Identyfikacja cz. 1 od 2007 - 2011

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maxymilian
100p
100p
Posty: 110
Od: 24 cze 2008, o 15:55
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kordylina krzewiasta Cordyline fruticosa jest blisko spokrewniona z draceną więc mają podobne wymagania :D
Awatar użytkownika
Agatek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 4 gru 2008, o 19:56
Lokalizacja: Sieradz

Beniaminek...prawdopodobnie

Post »

Witam. Mam pytanie: czy ktos z forumowiczów posiada moze taki kwiatek? Jaka to odmiana i może kilka słów o jego pielegnacji? Dostałam go ale strasznie mi obleciał...nie wiem dlaczego;/ Może pielęgnacja jest taka sama jak u innych Beniaminków?? Obrazek
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Ale dziwny benek :D . Pierwszy raz takiego widzę, więc nie pokuszę się o precyzyjniejszą nazwę.
Teraz ma prawo gubić listki, bo to drzewko i jak każde na jesień ich trochę gubi.
Chyba, że traci ich nienaturalnie dużo, wtedy to może być oznaką przelania, bąd\ź zbyt małej ilości wody.
Benki nie lubia jak im się zmienia miejsce, czy nawet przekręca doniczk. Wtedy też zaczynają gubić listki. Przeciąg też temu sprzyja.
Uwielbiają za to zraszanie, nawet kilka razy dziennie. Ja tak robię. Latam ze sporyskiwaczem kilka razy dziennie do niego :D
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
zetka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 31 mar 2008, o 17:11

Post »

Wg mnie to ficus benjamina barok..
Awatar użytkownika
aconitum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1278
Od: 30 lip 2008, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

tak wygląda ;)
tu masz link
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=9010

i pytaj Przemka = Czarodzieja o szczegóły :) on z roślinkami cuda czyni :)
Anka
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zgadza się to ficus benjamina barok co zaś do tego że obleciał przede wszystkim z pewnością dlatego że miał zmienione warunki w jakich był wcześniej do tego w jakich jest teraz, nie specjalnie toleruje przestawianie, obracanie i zmianę stanowiska na inne jest na to wrażliwy dodatkowo zastanawiam się czy jak zaczął sypać liśćmi to nie dałaś mu przypadkiem za dużo wody sugerując się tym iż może ma za sucho lub za mało wody i przez to sypie czym zapewne jeszcze bardziej zaszkodziłaś roślinie, proponuję byś poczytała o warunkach jakie powinno się zapewnić fikusom w okresie powegetacyjnym (link jaki podała aconitum) i dostosowała je dla swojego fikusa natomiast w marcu jak przypomnisz się z nim czy to na forum czy na emaila i dasz wtedy aktualną fotkę pozaznaczam Ci jak go poprzycinać by pobudzić go do krzewienia, rozrostu w celu uzyskania ładnego, gęsto ulistnionego pokroju korony. :D
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Jeden z pinków wypuścił wreszcie korzenie.
W związku z tym moje pytanie. Mogę już wsadzać do ziemii, czy jeszcze czekać aż korzenie będą dłuższe? Teraz mają jakiś centymetr długości.

Obrazek Obrazek

Reszta jeszcze nie pokazuje korzonków :( . Mam nadzieję że to nie będzie miało wpływu na rozety, które są coraz większe(wyglądają podobnie jak na powyższych zdjęciach)
A może pomóc im ukorzeniaczem, jak myślicie???
Czarodzieju, te pinki, które były w ziemi niestety zmarnowałam. Gdy je odkopałam, były jakby puste w środku. Chyba zgniły :(
A to jest jeden piniek, który był wsadzony pionowo do ziemi zaraz po pocięciu draceny, czyli jakieś 3 mies temu. Myślałam, że też stoi w miejscu i dlatego wyciągnęłam go z doniczki. Ku mojemu zaskoczeniu odkryłam, że korzenie ma pokaźne, ale rozet ani widu ani słychu. :(

Obrazek
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Skoro są korzenie - będą i liście. Pinki z ok. 2 cm korzeniami można spokojnie wsadzić do ziemi. Zapewnić ciepło, wyższą wilgotność (u mnie najlepsza jest kuchnia) i bez problemów będą rosnąć.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1328
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Post »

a czy przypadkiem to mleczko z fikusów nie jest trujące? tak mi coś po głowie chodzi że chyba tak..
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3192
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Co to, doniczkowa ?

Post »

moje dziecko przyniosło mi ze sklepu kawałek listka, leżał pod rośliną.
Co to za roślina, czy da się rozmnożyć. Z listka jakby mała sadzonka rosła.


Obrazek
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3008
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Czyżby Tolmiea menziesii?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja potwierdzę tylko to co napisał Ci karpek śmiało wsadzaj w ziemię. :D
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3192
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Dziękuję Pawle, to jest ta roślinka, spróbuję ją utrzymać przy życiu.
Tą sadzonkę do ziemi wsadzę. Zobaczymy :)
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”