystartowałam w ub.sezonie na razie jedne cebulki przetrwały.To takie gadżety ogrodowe,wypełniacze.

Za pół godziny wyjeżdżam na działkę! :heja

JESIENNE MIGAWKI...Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Skoro auto zamówione, pogoda odpowiednia, ból kolana zelżał, to domyślam się, że będą nowe zdjęcia z jesiennej działeczki. ;:215
Zresztą nowe czy nie najnowsze, zawsze warto do Twojego wątku zajrzeć, by nacieszyć oczy. Tym razem zauroczyła mnie ta fotografia: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/9ed41c5af3a69233 ;:138

Dzięki za info w sprawie pięknotki. Zaraz ją sobie wygugluję.

Trzymaj się zdrowo i ciepło, Maryniu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11456
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Spełniło się wczorajsze marzenie o działce Lucynko! ;:167 :D Pobyt wielce udany i przedłużył się do 3 godz.Słoneczko raźnie przyświecało i sprzyjało ogrodowym poczynaniom. ;:108 Maliny wycięte,warzywnik skopany,kompost przesiany...
Dzisiaj cd. sesji wyjazdowej tylko tym razem będzie ekipa damska,wycinka resztki bylinowych habazi,wiosenny start będzie łatwiejszy.. Dam radę! :|
Wczorajsza prywatna wizyta u 'naczyniowca' bardzo pomyślna,wykluczająca problem i z głowy...Jeszcze ortopeda i seria zabiegów ale to już na 'spoko'.
Miałaś rację,sesja zdjęciowa się odbyła i jesień w moim ogródku została udokumentowana
:D
Miłego dnia Lucynko! ;:97 ;:100

Obrazek

Takie chryzantemki rozwinęły pąki u mnie,większość jeszcze się ociąga...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
na hostowisku jesienny miszmasz
Obrazek

Obrazek
pontyjka płonie w październikowym słońcu
Obrazek
dalie nie wszystkie zakwitły
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Śliczne te chryzantemki, Maryniu! ;:215
Różyczki jeszcze pięknie kwitną i dalijki (nawet jeśli nie wszystkie), i marcinki, a kolorowe liście dopełniają obraz. ;:138 ;:138
Jest jesiennie i bardzo ładnie na Twojej działeczce ;:215 . ;:303

Dzisiaj pojechałam na działkę, wygrzałam się na słoneczku ;:3 , nic nie robiłam, miło było. :D
;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2927
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, jesień mamy piękną, ale u Ciebie jest po prostu cudna ;:138
Władysława warta zainteresowania, choćby dla tej jesiennej barwy ;:oj . Azalia pontyjska jest u mnie ciągle w planach, a jej jesienny obraz w Twoim ogrodzie, sprawia, że chęć jej posiadania staje się silniejsza ;:215 . Tylko czy ona u mnie zechce się tak czerwienić? Coś w moim ogrodzie jest nie tak, bo Palibin, płonący czerwienią u Ciebie i Lucynki, u mnie w pełnym słońcu, ani myśli się czerwienić i zrzuca żółtawe listeczki ;:174 .
Widzę, że zakwitł Ci jastruń ;:138 . Pamiętam, że zamierzałaś go przesadzić ubiegłej jesieni, a ja bałam się to zrobić przed zimą i odłożyłam do wiosny, która nie dała mi na to szansy i teraz ledwie zipie, to chyba pójdę w Twoje ślady i teraz zmienię mu miejsce :wink:
Wszystko pokazujesz ślicznie, ale chryzantemki zachwycające ;:oj , zwłaszcza ta stokrotkowa ;:167 , a i pomarańczowej jestem ciekawa w pełnym rozkwicie :tan
Jak to dobrze mieć taką pomocną ekipę ;:215 . Nie musisz się forsować pracą w ogrodzie, za to możesz pstrykać piękne obrazki, których, mam nadzieję, nam nie poskąpisz?
Pięknego dnia, Maryniu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11456
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Martusiu ;:196 'pontyjkę' trzeba mieć choćby dla niepowtarzalnego zapachu kiedy zakwitnie jak również dla urody.Jastrunia przesadziłam ub.jesieni i był to najwyższy czas bo zmarniałby na nic.Przezimował bez problemu więc do roboty! :) Jak widać potrzebuje co jakiś czas nowego miejsca.
Daliśmy radę wraz z Rodzinką ;:167 przygotować działkę i wykonać prawie wszystkie prace sezonowe,więc jestem spokojna.Wczoraj cd.spraw urzędowych 'na mieście',dzisiaj ja wraz z moim kolanem odpoczywamy w domu :roll: ...Nieco się nadwyrężyło po 2dniowej działkowej eskapadzie .Wyżej... nie podskoczysz...trzeba mierzyć siły na zamiary...
Lucynko ;:196 niestety,przymrozek załatwił mi wszystkie nie kwitnące jeszcze dalie ;:oj chryzantemy jeszcze się ostały...Dzisiaj niby ciepło ale wietrznie więc niezbyt miło...Dzisiaj nawet na zakupy nie wychodzę ,pauzuję bo przeholowałam... :oops: Na noc okłady z liści
kapusty i jest dobrze ... ;:108
Działka ogarnięta jako tako więc póki co jestem spokojna...w tym stanie już może czekać do wiosny...
Zdjęć też mi nie braknie... :?
Dziękuję Wam za serdeczne wsparcie i odwzajemniam serdecznościObrazek


