Pasja - czas letni się zbliża :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5106
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Pasja - czas wiosenny :)

Post »

Kasia, szalona skrzynia ;:215, taki mix kolorów na początku wiosny pobudza zapędy ogrodnicze. Jak glicynia zakwitnie, to się wpraszam.., nie wiem jak pachnie, a chciałabym poniuchać ;:224.
Jeszcze raz dziękuję za podwiezienie jarzmianek ;:196 Już bym je chciała wsadzić na docelowe miejsce :heja
P.S. murki bukszpanowe już są solidnie zagęszczone, u mnie też coraz bardziej widać wyczekiwany efekt ;:333
Do jutra :wit
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - czas wiosenny :)

Post »

Dobry wieczór! Dzisiaj było pięknie, choć u nas dawało się odczuć powiew chłodu w powietrzu...Wyletniłam się i pluję sobie w brodę, bo mnie nogi rwą ;:14

Kasiu też ogromnie się cieszę, chociaż z tej minimalnej ilości :heja Ciekawe jak sąsiadowi zakwitnie :twisted: Zostały mi do posadzenia trzy jarzmianki, mam nadzieję, wsadzić je do gleby jutro ;:173 W szalonej skrzyni niedługo szaleństwo się skończy i będę, miała kolejne cebulki na rabaty :heja, a anemonki dziś otworzyły się całkowicie ;:173 Nie zdążyłam im zrobić zdjęcia ;:219
A ubiegłoroczne jarzmianki już Ci wykiełkowały?

Elu ten kocur to potworny dzienny leń i śpioch, za to na lumpki nocne leci jak na skrzydłach :lol: Już nie mogę doczekać się kwitnienia niezapominajek ;:65 Oj będzie u mnie niebiesko!

Iwonko, ale dlaczego miałoby gnić? To są gotowce kupione w ogrodniczym, z zaczątkami pąków i wsadzone w doniczkach do skrzyni ;:224
Gdybym miała zimowy ogród to komponowałabym donice na jesieni, ale nie mam warunków więc komponuję z tego co mi wpadnie w łapki ;:173
Różanecznik karoliński kwitnie wcześnie, w zeszłym roku był ładniejszy, martwię się, że podgryza mi go opuchlak... załatwił mi już parę żurawek ;:131

Aguś ja tez zawsze chciałam mieć rudzielca, pierwsza jest tricolor, a ten całkowicie ryży :lol: trafił się po prostu po sąsiedzku.

Wandziu to szybko się decyduj, bo za chwilę już wczesnowiosenne przekwitną i ruszą z pelargoniami :lol: Korzonki jarzmianek są zdrowe więc będzie dobrze!

Madzia czy ja wiem czy glicynia pachnie? Nie przyszło mi do głowy, żeby je powąchać ;:306 Ale możemy się umówić na wspólne wąchanie :;230 Co do jarzmianek nie ma za co, a co do bukszpanów, możemy się umówić na cięcie ;:108 Do jutra :wit
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8597
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pasja - czas wiosenny :)

Post »

Kasiu, ubiegłoroczne jarzmianki mają juz spore listki. Mam nadzieję, ze te też się obudzą ;:173
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - czas wiosenny :)

Post »

Kasiu, na pewno! Bo niby dlaczego miałyby nie wykiełkować? A kiedy zaczynają kwitnąć jarzmianki?
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8597
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pasja - czas wiosenny :)

Post »

Kasiu, mam nadzieję, że sadzonki nie były przesuszone..
W ubiegłym roku zaczęły kwitnąć pod koniec maja, teraz na pewno zaczną wcześniej ;:333
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - czas wiosenny :)

Post »

To się cieszę bardzo, że tak szybko zakwitną :tan U sąsiada będzie szał glicyniowy! Ale wiem dlaczego, bestia rośnie na południowej ścianie, tak jak moja Elfe, ma osłonę w zimie przed przeciągami i cały czas ciepełko od ściany ;:173
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pasja - czas wiosenny :)

Post »

Moja jedna z jarzmianek na razie nie wyłazi.
2 pozostałe mają już ładne listki
Mam nadzieję, że jesienne przesadzanie jej nie zaszkodziło
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - czas wiosenny :)

Post »

Dziś jest tak: ;:19 i nie jestem w stanie tego opanować...
Małgosiu jarzmianki podobno nie przemarzają, więc może wylizą ;:173
Dobranoc ;:306
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Pasja - czas wiosenny :)

Post »

Kasiu witam w nowym tygodniu...widzę, że i Ciebie poniedziałek wykończył do cna. Ja wczoraj padłam jak kawka.
Życzę w takim razie energii i całuję gorąco ;:196
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2338
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Pasja - czas wiosenny :)

Post »

Kasia, a będzie zdjęcie wymienionej pergoli? ;:65
Jarzmianki kupowałam na Florini, przyszły z rozwiniętymi 2-3 zielonymi listkami z dobrze rozrośniętą bryłą w doniczkach. Wzięłam 5 na próbę, ale teraz żałuję, że nie zamówiłam więcej.
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - czas wiosenny :)

Post »

Dziewczyny, nie tylko poniedziałek, są takie skoki ciśnienia, że po południu ledwo powłóczę nogami... ;:14
Aguś cieszę, się, że nie tylko ja tak mam :twisted: :lol: bałam się, że ze mną coś nie tak ;:173
Iwonko nic ciekawego, pergola na razie goła, stoi przy wejściu do ogrodu od strony furtki (bo tak można do mnie też wejść nie tylko przez dom). Ale przy demontażu starej musiałam obciąć clematis wcześnie kwitnący do połowy... ;:145 bo nie dało się go wyplątać...liczę, że wypuści nowe pędy i zakwitnie ;:173 Obfocę jutro jak nie będzie lało ;:108 Moje wszystkie jarzmianki ładnie się przyjęły i mają po kilka listeczków, z czego jestem ogromnie rada !

Do tego zauważyłam na glicynii jeszcze parę pączków kwiatowych i jestem ;:167 w tej wiośnie!
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Pasja - czas wiosenny :)

Post »

Kasiu strasznie się cieszę że masz pąki na wisterii, czy to będzie jej pierwsze kwitnienie? Ile czasu czekałaś? Muszę chyba swoją postraszyć, bo ani drgnie. Czytam że jarzmianki w tym roku będą numerem 1 na forum, jestem bardzo ciekawa ich kwitnienia bo przyznaję że nie znam tej roślinki. Wiosenna skrzynia wygląda niesamowicie i od samego patrzenia dostałam zastrzyk energii do pracy na dzisiaj. :wit
x-ag-a
---
Posty: 13309
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pasja - czas wiosenny :)

Post »

Dzień dobry, Kasiu!

Jak tam dziś samopoczucie? Wróciłam właśnie z obchodu po ogrodzie... zimno, ale tak ładnie, zielono :)
Co masz dziś w planach?

Pozdrowienia i miłego piątku!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”