Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

Ewciu piękne zakątki Portugalii w których też byłam ,ale zdjecia tego nie oddają np. największa kadzielnica zakładana tylko z okazji jakiegoś świeta w katedrze w Santiago de Compostella .Mieliśmy okazję ,że akuratnie ją zakładali. Mierzy 160 cm wysokości i waży ok. 80 kg zawieszali ją na grubych linach .
ANIU szkoda ,że nie zwiedzaliśmy tamtejszych parków bo są ładnie utrzymane .Zresztą zieleń, która tam jest wszędzie i te wielgachne róże jak ta czerwona na zdjęciu to chyba Lincoln ,bo pachniał tak jak on
GRAŻYNKO zdjęcie zrobiłam zza płotu ,ale pytaliśmy sie co to, bo wyglądało to jak wielgachny 2m wrzosiec obsypany kwiatami.Monika pokazała kwitnące jakarandy, bo specjalnie wybrała sie tam w tym czasie czy kwitnące akuratnie w tym czasie camelie ,które pokazałam .Niestety to inny klimat z -5 zimowymi temperaturami.Oj chciałoby sie takie mieć w zimie
GRAŻYNKO W. nie ma za co to ja sie cieszę ,że mogłam sie trochę pochwalić ,ale mój aparat robi takie a nie inne fotki .
AGA ten klematis kwitnie do jesieni z przerwami na rozrost .Mam go 3 rok i chyba jest do kupienia .Np .Polish Spirit też obłednie kwitnie do jesieni ,ale u mnie jeszcze nie zaczął ,ale to dopiero jesienne nasadzenie mam ich 2 szt na siatce także Kakio też jeszcze nie zakwitnął .Wszystkie clematisy mam właśnie posadzone przy siatce a przed nimi pnące róże ,ale jak to będzie wyglądać dopiero wszystko przede mną
GOSIU różyczka to Doctor Jamain mam go od Sipa, a drugi od Bogdana i są posadzone razem .Bogdanowy zaraz zacznie pokazywać kwiaty .http://www.helpmefind.com/gardening/l.p ... 8.1&tab=36
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

Jadziu, te widoki zapierają dech :shock: ;:138
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

Zdjęcia piękne Jadziu, zarówno te z wyjazdu jak i z Twojego ogrodu. Róże i powojniki, rośliny z wyższej półki.
Jadziu, czytałam, że masz dużo irysków, o jaki kolor można by ewętualnie nieśmiało poprosić. Ja ich też trochę mam, ale lubię ich obecnośc w ogrodzie.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

KRYSIU miło Cie gościć róże to przecież normalne, a nie żadne z wyższej półki to samo powojniki .Raczej nie sięgam na wyższe półki, bo to drogo .Jednego koloru mam dużo tego właśnie to mogę sie z Tobą podzielić No to będziesz mieć okazję do wstąpienia do mnie po odbiór ;:108
Pokazała sie już niszczylistka :!: :!: :evil:
Obrazek
MAŁGOSIU no zaczyna sie sezon różany, więc będzie bardziej kolorowo Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12603
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

:wit Jadziu, foty super. Będę na ryneczku po 7.Będziesz?
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

Jadziulku, Tobie juz kwitną róże? Nie do wiary! :shock: I jak pięknie! LO jest cudna! A do tego dyptam? Piwonia? Moje dopiero w pakach. Zupełnie jakbyś zyła w innej strefie klimatycznej, a to niby tak blisko :roll:
Skoro kwitną Twoje róże, to mój przyjazd juz bliski :wink: :tan
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12603
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

:heja :heja Izuś przybywaj!!!!!!
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8553
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

Jadzia co to za żuczek , u mnie gadzina zzera preciki w rózach :twisted:
Posadziłam za Twoim przykładem pomidorki w rabatach ;:108 zobaczymy jak sie skomponuja :roll:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

DOROTKO w piwoniach siedzą takie jakby owoc fasolki czarne w białe kropeczki ,Dzisiaj znów innego osobnika zauważyłam i nie wiem kim on jest nawet mu fotkę cyknęłam ale mam dużo larw biedronek to jedno pocieszenie Ten na zdjęciu to ogrodnica niszczylistka ,ale buszuje również w różach wyżera dziurki w płatkach a ciekawe kim ten osobnik jest
Obrazek
TOSIA niech Iza sie lepiej jeszcze wstrzyma ,bo róże w kolorze blue jeszcze nie kwitną i daleko im do tego
IZULKO dzisiaj doznałam szoku jak zaszłam do ogródka .Tylko na obydwu Doktorkach wszystkie liście w takich centkach .Czy to jakaś choroba.Na razie róże w kolorze Blue daleko za innymi są jakby powolniejsze .Te stare róże,które były przycięte do samej ziemi już mają otwarte pąki kwiatowe . Niestety dzisiaj robiłam exmisję mojej Constance Spry miała same dziczki, a w to miejsce została posadzona Maritim kupiona u Kapiasa .Drugą doniczkową moją wyhodowaną Bonicę ,którą chciałam prowadzić na patyczku również posadziłam do ziemi przed ogródkiem .Dzisiaj przeżyłam następne rozczarowanie kupiłam w paczce ślaz piżmowy,a po zakwitnięciu okazało sie ,że to Incarvilla :evil:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

Chciałam Ci dać ślaz piżmowy - mam na biało kwitący - no , ale nie chciałaś , bo własnie kupiłaś . Popatrz Jadziu , jakie to niesopodzianki . Ja z kolei kupiłam irysa bródkowego Sen Lac , a zakwitło zupełnie co innego - blado szafirowy .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

JAGÓDKO no widzisz jak oni tak mogą oszukiwać ludzi :evil: .Tak sie cieszyłam z tego ślazu,że mogłam go kupić .Dzisiaj posadziłam pięknie pachnące Surfinie do skrzynek wiszacych na altance
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8553
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

Jadzia ale masz śliczną ciemną jarzmiankę ;:167 cudo ;:oj
Awatar użytkownika
Ewa_tuli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2956
Od: 16 sty 2012, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

Jak jaśmin u Ciebie już ładnie kwitnie i taki pełny. Mój chyba raczej czteropłatkowy...ale do kwitnienia mu jeszcze hoho. ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”