W ogrodzie październikowa feeria barw...Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Piękne kolejne kadry. Wiele z nich jest idealnych na fototapetę, nawet tę o wielkich rozmiarach ;:180
Cudna jesień do Ciebie zawitała. Rewelacyjnie ją jak to nazwałaś "dokumentujesz". Oczu nie można oderwać od tych ujęć. Czasami się łapię, że to przecież jest zdjęcie a nie obraz.
Fajnie, że Twój ogród wypatruje już wiosny. Mi jeszcze troszkę pracy przed zimą zostało ale też już mam nieco z górki na ten czas. Może nawet już jutro skończę co trzeba.
Dziękuję Ci bardzo za te śliczne zdjęcia Twoich cudnych roślin.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11456
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

To wielka dla mnie przyjemność i nagroda gdy ktoś dostrzega i wyraża uznanie dla pokazywanych tu moich obrazków! ;:180 ;:97
Bardzo dziękuję Beatko i serdeczności ślę! ;:196

Dzisiaj piękna słoneczna niedziela niestety nie dane mi cieszyć się urokami jesieni poza czterema ścianami mieszkania i balkonem... :(

Obrazek jesiennie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, na Twojej działeczce wszystkie odcienie czerwieni, a dominuje szkarłat, karmin, a nawet purpura i amarant. ;:215
Pięknie te nasycone jesienne barwy oddają Twoje zdjęcia rozmaitych liści, a także niektórych kwitnących jeszcze kwiatów, np. róż. ;:333 ;:303
Wreszcie cieplutkie brązy, pomarańcze i żółcie. ;:63 Wszystko to tworzy taki ciepły, przytulny klimacik Twojego wątku. ;:138 ;:138

Dobrego tygodnia, Maryniu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11456
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko ;:196 coraz bardziej widoczna jest jesień w moim ogródku a ja chętnie sięgam po aparat aby utrwalać te gorące barwy... :D Oby jak najwięcej jeszcze takich pięknych dni w tym roku! Przed nami 2 piękne dni :heja a dalej znów kilka dni mało atrakcyjnych. ;:222 Mam nadzieję,że dzisiejszy dzień spędzę na działce...
Miłego dnia ;:97

jesiennieObrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2927
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, u Ciebie ta jesień jakaś bardziej kolorowa, złocista, skąpana w promieniach słońca ;:138 .
Miałaś się nie forsować, tylko wydawać polecenia ekipie, a tu czytam, że poszalałaś ;:124 i kolano się zbuntowało!
Nie pochwalą Cię na rehabilitacji ;:168
Szkoda niedzieli spędzonej w domu, ale i dla mnie balkon był wczoraj najprzyjemniejszym miejscem :tan , bo w ogrodzie, mimo słońca, silny wiatr skutecznie obniżał temperaturę, a do zrobienia wyraźnego zdjęcia, trzeba było wprost anielskiej cierpliwości;:174 .
Mam nadzieję, że odpoczynek i kapusta pomogły i pobyt na działce będzie udany ;:215
Miłego dnia, Maryniu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, na Twojej działeczce więcej jesiennych barw niż na mojej ;:215 , ale bardzo szybko się to zmieni, ponieważ czytałam, że idą zimne dni, a noce z przymrozkami. ;:oj Dzisiaj było cudownie cieplutko, niestety, tylko trzy godzinki spędziłam na działce. :)
Widzę u Ciebie kwitnące tojady ;:333 Na swoje długo czekałam i dopiero dzisiaj mogłam się im przyjrzeć. ;:219 Młodziutkie i mało mają kwiatków, ale mają! ;:303
Mam nadzieję, że więcej czasu niż ja spędziłaś dzisiaj na działeczce. :lol: Korzystaj z ciepełka, póki jeszcze jest. ;:3

Trzymaj się zdrowo i cieplutko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11456
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Wykorzystuję Lucynko ostatnie dni i promienie ;:3 ,wczorajszy dzień spędziłam na działce samotnie, cd. wycinania bylin i dzień zleciał...Późnym popołudniem wróciłam do domu,dzięki uprzejmości działkowych sąsiadów zostałam odwieziona pod sam dom :D Nie musiałam wzywać taxi... :lol:
Za chwilę , wraz z moją męską ekipą jedziemy na 'ognicho', letni urobek wysuszony więc pora i czas na palenie. ;:108 Od jutra pogoda się popsuje... ;:131
Tobie życzę udanego dnia! ;:196 ;:167

jesienne migawki... ;:177

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”