Gnojówka z pokrzyw - zastosowanie

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
oberdiler
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 6 maja 2014, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Przykry zapach eliminuje poprzez dodanie dolomitu do fermentującej w.w

:heja
ania_j
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 lip 2010, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

1szy raz w życiu i ja nastawiłam pokrzywę - na balkonie :)
W zeszłym roku kupiłam zestaw do namnażania EMów, nie wiem czy jeszcze działa, ale dolałam - jeszcze nie śmierdzi - zobaczymy :)
Na balkonie w tym roku: borówka, truskawka, pomidor, szczypiorek (to już standard, chociaż miałam wywalić bo nie chciał współpracować, a na wiosnę pięknie odbił). Jestem ciekawa efektów :)

Czy podlewając pokrzywą co 2 tygodnie, pomiędzy można stosować biohumus? Dżdżownice na balkonie również mieszkają. Żeby nie było - balkon mam niewielki w bloku :)
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Czy można gnojówką podlać hosty i popryskać azalie?
Awatar użytkownika
tejaka
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 paź 2009, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Tak jak już wyżej napisano,pokrzywy nie lubią tylko cebula,czosnek,groch i fasola,reszta jak najbardziej.Pryskać można,ale moim zdaniem bardzo mocno rozcieńczoną,bo może poparzyć i nigdy w słońcu.
Oprócz gnojówki z pokrzywy,a w tym roku także z dodatkiem mniszka,w drugim wiadrze robię zawsze drugą miksturę,bardzo naturalną i chyba dobrą,bo rośliny są u mnie zdrowe i ładnie rosną,a glebę mam okropną/piachy i piachy na dodatek czerwone/.W wiadrze tym składam skorupy z jajek i skóry z bananów.Wspólny dla tych gnojówek jest na pewno smród.Raz na 2 tygodnie podlewam łącząc te mieszkanki z odrobiną florovitu.
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Możecie powiedzieć gdzie kupujecie mączkę bazaltową? Chciałem ją dodać do gnojówki, raz żeby zapach zlikwidować, dwa żeby uzupełnić gnojówkę o składniki mineralne.
ania_j
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 lip 2010, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Zastanawiam się o co chodzi z tym smrodem, którym wszyscy straszą... Moja stoi na balkonie w bloku - pachnie normalnie tak ziołowo, czy skoszonymi pokrzywami. Nie wiem czy aż taki wpływ miałoby dodanie Emów? Miałam je jeszcze z zeszłego roku i szczerze mówiąc to wydaje mi si, że już się nie nadają. 100ml na 10l gnojówki dodałam...
Awatar użytkownika
Zembolina
100p
100p
Posty: 139
Od: 25 kwie 2014, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północna Warszawa / okolice Nadarzyna

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Witajcie, ja nastawiłam gnojówkę 3 dni temu i póki co także zapach ziołowy :) już się nie mogę doczekać aż będzie gotowa. Na razie dni zbyt słoneczne nie są, ze wcześniejszych postów wynika że gnojówka robi się szybciej jak jest cieplej, czy to znaczy że można ją wystawić na pełne słońce??? Moja do tej pory stała w cieniu, a chciałabym jakoś przyspieszyć jej przerabianie. Emami na razie niestety nie dysponuję.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Nie wiem czy wystawianie na słońce to dobry pomysł. Lepiej trzymać pod przykryciem, żeby się jakieś robale lubiace gniliznę, nie zalęgły
Awatar użytkownika
Zembolina
100p
100p
Posty: 139
Od: 25 kwie 2014, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północna Warszawa / okolice Nadarzyna

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

wiadro mam przykryte moskitierą, żeby nie dostawały się owady, a dostęp tlenu dzięki temu też jest. Całe szczęście że nie śmierdzi :), ale to chyba dlatego że ta fermentacja jeszcze sie na dobre nie zaczęła, bo nic się nie pieni. Pierwszy raz robię taką gnojówkę, więc nie mam jeszcze doświadczenia.
ania_j
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 lip 2010, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Ja nastawiłam w niedzielę wieczorem (zblendowałam pokrzywy), a dziś już piany w zasadzie nie ma... sam kożuszek taki delikatny jak przy namnażaniu EMów. I nie wiem czy dobrze czy źle i kiedy będzie gotowa?
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Pierwszą moją gnojówką z pokrzyw tydzień temu podlałam wszystko co możliwe ,smród na podwórku utrzymuje się do dziś . I tydzień temu nastawiłam drugą w dwóch 20 litrowych wiadrach , ale zalałam gorącą wodą i o dziwo nie śmierdzi , tamta już po trzech dniach śmierdziała .Pokrzywy się jeszcze nie rozlazły więc jeszcze nie jest gotowa , ale myślę ,że nie będzie w ogóle śmierdziała . Wczoraj dodałam do niej końskich placków zebranych z ulicy :;230 . Dzisiaj chodziłam specjalnie wąchać , ale na razie wszystko ok .
Pozdrawiam :wit Beata
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Daj znac proszę, czy rzeczywiście się udało z tym brakiem smrodu :D U mnie od wtorku stoi, burzy się, ale nie śmierdzi jeszcze. W razie czego mam w pogotowiu krople walerianowe.
ania_j
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 lip 2010, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie ma zastosowanie gnojówka z pokrzyw?

Post »

Podlałam po tygodniu od nastawienia. Jedyny "smród" jaki zdołałam wyczuć - to taki "zielski" :) nie wiem czy oczekiwać innego powiedzmy za tydzień czy coś. Wiadro delikatnie przykryte. Dla zobrazowania intensywności zapachu - podlałam tym liczi i avocado w mieszkaniu. Nikt nie zauważył. Wiadro nadal na balkonie, mieszam każdego dnia.
Zastanawia mnie natomiast coś innego. Skoro podlewam rośliny w donicach - wydaje mi się, że deszcz wpływa na szybsze "płukanie". I teraz tak - teoretycznie pokrzywą podlewa się raz na 2 tygodnie. Czy w donicach nie powinnam częściej? Tym bardziej, że niedługo po podlaniu zaczęło padać - intensywnie i dłuuuugo. Może do donic na podłodze aż tak nie, ale do truskawek na balustradzie to raczej solidnie napadało. Jakieś sugestie?
Mógłby ktoś profilaktycznie podać po czym rozpoznać przedobrzenie z pokrzywą?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”