Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

O kurcze,Jadziu , to może jakiś grzyb-może profilaktycznie coś zadzialać p.grzybowego.U mnie na Rhapsody też 1 plamka-ale właściwie to nie wiem,czy czasem M jak malowal poręcz tarasową brązową farbą,nie upstrzyl czasem listka.Na wszelki wypadek,jak nie będzie lało,to też zrobię oprysk.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

ANUŚ dla pewności sprawdziłam wszystkie róże i na ani jednej nie ma nawet plamki .Może kupić mleko i zlać ja mleiem albo Topsinem
EWCIU tego jaśmina kupiłam już kwitnącego i tylko dlatego go wzięłam ,bo już kiedyś kupowałam jaśminowca ,a potem okazało sie ,że to żylistek jak zakwitnął :evil:
DOROTKO mam 2 jarzmianki jedna różowa dopiero będzie kwitła i ta .Jak będzie w pełni rozkwitu te jej perełki zawieszone na pręcikach mnie rozbrajają .Wygląda wtedy zjawiskowo .i dotychczas żadna roślinka tak mi się nie podobała ,że mogłabym sie wciąż jej przyglądać
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

Jadziu,zauważyłam na róży parkowej,którą właściwie przeznaczyłam na straty,że coś maleńkiego odbija od dołu,a zależało mi na niej najbardziej,bo miała piękne wielkie biskupie kwiaty.Nie wiem tylko czy zdąży urosnąć na tyle,żeby w sezonie zakwitła,bo ona w czerwcu miała pierwszee kwitnienie i czy to nie będzie dziczka?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

Małgosiu nie wiem jak wybija spod korzeni to nie wiadomo co to będzie ,ale zaczekać możesz .Ja tak czekałam rok cały aż wreszcie wczoraj ją wywaliłam dopiero jak pokazała kwiaty, a była to taka piękna , pachnaca i pnąca angielka ;:145
Dzisiaj trochę sie zachmurzyło ,ale czy popada tego nie wiem ,bo znów sie rozjaśniło .Ewentualnie wieczorem będziem lać Wreszcie ogródek uporządkowany w każdym zakątku Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
a taki widok mam siedząc przy grilu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
tacy goście mnie odwiedzili ciekawe czy pożyteczni .Jeden na pewno, bo to larwa biedronki jak sie nie mylę a ten kolorowy jegomość ;:224 Obrazek Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8553
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

Jadzia ...zdjęcie naparstnicy z gościem rewelacjaaaa ;:224 biedronkowe larwy mam i ja ,a ten pluskwiak jaki śliczny ,szczególnie oko w oko ;:173
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

Wiem, jeszcze trochę za wcześnie, ale ja się nie wybieram do WQas jutro ani pojutrze :lol: Może w drugiej połowie czerwca ... Zobaczymy :D
Takie plamki u mnie często się zdarzają na liściach. Nie wiem co to jest :?
Wyeksmitowałaś C.Spray? :shock: Przecież tak pięknie zakwitła!

Cudna jest ta bordowa jarzmianka! ;:167
Bardzo też zaintrygowało mnie, na co patrzysz siedząc przy grilu :?:
Ogródek uporządkowany ... zazdroszczę! Ja będę porządkować do jesieni, a pewnie jeszcze i wiosną, jak nie dłużej :roll:
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4582
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

Ale ja bym chciała powiedzieć że mój ogród uporządkowany mój m to się śmieje że chwasty sto razy szybsze ja zaczynam i zanim dojdę do końca to początek już zarośnięty :oops: Nie wspomnę o miejscach grozy :oops:
Awatar użytkownika
MalinaG
1000p
1000p
Posty: 1387
Od: 30 sie 2008, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.Mazowieckie

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

Witaj Jadziu! Oglądając twoje fotki,widzę jaka jest różnica w klimacie.U mnie dopiero na niektórych różach malutkie pączki,gdzie im do kwitnienia :D Fajne fotki z "robalami" :;230 Pozdrawiam
Pozdrawiam Ala
Zapraszam do siebie
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

ALU tylko nie wiem czy to pożyteczne robale ,ale mi sie podobały, a szczególnie ten kolorowy .Natura jest zadziwiajaca .Gdyby we wszystkich ogrodach wszystko kwitło równocześnie to co byśmy potem oglądali a tak mamy dawkowanie :wink:
GOSIU u mnie na razie miejsce grozy jest pod altanką ,gdzie składuję donice ,i różne inne rzeczy potrzebne, jak plastikowe butelki do nakrywania różanych patyczków i nie tylko
IZULKO myslałam że to ona wypuściła tyle odrostów ,ale jak zobaczyłam te malusie różowe kwiatuszki to już nie miałam na co czekać i wywaliłam .Ona odbiła tylko z korzenia samymi dziczkami :cry: a ja głupia sie tak cieszyłam :cry: Ta jarzmianka to Claret .Wszystko się okaże czy jest taki uporządkowany Ogródek jest wśród bujnej zieleni nie tylko rdestu sachalińskiego ,ale także wsród dzikiego bzu
DOROTKO no to jesteśmy szczęśliwcami ,ze mamy takie skarby w ogródku .Kiedyś przyglądałam sie tej larwie jak wsuwała mszyce .On nawet dzielnie mi pozował nic go nie ruszało a zrobiłam mu całą sesję :;230
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12603
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

:wit Super ROBAL!!!!U mnie grasują zaskrońce. Dziś byłam na ogródku od 10 do 21. Mam już sufit!!! :tan ;:138 Trochę mi jeszcze płyty brakuje, ale da się to zrobić ;:108 M.C. Skłodowska jest cudna!!!! Jadę do Kapiasa!!!! :;230
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
skorpion811-51
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7253
Od: 21 lis 2009, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie Milicz

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

Jadziu witaj ;:196 kwiaty Ci pięknie kwitną gości masz Agatka pilnuje, ten biały dzwonek śliczny,zajrzyj Jadziu do mnie
na szałwię omszoną to coś innego co Ty mówiłaś tamto jeszcze nie zakwitło ale dzisiaj zrobię zdjęcie
i zapytam co to jest ;:131
Rzekła pszczółka do motyla nikt nie widzi więc zapylaj.
MOJE LINKI , Pusta miska -kliknij
SERDECZNIE ZAPRASZAM STASIA
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

Jadziulek, dzięki za nazwę cudnej jarzmianki, ale chciałabym wiedzieć co to jest :?:

Obrazek

Kwiaty jak u żurawek, ale chyba za wysokie na żurawkę? ;:218

Sąsiedztwa rdestu sachalińskiego nie zazdroszczę, ale ja mam swojego podagrycznika za płotem, który co rusz próbuje zakwitnąć :evil:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowy pachnący różami i nie tylko cz10

Post »

IZULKO masz rację to kwiaty żurawek złączone razem ,żeby sie nie połamały .To te najzwyklejsze zurawki a kwiatki mają śliczne
STASIU dzwonek to ten brzoskwiniolistny .Zaraz zajrzę do Ciebie ,bo jakoś nie kumam . ;:oj
TOSIA postraszyło Cię znów do Kapiasa chcesz jechać ;:oj no to jak pojedziesz kuisz mi Chippendalea. Masz rację robal był na prawdę piękny, a zaskrońce nic nie zrobią nie ma sie czego bać ,ale przecież sie nie boisz .Muszę zajrzeć i obadać tę M C Sklodowską no i dach oczywiście .
Deszcz przestał padać to spadam pikować resztę buraków i cynii .Może już wczorajsze różyczkowe pąki sie otwarły
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”