Identyfikacja cz. 1 od 2007 - 2011

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
wędrówka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 lip 2006, o 18:45
Lokalizacja: tarnowskie góry

Co to za roślina?

Post »

Dostałam od koleżanki, roślinkę "do wyrzucenia", bo marnieje, sypie się . Chcialabym, aby u mnie odżyła, ale nie wiem co to jest i jak zadziałać. Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu tego osobnika:))) Obrazek
Awatar użytkownika
Graszka
1000p
1000p
Posty: 1292
Od: 1 gru 2007, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Podrzucam wątek do góry, bo mam pytanie: czy ten gatunek pelargoni, który prezentuję na zdjęciach wyżej to komuś z miłych Państwa zakwitł, czy tylko wypuszcza takie pstrokate listki. Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.
Pozdrawiam, Grażyna
Moje rośliny i roślinki cz.1, cz.2
Awatar użytkownika
BarWo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 24 sty 2008, o 19:11
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Gruszko - u mnie kwitła czerwonym kolorkiem, ale już jej nie mam ...nie przezimowałam :(
Serdecznie pozdrawiam Barbara
Rzucony kamień staje się opoką.../psalm/
doniczkowe... przyblokowy w garnku
Bartosss
50p
50p
Posty: 56
Od: 10 mar 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Czyli jednak chyba to nieśplik :/ No nic, a miało być liczi ;P

Super że upload padł ;/ no ale wyżej jest zdjęcie, wiec chyba nie będę już wrzucał.
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Co to za dziwo?

Post »

Kupiłam coś takiego, bez nazwy. Jakaś euphorbia, czy co?
Wygląda jak pęczek patyków wsadzonych do doniczki, ale ukorzenione są, nie dają się wyciągnąć.
Czy ktoś to zna :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Po wnikliwym śledztwie znalazłam :lol:
To Pedilanthus tithymaloides (ew. Euphorbia tithymaloides)
Basia k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1160
Od: 2 maja 2007, o 16:58
Lokalizacja: podlaskie

Post »

Bebeszek pisze:Jest to Szluberbegra, znawa potocznie grudnikiem albo kaktusem Bożonarodzeniowym.
Niestety nie jest to zygol ani grudnik to jest Epiphyllum

pozdrawiam Basia
Bartekk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 12 maja 2008, o 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Prośba o pomoc dla laika

Post »

Witam serdecznie,
Na wstepie chce powiedziec że nie znam sie w ogóle na kwiatach, ich pielegnacji itp.....
Mam dwa pytania, na zdjęciach które dołączam widać dwa kwiaty które posiadam i w zwiazku z nimi pytnia:
1.Drzewko ( mam ich 9 ) to TUJE i znajduja sie u mnie na tarasie, ogólnie z nimi nie jest zle choć nie wiem z jaka czestotliwościa mam je podlewać, jak o nie dbac itp ? dodatkowo na jednym pojawiaja sie bronzowe igły jak widac na zdjeciu, co to oznacza ?
2. Kwiat doniczkowy to dla mnie zagadka, dostałem go i po pierwsze nie wiem jak sie nazywa a po drugie bronzowieją liscie co sie dzieje ? Zawsze jak wyrosnie nowy to potem zbronzowieje.

Pozdr
B Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
E@K66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2402
Od: 7 gru 2008, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie,Przemyśl

Post »

Witaj Bartku!
Ja co prawda tez jestem nowa na forum ale jeśli chodzi o roslinki w doniczkach to mam troszke wieksze doswiadczenie niz w ogródku.Musisz przede wszystkim wiedziec o tym ze roslinki w okresie zimy nie potrzebuja tyle wody co w ciagu calego roku. Wydaje mi sie ze jedna z nich to palma, ja mam w domu trzy palmy i w okresie zimowym podlewam je raz na miesiac.
Wyglada to tak ze stawiam doniczke do zlewu w kuchni, podlewam az zacznie wyciekac woda, zostawiam ja na godzine w zlewie az wycieknie cala woda a wtedy odstawiam na stale miejsce.Co do thuji nie umiem ci pomoc bo moje rosna w gruncie. Pozdrawiam
Bartekk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 12 maja 2008, o 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Bardzo dziekuje za odpowiedz E@K66 :)
Jeżeli to co mówisz to prawda ( z tym za czestym podlewaniem ) to dla mnie to ogromne zaskoczenie. Wiesz ja teraz podlewam ją praktycznie raz na dzień/dwa dni bo wydawało mi sie że liscie żółkną od braku wodu bo jak wczesniej podlewałem rzadziej - duzo rzadziej to liście tez zółkły.
Czy ktos jeszcze moze cos pomóc ?

B
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

E@K66 pisze:Witaj Bartku!
Ja co prawda tez jestem nowa na forum ale jeśli chodzi o roslinki w doniczkach to mam troszke wieksze doswiadczenie niz w ogródku.Musisz przede wszystkim wiedziec o tym ze roslinki w okresie zimy nie potrzebuja tyle wody co w ciagu calego roku. Wydaje mi się ze jedna z nich to palma, ja mam w domu trzy palmy i w okresie zimowym podlewam je raz na miesiac.
Wyglada to tak ze stawiam doniczke do zlewu w kuchni, podlewam az zacznie wyciekac woda, zostawiam ja na godzine w zlewie az wycieknie cala woda a wtedy odstawiam na stale miejsce.Co do tui nie umiem ci pomoc bo moje rosna w gruncie. Pozdrawiam
Jeśli wypisujesz takie dziwne rzeczy to doświadczenia w opiece doniczkowych nie masz wcale a tym bardziej wiedzy o hodowli palm, kto to słyszał by podlewać je raz na miesiąc zabójstwo dla roślin(w ogóle nie podlewa się roślin w taki sposób), współczuje roślinom które trafią w Twoje ręce i pod Twoją opiekę.

Bartekk ta roślina to cordylina blisko spokrewniona z dracenami i wymaga takich samych warunków poczytaj tutaj co zaś do schnięcia liści przesadź ją w większą o 4 cm w średnicy doniczkę, w ziemię dla palm,juk,dracen z dodatkiem piasku i żwiru, na dno daj 1 cm warstwę żwiru lub keramzytu jako drenaż, po przesadzeniu delikatnie podlej a na podstawek wlej 100 ml czystego biohumusu (nawóz będący produktem dżdżownic kalifornijskich - organiczny, nie przenawozisz nim rośliny) codziennie dwa razy w ciągu dnia zraszanie a w podstawek nasyp keramzytu i utrzymuj go stale mokrego. Co do tui musisz zadać pytanie w dziale diagnostyki ogrodowych to ktoś ze specjalistów od roślin ogrodowych Ci pomoże. :D
Awatar użytkownika
E@K66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2402
Od: 7 gru 2008, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie,Przemyśl

Post »

Jak powiedzialam jestem nowa i niewiele wiem jeszcze o roslinach,sadzilam jednak ze skoro moje palmy ładnie rosna i maja błyszczace liscie to obchodze sie z nimi dobrze.Widze CZARODZIEJU ze masz doswiadczenie w tym kierunku wiec i ja na tym skorzystalam , dziekuje i pozdrawiam Ewa
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Poczytaj w naszej Encyklopedii o warunkach dla roślin. - Encyklopedia doniczkowych :D
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”