Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
marcoman
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 2 lut 2013, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

niezdara
Prawdopodobnie masz przędziorki,jeśli występują w dużych ilościach mogą spowodować obumieranie kolejnych liści,a nawet całej rośliny.Obejrzyj sobie dokładnie spodnie części liści i jeżeli będzie ich wiele, to zrób oprysk preparatem Magus 200sc.
Pozdrawiam,Mariusz.
niezdara
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 maja 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Popatrzyłam trochę na różne zdjęcia w internecie i to przypomina mszycę, wstawiłabym linki do stron ze zdjęciami tych podobnych robaczków, ale nie wiem czy można tutaj wstawiać strony spoza. Trochę mnie to dziwi, bo robiłam oprysk z wyciągu z pokrzyw (po 24h) a przecież on jest wskazany w walce z mszycami. A na mszycę co polecacie?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4108
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

niezdara pisze:..A na mszycę co polecacie?
umiar w nawożeniu :lol: uwielbiają skręcające się liście
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Witam !! Mam pewien problem. Mianowicie coś się dzieje z moimi pomidorami :roll: 3 rosliny tej samej odmiany mają jakby zwiędnięte liście (pomimo poldewania) . Dodam, że mogłem trochę przesadzić z nawozami :roll: . Co mi poradzicie ? Boje się, że to choroba nie chcę, żeby przeniosła się na pozotałe ;:14 POZDRAWIAM :wit

Obrazek

Obrazek
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Jest tu nawet osobny , podwieszony wątek o nawożeniu.
Mimo tego powtarzają się tu nagminnie przypadki niewłaściwego nawożenia . Nie rozumiem tylko dlaczego nie pytacie zanim nawozicie, czy macie zamiar nawozić a pytacie dopiero jak sytuacja jest podbramkowa.

No cóż, tak jak nie wszystkie kobiety lubią brąz , tak i pomidory nie wszystkie kochają nawozy w nadmiarze ,a zwłaszcza te wyszukane, w pięknych opakowaniach, co to cuda czynią. Jak widać czynią. :D

Te pomidory na dietę wodną i jeśli nie zostały uszkodzone korzenie, to może z nich coś będzie.
Awatar użytkownika
bel_a_6a
100p
100p
Posty: 111
Od: 20 lis 2012, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

U nas komunikat na ZZ aktywny.
Bożena
Awatar użytkownika
anetka6930
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 23 maja 2012, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Witam wszystkich
Moja przygoda z pomidorkami zaczeła się w zeszłym roku oczywiście poniosłam klęskę najpierw mróz póżniej ZZ łodygowa takie życie.W tym roku M ;:196 ofiarował mi szklarnie tylko dość późno,oraz połowę pomidorów kupił na targu a połowę sama wychodowałam z przeznaczeniem na uprawę w polu trochę mniejsze ale dają rade .u nas są piaski więc kupiliśmy też ziemię do szklarni cały samochód .Pan za bardzo nie chciał powiedzieć co to za ziemia coś przebąkiwał że dwa lata temu coś tam na niej rosło potem została ściągnięta i tak sowie leżała śmierdzi trochę od niej gnojem .posadziłam pomidorki a między nie dałam po mw garści placka krowiego.mam gnojówkę z pokrzyw i z krowiaka w razie potrzeby,pryskam też mlekiem co 7 dni .i tu zaczynają się schody czytam forum od 1 cz jestem na 5 ale chyba mi umkneło czemu pomidory malinówki odginają liście ku dołowi wydaje mi się że to sprawka tego krowiaka ?pozdrawiam a oto moja 2 dzieci ;:306 Obrazek Obrazek Obrazek
oczy szeroko zamknięte...
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

bel_a_6a pisze:U nas komunikat na ZZ aktywny.
Widzę właśnie. Jak to się fajnie układa ;:oj . Najpierw przymrozki, potem zimno i mokro, potem, grad a na końcu ZZ.

Choć jeszcze nie wiadomo, czy to koniec. Może jeszcze szarańcza się u nas zjawi. ;:306
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Nie kracz - bo w tym roku to chyba wszystko jest możliwe...
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Jedrzej
50p
50p
Posty: 67
Od: 2 maja 2013, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdansk

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Mam pare sadzonek pomidorkow gruntowych, ale maja lekko fioletowe zabarwienie dolnej czesci lodygi. Co to moe oznaczac?
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Dziękuję za rady, chory pomidor poszedł na stos.
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Jeśli ZZ była na jednym krzaku, prawdopodobnie rozwija się również na pozostałych (choć na razie może jej być nie widać). Wg mnie konieczny jest szybki oprysk. U mnie sprawdzał się Mildex (ale to było w gruncie).
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

A Miedzian mógłby być?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”