Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

EWUNIU Maigold to miedziany oranż żadna żółć potem lekko bledną mu kwiaty i wytwarza owoce .Ja po kwitnieniu tne te krótkopędy na jedno oczko, a czasem całkiem ścinam, bo mało kiedy zakwita na tych krótkopędach woli tworzyć nowe . Bardzo słabo powtarza kwitnienie zresztą tak jak Doktorek lecz ,żeby kwitł do października to lekka przesada. On lipiec- sierpień powtarza nielicznymi kwiatami . Niestety trzeba go traktować jak raz kwitnącego, a kolce ma okropiczne :D
IWONKO współczuje tej gadziny ona potrafi narobić szkód .U mnie zaraz idzie pod but.Niestety każdy owad ma swoje upodobania, lecz jej wszystko smakuje.Nawet nie chcę myśleć , bo wtedy to rzeczywiście miałam zmasowany najazd tych owadów .Nawet Jacqueline du Pre była przez nią atakowana, a jest przecież biała.Może te dwie to byli zwiadowcy bo zawsze pokazują się w maju .Oby okazały się tymi prawdziwymi pełnymi makami. Miałam też wysiane pełne lila i popikowane niestety pożarły mi je ślimory ;:222



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Śliczne przetaczniki. ;:167
Ty rzeczywiście Jadziu masz u siebie chyba wszystko, myślałam, że np. na irysy się nie pokusisz, a jednak są - i są piekne. ;:215
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu Twoja Maigold , to rzeczywiście kolos , moja mniejsza , ale też kwitnie jeszcze ładnie , natomiast na doktorka jeszcze czekam , a Twój już kwitnie , ma piękny kolor za to go lubię ;:3
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, u Ciebie już lilie? Niesamowicie szybko jak dla mnie... ;:138
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20150
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Róże Jadziu to chyba w tym roku będę oglądać u innych, moje ucierpiały tej wiosny mocno niestety, próbują się pozbierać, ale kiedy i jak im to sie uda nie wiem, w przedszkolu też mam strat sporo, no ale trudno, przecierpie to jakoś ;:108
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

IWONKO róże jeszcze zdążą zakwitnąć .Moje róże też w jakby w letargu dopiero budują pąki ,chociaż inne zasuwają jak trzeba. U mnie na starej piwonii tylko jeden kwiat, a krzaczor wielgachny .Jednak w ubiegłym roku miała ich mnóstwo.Moje przedszkole na starym kompostowniku padło całe a tak cudnie przezimowało.Z innego przedszkola przeniosłam patyczki do doniczek .Niech teraz porządnie sie ukorzeniają .Następne ukorzenione patyczki zniszczyły mi te same owady co w ubiegłym roku zniszczyły Elżbietkowe patyczki.Teraz już nie pamiętam jak się zwały to malusie białe glistki musiałabym poszukać
BASIU to nie lilia tylko wczesny liliowiec cudnie pachnący .Jednak lilie azjatyckie już za niedługo się też pojawią
TERENIU Maigold ma sporo latek zobaczysz jak Twój będzie miał 7 lat też bedzie potworem no chyba ,ze mu na to nie pozwolisz
BEATKO przecież ja zawsze powtarzam czego to ja nie mam :;230 U mnie wszystkiego w bród, a przetaczników mam parę gatunków, bo bardzo lubię te rośliny i widać jest im u mnie dobrze.Irysy też mam w paru miejscach, a ile ich wysadziłam na rabatki przed domem


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, Maigold to prawdziwy różany potwór. Piękny krzak, a same kwiaty mają cudny kolor ;:215 Bardzo u Ciebie kolorowo, a ja uwielbiam kolory i tę cudną porę roku. Mój Doktorek też już pokazał pierwsze kwiaty, ale są tak wysoko, że nie mam jak zrobić zdjęcia. Muszę poczekać aż rozkwitną te niżej ;:108 Teraz z każdym kolejnym dniem kwiatów na naszych różach zacznie przybywać. Zaczyna się festiwal :tan
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Liliowiec... ;:131 Ślicznot z niego.
Twoje róże dają czadu, Ty masz Jadziu ogromne potwory różane! ;:215 ;:167 To kolosy :) A jak Święta Elżbietka?

A co do porzeczki ,to jak widzę nie dojrzałą czarną to przypomina mi się to powiedzonko: Co to jest? Czarna porzeczka. A czemu jest czerwona? ... Bo czarne porzeczki są czerwone, gdy są jeszcze zielone ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3287
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu ;:168 Maigold zbudował ładne drzewko obsypane kwiatami.Ile lat gości u Ciebie?Czarna porzeczka już owocuje? ;:oj
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

JOASIU fajnie ,ze znów jesteś ciekawe jak rośliny radzą sobie bez Ciebie. Psiaki z pewnością stęskniły się również za Tobą tak jak M i ogródek Porzeczka dopiero próbuje owocować na razie są dwa owocki. Maigolda mam 8 lat to juz sporo czasu
BASIU dzisiaj musiałam przytrzymywać Elżbietkę ,żeby nie poleciała razem z pergolą tak wiało Dla Ciebie Elżbietka mówisz i masz ;:196 Już zaczyna pokazywać cudne kwiaty Niektóre róże to rzeczywiście potwory oba Doktorki ,Maigold , Elżbietka, Parnik Liptov i Alpenfee

Obrazek

Obrazek

Obrazek

DOROTKO dzisiaj trochę podlało ,bo rzeczywiście jest sucho.Dobrze ,ze obeszło się bez pompy tylko delikutaśnie :wink: Cieszę się ,ze odbił mi Burgund dwoma pędzikami, ale jeszcze przeżył .Masz rację powoli zaczyna sie festiwal lecz czy będzie taki jak w ubiegłym roku .U mnie sporo pąków pościnał Kwieciak ,ale dzisiaj padł z mojej ręki bo przyłapałam go na gorącym uczynku na Jacquelinie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jaka dziwna naparstnica Jadźko. ;:oj
Chemii nie stosujesz to i owadów w brud....uwielbiam małe krokodylki. :D
Ale ledwo weszłam to już się oczywiście zestresowałam widząc Twojego doktorka...bo mój ledwo od ziemi odrasta.
A Maigold to prawdziwy potwór....piękny potwornie.
U nas dobrze popadało a u Was?
;:196
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20150
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu a co to za naparstnica dziwadło? ;:oj
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, ależ różanie u Ciebie ;:oj Jacques Cartier już kwitnie? Mój ani myśli :(
Moje róże też w jakby w letargu dopiero budują pąki ,chociaż inne zasuwają jak trzeba.
Moje wszystkie spóźnione ogromnie, żadna nie raczyła otworzyć pąka ;:185
Niesamowita naparstnica ;:333 To jakiś wybryk czy szczególna odmiana?
Cudne przetaczniki ;:215 Błękitnie niebiańskie obłoczki ;:170
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”